Bins
Résultats de la recherche filtrée
| Longueur (métrique) | 15 cm |
|---|---|
| À utiliser avec | Holding and Dispensing Pipet Tips, Microcentrifuge Tubes, Finger Cots, Cotton Swabs, Alcohol Packs, or Any Small Items Used in the Laboratory |
| Longueur (impériale) | 6 in. |
| Type | Dispensing Bin |
| Largeur (métrique) | 16.5 cm |
| Largeur (impériale) | 6.5 in. |
Fisherbrand™ Acrylic Storage Modules for Sample Cups
Storage for hundreds of 13mm sample cups in less than a square foot of space.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Storage Module |
| Matériau | Acrylic |
Thermo Scientific™ Nalgene™ All-Purpose Stackable Drawer
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Mount Thermo Scientific™ Nalgene™ Stackable Drawers under a shelf or cabinet with provided screws and nest them for high-density storage.
Heathrow Scientific Crystal-Clear Workstation Dispensing Bins
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
For organization of small items, available with 1, 2, or 3 compartments
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Dispensing Bin |
| Capacité | Laboratory Supplies and Accessories |
| Matériau | Acrylic |
| Type de bouchon | Flip-top |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Storage and Organization of Personal Protection and Lab Supplies, Accessories |
| Forme | Rectangular |
Heathrow Scientific™ Benchtop Dispensing Bin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Benchtop Dispensing Bin works great with gloved hands and is ergonomically designed with large, angled openings and oversized lip.
| Type | Dispensing Bin |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 15.5 cm |
| Description | Benchtop Dispensing Bin |
| Capacité | Lab supplies, accessories |
| Matériau | Acrylic |
| Type de bouchon | Lid |
| Largeur (impériale) | 6.1 in. |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Storage and Organization of Lab Supplies, Accessories |
Heathrow Scientific™ Workstation Storage Bin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
The Workstation Storage Bin is a lab consumables holder and dispenser that allows you to organize your most commonly used laboratory items in one central location.
Poltex Stockinette Dispenser with Wall Mount
Stockinette dispenser with screws and anchors to mount on a wall.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Dispensing Bin |
| Type de montage | Wall Mount |
| Capacité | Stockinette Rolls |
| Matériau | PETG |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Modèle | Hinged Lid with Front Opening |
| Forme | Rectangular |
| Type | Storage Bin |
|---|
Akro-Mils™ Attached Lid Containers: 35 lb. Capacity
Reusable shipping, distribution, order picking and storage containers
Poltex Double Bulk Bin With Lid, 8 in. Wide Comp
Simple 8 in. two-compartment bulk bin with top opening with lid for filling and front openings for dispensing.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Dispensing Bin |
| Matériau | PETG |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Forme | Rectangular |
Poltex Tongue Depressor Dispenser
Poltex Tongue Depressor Dispenser holds and dispenses a stack of packaged tongue depressors, which feed from top and dispense from bottom.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Dispensing Bin |
| Capacité | Tongue Depressors |
| Matériau | PETG |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Forme | Rectangular |
| Hauteur (impériale) intérieure | 4 in. |
|---|---|
| Longueur (métrique) | 29.46 cm |
| Hauteur (impériale) | 4 in. |
| Longueur (impériale) | 11.625 in. |
| Type | Storage Bin |
| Hauteur (métrique) | 10.16 cm |
| Matériau | Plastic |
| Longueur (impériale) intérieure | 10.25 in. |
| À utiliser avec (application) | Storage |
| Forme | Rectangular |