Drying Racks
- (14)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (6)
- (1)
- (2)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (4)
- (3)
- (13)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (5)
- (32)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (8)
- (1)
- (2)
- (3)
- (8)
- (13)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (19)
- (5)
- (7)
- (1)
- (1)
- (5)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ High Impact Polystyrene (HIPS) Drying Rack Pegs
Polystyrene pegs for use with Fisherbrand™ Drying Rack.
Fisherbrand™ Spilltray and Drying Rack
Polyethylene, chemical-resistant tray safely contains chemicals and liquids while pipetting, measuring or mixing
Fisherbrand™ Peg Tube Rack
Strong, tough, versatile racks for bench use or tube storage, spacious peg design allows easy viewing of tube contents
| Étagères | None |
|---|---|
| Type de produit | Drying Rack |
| Matériau | Polypropylene |
| Stérilité | Non-sterile |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Empilables | Yes, When Empty |
| Forme | Rectangular |
Fisherbrand™ Drying Rack Stand
The sturdy stand is fabricated of 3/8 in. clear acrylic, adding style and function to wall mounted drying rack.
Bel-Art™ Eletrophoresis Gel Plate Drying Rack
Sturdy, A-frame rack holds glass electrophoresis plates upright for quick drying and convenient access
Bel Art™ SP Scienceware™ Lab-Aire II™ Single-Sided Electric Benchtop Labware Dryers
Offer compact footprint and accelerates drying of labware with warm, circulating air.
| Longueur (métrique) | 42.5 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 16.75 in. |
| Couleur | White |
| Alimentation électrique | 230 V |
| Largeur (métrique) | 19 cm |
| Type de produit | Single Sided Electric Dryer |
| Matériau | ABS |
| Capacité | Lab Glassware |
| Stérilité | Non-sterile |
| Largeur (impériale) | 7.5 in. |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Empilables | No |
| Forme | Square |
Cytiva Whatman™ Drying Rack for 903 Protein Saver Cards
Air-dries blood specimens in a suspended horizontal position. Whatman™ Drying Rack for 903 Protein Saver Card is easily assembled and can be affixed to a wall or counter top with optional hook-and-loop stickers.
| À utiliser avec (équipement) | 903 Protein Saver Card |
|---|---|
| Type de produit | Drying Rack |
| Quantité | 10 Pack |
Bel Art™ Lab-Aire™ II Glassware Drying Racks
Glassware and plasticware drying racks for walls or benchtops
| Couleur | Cream,Teal |
|---|---|
| Étagères | None |
| Largeur (métrique) | 37.5 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Lab Glassware |
| Matériau | ABS |
| Stérilité | Non-sterile |
| Comprend | Pegs |
| Largeur (impériale) | 14.75 in. |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Empilables | No |
| Forme | Rectangular |
Bel-Art™ Poxygrid™ Drain Stand
Features three rows of epoxy-coated hairpin-loop supports (14 in all) to hold labware with 18 mm I.D. necks or larger
Fisherbrand™ Wire Drying Rack
The Wire Drying Rack saves glassware from chips and cracks. Test tubes, beakers, flasks, and other labware can be drained and dried on the rack.
Heathrow Scientific™ Drying Rack Replacement Pegs
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Five long and five short replacement pegs for the Lab Drying Rack Set
Heathrow Scientific™ Lab Drying Rack Set, Wall/Bench Mount
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Lab Drying Rack Set is the most versatile drying rack on the market today.
| Stérilité | Non-sterile |
|---|---|
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Empilables | No |