Lockout Tagout Hasps
- (5)
- (1)
- (5)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (9)
- (1)
- (12)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (4)
- (7)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (5)
- (7)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (5)
- (7)
- (5)
- (15)
- (6)
- (3)
- (1)
- (16)
- (1)
- (8)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (3)
- (64)
- (1)
- (1)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Brady™ Sheathed Metal Cable - 16 ft.
Package includes cable attachment only; use with All Purpose Cable Lockout Device (sold separately)
| Type de verrouillage | Clamp-on |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 1 in. |
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.147 |
| Nbre de fiches | Single |
| Diamètre (impériale) de la manille | 0.28 in. |
| À utiliser avec (équipement) | 277V Clamp-On Breaker Lockouts |
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Single-pole Breaker Lockout |
| Nbre de cadenas | 1 |
| Diamètre (métrique) de la manille | 0.71 cm |
| Diamètre (métrique) | 1.2 cm |
| Couleur | Red |
| Largeur (métrique) | 1.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 2.54 cm |
| Diamètre (impériale) | 0.47 in. |
| Comprend | Cleats |
| Largeur (impériale) | 0.75 in. |
Brady™ Cable Attachment w/ 8 ft. Nylon Cable
Package includes cable only; use with All Purpose Cable Lockout Device (sold separately)
Brady™ Drinking Fountain Safety Cover and Plug Valve Lockout - 2.125 in. Valve Stem Diameter
Easily and effectively secure manually-actuated plug valves and drinking fountain spouts with this innovative, first-of-its-kind lockout device.
Brady™ Labeled Lockout Hasps
Labeled Lockout Hasps combine the advantages of lockout tags and safety hasps in a single convenient product.
| Hauteur (impériale) | 7.25 in. |
|---|---|
| Matériau | Anodized Aluminum Alloy |
| Type de produit | Labeled Lockout Hasps |
| Diamètre (métrique) | 0.79 cm |
| À utiliser avec (application) | Write-on label takes pencil, pen or marker, pen and pencil markings can be easily erased, allowing repeated use |
| Largeur (métrique) | 8 cm |
| Hauteur (métrique) | 18 cm |
| Profondeur (impériale) | 0.18 in. |
| Diamètre (impériale) | 0.31 in. |
| Plage de températures (métrique) | −30° to +175°C |
| Dimensions (P x L x H) | 0.157 x 0.309 x 7.512 in. |
| Comprend | Tamperproof locking tabs |
| Texte affiché | Danger Do Not Operate...ETC |
| Largeur (impériale) | 3 in. |
| Plage de températures (impériale) | 20° to 350°F |
| Profondeur (métrique) | 0.45 cm |
Brady™ Mini Gate Valve Lockout
Mini Gate Valve Lockout devices deny access and cover the valve handle. The unique knockout center fits OS&Y or rising stem valves.
Brady™ All Purpose Cable Lockout with 2.4m (8 ft.) Sheathed Metal Cable
All Purpose Cable Lockout with 2.4m (8 ft.) Sheathed Metal Cable is used to lock out all energy isolating devices.
Brady™ Fuse Blockout Devices (Small)
Fuse Blockout Devices (Small) are high visibility red devices used in conjunction with Lockout Tags from Brady™ to comply with OSHA Lockout/Tagout Standard.
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout with Tie Bar
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout Devices: Miniature Circuit Breaker Lockouts are a safe and effective method for locking out miniature circuit breakers, commonly used in European and Asian equipment.
Brady™ Economy Cable, 10 ft.
Economy Cable Lockouts have 6 lock holes in the handle that are 9/32 in. in Dia. to accommodate most lock shackles and hasps
Brady™ Labeled Group Lockout Hasps - Combo Colors
Labeled Lockout Hasps combine the advantages of lockout tags and safety hasps in a single convenient product.
Brady™ Lockout Devices for Miniature SMC Model Air Regulators
Lockout Devices for Miniature SMC Model Air Regulators enable regulators to be locked in the on, off or throttled position.
Brady™ Do Not Operate Lockout Hasps
Do Not Operate-Labeled Lockout Hasps combine the advantages of lockout tags and safety hasps in a single convenient product.