Bidons
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (12)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (2)
- (7)
- (8)
- (10)
- (16)
- (2)
- (4)
- (7)
- (3)
- (16)
- (4)
- (2)
- (4)
- (7)
- (2)
- (14)
- (7)
- (3)
- (1)
- (8)
- (3)
- (2)
- (5)
- (1)
- (10)
- (3)
- (2)
- (22)
- (4)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Narrow Mouth Round Jug with White Polypropylene Cap
Fisherbrand™ Narrow Mouth Round Jug with White Polypropylene Cap provide an excellent moisture barrier and are impact resistant.
Thermo Scientific™ Nalgene™ LDPE Safety Dispensing Jugs with Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Protect against leakage, breaking and contamination with these low density polyethylene jugs, a safe alternative to glass jugs.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Description | Safety Dispensing Jug |
| Nb par paquet | 1 |
| Type de produit | Safety Dispensing Jug |
| Matériau | LDPE |
| Type de bouchon | Tethered Screw Closure |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Bouche | Narrow |
| Diamètre (impériale) intérieur de col | 2.5 in. |
| Closure Included | Yes |
| Forme | Round |
| Couleur | Translucent |
| Nbre par carton | 4 |
| Diamètre (métrique) intérieur de col | 64 mm |
| Taille du bouchon | 83B |
| Graduated | No |
| Comprend | Integrated shoulder handle, molded bottom grip and molded-in spout |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Thermo Scientific™ Nalgene™ LDPE Jugs with Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Safely handle corrosive liquids while wearing rubber gloves by using these low density polyethylene jugs with closure.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Description | Jug |
| Nb par paquet | 1 |
| Type de produit | Jug |
| Matériau | LDPE |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Bouche | Narrow |
| Closure Included | Yes |
| Forme | Round |
| Couleur | Translucent |
| Nbre par carton | 6 |
| Graduated | No |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Joint de fermeture | Polyvinyl |
| Type de produit | Square Jug |
| Matériau | HDPE |
| Stérilité | Non-sterile |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Graduated | No |
| Quantité | 4 Jugs/Cs. |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Bouche | Threaded |
| Forme | Square |
Thermo Scientific™ Nalgene™ Polypropylene Copolymer (PPCO) Jugs with Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Safely handle corrosive liquids using rubber gloves and the large carrying handle on this lightweight polypropylene jug.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Description | Jug |
| Nb par paquet | 1 |
| Type de produit | Jug |
| Matériau | PPCO |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Bouche | Narrow |
| Closure Included | Yes |
| Forme | Round |
| Couleur | Translucent |
| Nbre par carton | 6 |
| Graduated | No |
| Comprend | Large carrying handle |
| Autoclavable | Autoclavable |
Qorpak™ Fluorinated HDPE Jug
This product offers barrier and permeation protection, improved container shape retention, and odor control for large volumes of liquids.
Qorpak™ Safety Coated Amber Glass Jug
Safety Coated Glass Jugs prevent lab mishaps, save time and reduce product liability. Attain the chemical resistance of glass with the safety of plastic.
Qorpak™ Qorpak
Heavy-weight, 190 gram jug has an integrated handle and 38-439 neck finish for easy and drip-free pouring. 4 jugs per DOT-UN Approved Reshipper Carton.
Qorpak™ Natural HDPE Wide Mouth Round Handled Jugs — With White Polypropylene SturdeeSeal™ Foam Lined Cap
Stores large volumes of solid or powder products
| Couleur | Natural |
|---|---|
| Matériau | HDPE |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Diamètre (impériale) | 5.98 in. |
| Taille du bouchon | 38-439 mm |
| Comprend | Finger grip |
| Diamètre (métrique) | 152 mm |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Forme | Round |
Qorpak™ Clear Glass Jugs with Black Phenolic Pulp/Vinyl Cap
Storage solution for large quantities of liquid.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Joint de fermeture | Pulp/Vinyl |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | Black |
| Taille du bouchon | 38-400 mm |
| Matériau du bouchon | Phenolic |
| Comprend | Molded finger grip |
| Couleur | Natural |
|---|---|
| Type de produit | Square Jug |
| Jetable | Reusable |
| Matériau | HDPE |
| Stérilité | Non-sterile |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Taille du bouchon | 38-400 mm |
| Graduated | No |
| Bouche | Narrow |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Closure Included | No |
| Forme | Dairy |
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Revêtement | Safety coated |
| Type de produit | Glass Jug |
| Jetable | Reusable |
| Matériau | Plastic-coated Glass |
| Stérilité | Non-sterile |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Graduated | No |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Closure Included | No |
Qorpak™ Natural HDPE Wide Mouth Round Handled Jugs — With Black Phenolic Solid PE Cap
Stores large volumes of solid or powder products