Lockout Tagout Hasps
- (5)
- (1)
- (5)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (9)
- (1)
- (12)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (4)
- (7)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (5)
- (7)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (5)
- (7)
- (5)
- (15)
- (6)
- (3)
- (1)
- (16)
- (1)
- (8)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (3)
- (64)
- (1)
- (1)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Brady™ Labeled Group Lockout Hasps - Red
Labeled Lockout Hasps combine the advantages of lockout tags and safety hasps in a single convenient product.
Brady™ Labeled Group Lockout Hasps - Green
Labeled Lockout Hasps combine the advantages of lockout tags and safety hasps in a single convenient product.
| Type de verrouillage | Clamp-on |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 1 in. |
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.147 |
| Nbre de fiches | Single |
| Diamètre (impériale) de la manille | 0.28 in. |
| À utiliser avec (équipement) | 277V Clamp-On Breaker Lockouts |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Single-pole Breaker Lockout |
| Nbre de cadenas | 1 |
| Diamètre (métrique) de la manille | 0.71 cm |
| Diamètre (métrique) | 1.2 cm |
| Couleur | Red |
| Largeur (métrique) | 1.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 2.54 cm |
| Diamètre (impériale) | 0.47 in. |
| Comprend | Cleats |
| Largeur (impériale) | 0.75 in. |
Brady™ Labeled Lockout Hasps, Legend: DANGER DO NOT OPERATE...ETC
Labeled Lockout Hasps, Legend: DANGER DO NOT OPERATE – enable you to lockout an energy source, ensuring worker safety.
| Matériau | Nylon |
|---|---|
| Plage de températures (métrique) | 0° to 250°C |
| Plage de températures (impériale) | −20° to +120°F |
| À utiliser avec (application) | To lock out almost any quarter-turn valve regardless of valve shape |
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout with Tie Bar
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout Devices: Miniature Circuit Breaker Lockouts are a safe and effective method for locking out miniature circuit breakers, commonly used in European and Asian equipment.
Brady™ Economy Cable, 10 ft.
Economy Cable Lockouts have 6 lock holes in the handle that are 9/32 in. in Dia. to accommodate most lock shackles and hasps
Brady™ Labeled Group Lockout Hasps - Combo Colors
Labeled Lockout Hasps combine the advantages of lockout tags and safety hasps in a single convenient product.
Brady™ Ball Valve Lockout
To lock out range of different pipes by securing the valve handle in OFF position
| Couleur | Red |
|---|---|
| Matériau | Polypropylene |
Brady™ Lockout Devices for Miniature SMC Model Air Regulators
Lockout Devices for Miniature SMC Model Air Regulators enable regulators to be locked in the on, off or throttled position.
Brady™ Do Not Operate Lockout Hasps
Do Not Operate-Labeled Lockout Hasps combine the advantages of lockout tags and safety hasps in a single convenient product.
Brady™ Fuse Blockout Devices (Large)
Equipping your employees with the proper lockout tools and warning devices can save lives, reduce lost employee time, and cut insurance costs
Brady™ Universal Multipole Breaker Lockout
Universal Multipole Breaker Lockouts are made of durable impact-modified nylon and are compatible with most two or three pole breakers with a tie-bar.
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Couleur | Red |
| Nbre de fiches | Multiple |
| Format | Universal |
Brady™ Clamp-On Breaker Lockout, 480/600V
For use with single-pole and internal-trip multi-pole breakers
| Type de verrouillage | Clamp-on |
|---|---|
| Couleur | Red |
| Diamètre (impériale) de la manille | 0.28 in. |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Clamp-on Breaker Lockout |
| Diamètre (métrique) de la manille | 0.7 cm |
| Comprend | Cleats |