Jugs
- (1)
- (5)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (12)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (17)
- (4)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (15)
- (2)
- (6)
- (3)
- (6)
- (2)
- (4)
- (2)
- (4)
- (7)
- (24)
- (10)
- (4)
- (1)
- (5)
- (3)
- (5)
- (2)
- (9)
- (2)
- (9)
- (6)
- (2)
- (1)
- (6)
- (8)
- (1)
- (1)
- (6)
- (18)
- (3)
- (20)
- (2)
- (6)
- (1)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Narrow Mouth Round Jug with White Polypropylene Cap
Fisherbrand™ Narrow Mouth Round Jug with White Polypropylene Cap provide an excellent moisture barrier and are impact resistant.
Thermo Scientific™ Nalgene™ LDPE Jugs with Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Safely handle corrosive liquids while wearing rubber gloves by using these low density polyethylene jugs with closure.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Nb par paquet | 1 |
| Type de produit | Jug |
| Matériau | LDPE |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | Round |
| Couleur | Translucent |
| Bouchon inclus | Yes |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Aperçu général | Jug |
| Nb par boîte | 6 |
Thermo Scientific™ Nalgene™ LDPE Safety Dispensing Jugs with Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Protect against leakage, breaking and contamination with these low density polyethylene jugs, a safe alternative to glass jugs.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Taille de bouchon | 83B |
| Nb par paquet | 1 |
| Type de produit | Safety Dispensing Jug |
| Matériau | LDPE |
| Type de bouchon | Tethered Screw Closure |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Diamètre (impériale) intérieur de col | 2.5 in. |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | Round |
| Couleur | Translucent |
| Bouchon inclus | Yes |
| Diamètre (métrique) intérieur de col | 64 mm |
| Comprend | Integrated shoulder handle, molded bottom grip and molded-in spout |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Aperçu général | Safety Dispensing Jug |
| Nb par boîte | 4 |
Thermo Scientific™ Nalgene™ Polypropylene Copolymer (PPCO) Jugs with Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Safely handle corrosive liquids using rubber gloves and the large carrying handle on this lightweight polypropylene jug.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Nb par paquet | 1 |
| Type de produit | Jug |
| Matériau | PPCO |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | Round |
| Couleur | Translucent |
| Bouchon inclus | Yes |
| Comprend | Large carrying handle |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Aperçu général | Jug |
| Nb par boîte | 6 |
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Joint de fermeture | Polyvinyl |
| Type de produit | Square Jug |
| Matériau | HDPE |
| Stérilité | Non-sterile |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Quantité | 4 Jugs/Cs. |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Ouverture | Threaded |
| Forme | Square |
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Revêtement | Safety coated |
| Bouchon inclus | No |
| Type de produit | Glass Jug |
| Jetable | Reusable |
| Matériau | Plastic-coated Glass |
| Stérilité | Non-sterile |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Graduée | No |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Clear French Square Bottles with White Polypropylene Pulp/Vinyl Cap
Space-saving and easy to fill. Fisherbrand™ Clear French Square Bottles with White Polypropylene Pulp/Vinyl Lined Cap features a wide mouth opening ideal for mixing, storing and sampling.
| Couleur | Amber |
|---|---|
| Matériau | Glass (Type 3) |
| Stérilité | Non-sterile |
| Matériau de revêtement | F217/PTFE |
| Couleur de bouchon | Black |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | Round Jug |
Qorpak™ Natural HDPE Wide Mouth Round Handled Jugs — With Black Phenolic Solid PE Cap
Stores large volumes of solid or powder products
Qorpak™ Amber Glass Jug with Pour-Out Neck Finish
Glass Jugs with molded finger grips are the ideal storage solution for large quantities of liquid. Amber glass protects against harmful UV rays.
Qorpak™ Clear Glass Jugs with Black Phenolic Pulp/Vinyl Cap
Storage solution for large quantities of liquid.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Taille de bouchon | 38-400 mm |
| Joint de fermeture | Pulp/Vinyl |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | Black |
| Matériau du bouchon | Phenolic |
| Comprend | Molded finger grip |
Qorpak™ Safety Coated Clear Jugs — With Green Thermoset F217 and PTFE Caps
Provides maximum content visibility
| Hauteur (impériale) | 11.54 in. |
|---|---|
| Revêtement | Safety coated |
| Taille de bouchon | 38-400 mm |
| Matériau | Plastic-coated Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | Green |
| Capacité d'absorption | 128 oz., 3785 mL |
| Matériau du bouchon | Thermoset |
| Diamètre (métrique) | 166 mm |
| Couleur | Clear |
| Hauteur (métrique) | 293 mm |
| Capacité (métrique) | 3785 mL |
| Diamètre (impériale) | 6.54 in. |
| Capacité (impériale) | 128 oz. |
| Quantité | 4/Cs. |
| Couleur | Natural |
|---|---|
| Taille de bouchon | 38-400 mm |
| Bouchon inclus | No |
| Type de produit | Square Jug |
| Jetable | Reusable |
| Matériau | HDPE |
| Stérilité | Non-sterile |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Graduée | No |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | Dairy |