Sorbents and Adsorbents
- (1)
- (11)
- (1)
- (13)
- (5)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (7)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (7)
- (3)
- (3)
- (3)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (1)
- (4)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (4)
- (1)
- (6)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (10)
- (3)
- (11)
- (4)
- (1)
- (7)
- (3)
- (6)
- (2)
- (1)
- (9)
- (1)
- (14)
- (3)
- (2)
- (3)
- (13)
- (1)
- (11)
- (10)
- (3)
- (143)
- (5)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (7)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (5)
- (2)
- (1)
- (7)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (9)
- (8)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (6)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (7)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (7)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (2)
- (1)
- (5)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Universal All Purpose Absorbent Rolls
Designed for high wear resistance and ideal for foot traffic and walkways
| Couleur | Gray |
|---|---|
| Type | Universal All Purpose Absorbent Roll |
| Largeur (métrique) | 96.2 cm |
| Matériau | Polypropylene |
| Largeur (impériale) | 30 in. |
| Longueur (métrique) | 48.2 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 19 in. |
| Couleur | White |
| Type | Absorbent Pad, Oil-only |
| Largeur (métrique) | 38.1 cm |
| Dimensions (L x l) | 48.2 x 38.1 cm (19 x 15 in.) |
| Matériau | Polypropylene |
| Largeur (impériale) | 15 in. |
Fisherbrand™ Universal Sorbents
Universal, nonselective sorbents can fully saturate in as little as 20 seconds.
| Matériau | Polypropylene |
|---|
Fisherbrand™ Chemical Yellow Absorbent Pad
Color-coded for easy identification of different types of spills and hazards
Fisherbrand™ Universal All Purpose Absorbent Sock
Helps to control and contain spread of fluids in facility and around equipment
| Couleur | Gray |
|---|---|
| Type | Universal All Purpose Absorbent Pillow |
| Matériau | Polypropylene |
| Longueur (métrique) | 48.2 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 19 in. |
| Couleur | Gray |
| Type | Universal All Purpose Absorbent Pad |
| Largeur (métrique) | 38.1 cm |
| Dimensions (L x l) | 48.2 x 38.1 cm (19 x 15 in.) |
| Matériau | Polypropylene |
| Largeur (impériale) | 15 in. |
Fisherbrand™ Chemical Green Absorbent Sock
Chemically inert and does not react with aggressive fluids
| Couleur | White |
|---|---|
| Type | Absorbent Roll, Oil-only |
| Largeur (métrique) | 76.2 cm |
| Matériau | Polypropylene |
| Largeur (impériale) | 30 in. |
Fisherbrand™ Chemical Yellow Absorbent Roll
Color-coded for easy identification of different types of spills and hazards
Contec™ FoamZorb™
FoamZorb™ foam wipes for use in cleanroom, strong open cell structure, combine high absorbency with low levels of extractable residue and particles, easy to wipe with for spill pickup, solvent and solution application and ideal for lithographic screen cleaning
Brady™ Basic Universal Socks
Basic Universal Socks are all-purpose cellulose-filled SOC for most non-aggressive fluids.
| Longueur (métrique) | 106.68 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 42 in. |
| Couleur | White |
| Type | Universal Absorbent Sock |
| Matériau | Cellulose |
| Diamètre (impériale) | 3 in. |
| À utiliser avec (application) | Non-aggressive fluids |