Jugs
- (1)
- (5)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (2)
- (12)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (3)
- (3)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (17)
- (4)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (15)
- (2)
- (6)
- (3)
- (6)
- (2)
- (4)
- (2)
- (4)
- (7)
- (24)
- (10)
- (4)
- (1)
- (5)
- (3)
- (5)
- (2)
- (9)
- (2)
- (9)
- (6)
- (2)
- (1)
- (6)
- (8)
- (1)
- (1)
- (6)
- (18)
- (3)
- (20)
- (2)
- (6)
- (1)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Narrow Mouth Round Jug with White Polypropylene Cap
Fisherbrand™ Narrow Mouth Round Jug with White Polypropylene Cap provide an excellent moisture barrier and are impact resistant.
Thermo Scientific™ Nalgene™ Polypropylene Copolymer (PPCO) Jugs with Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Safely handle corrosive liquids using rubber gloves and the large carrying handle on this lightweight polypropylene jug.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Nb par paquet | 1 |
| Type de produit | Jug |
| Matériau | PPCO |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | Round |
| Couleur | Translucent |
| Bouchon inclus | Yes |
| Comprend | Large carrying handle |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Aperçu général | Jug |
| Nb par boîte | 6 |
Thermo Scientific™ Nalgene™ LDPE Jugs with Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Safely handle corrosive liquids while wearing rubber gloves by using these low density polyethylene jugs with closure.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Nb par paquet | 1 |
| Type de produit | Jug |
| Matériau | LDPE |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | Round |
| Couleur | Translucent |
| Bouchon inclus | Yes |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Aperçu général | Jug |
| Nb par boîte | 6 |
Thermo Scientific™ Nalgene™ LDPE Safety Dispensing Jugs with Closure
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Protect against leakage, breaking and contamination with these low density polyethylene jugs, a safe alternative to glass jugs.
| Distribution par le bouchon | No |
|---|---|
| Taille de bouchon | 83B |
| Nb par paquet | 1 |
| Type de produit | Safety Dispensing Jug |
| Matériau | LDPE |
| Type de bouchon | Tethered Screw Closure |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Diamètre (impériale) intérieur de col | 2.5 in. |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | Round |
| Couleur | Translucent |
| Bouchon inclus | Yes |
| Diamètre (métrique) intérieur de col | 64 mm |
| Comprend | Integrated shoulder handle, molded bottom grip and molded-in spout |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Aperçu général | Safety Dispensing Jug |
| Nb par boîte | 4 |
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Joint de fermeture | Polyvinyl |
| Type de produit | Square Jug |
| Matériau | HDPE |
| Stérilité | Non-sterile |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Quantité | 4 Jugs/Cs. |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | No |
| Ouverture | Threaded |
| Forme | Square |
Qorpak™ Fluorinated HDPE Jug
This product offers barrier and permeation protection, improved container shape retention, and odor control for large volumes of liquids.
| Couleur | White |
|---|---|
| Taille de bouchon | 38-400 mm |
| Joint de fermeture | Polyethylene Foam |
| Matériau | HDPE |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | White |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Comprend | Molded panel |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | F-style |
Qorpak™ Safety Coated Clear Jugs — With White Polypropylene F422 Foam Caps
Provides maximum content visibility
Qorpak™ 1 Gallon Plastic Square Handled Jug
Features durable, translucent natural HDPE (high-density Polyethylene) jug with Phenolic pulp/vinyl lined cap attached
Bel-Art™ Lightweight Jug-Style Bottle with Handle
Lightweight and durable, high-density polyethylene.
Qorpak™ Clear Glass Jugs with Green Thermoset F217 and PTFE Disc
Storage solution for large quantities of liquid.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Taille de bouchon | 38-400 mm |
| Joint de fermeture | F217, PTFE |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | Green |
| Matériau du bouchon | Thermoset |
| Comprend | Molded finger grip |
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Taille de bouchon | 38-400 mm |
| Bouchon inclus | No |
| Type de produit | Glass Jug |
| Jetable | Reusable |
| Matériau | Glass |
| Stérilité | Non-sterile |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Graduée | No |
| Comprend | Molded finger grip |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Ouverture | Narrow |
| Forme | Cylindrical |