Bins
Résultats de la recherche filtrée
| Longueur (métrique) | 15 cm |
|---|---|
| À utiliser avec | Holding and Dispensing Pipet Tips, Microcentrifuge Tubes, Finger Cots, Cotton Swabs, Alcohol Packs, or Any Small Items Used in the Laboratory |
| Longueur (impériale) | 6 in. |
| Type | Dispensing Bin |
| Largeur (métrique) | 16.5 cm |
| Largeur (impériale) | 6.5 in. |
Fisherbrand™ Acrylic Storage Modules for Sample Cups
Storage for hundreds of 13mm sample cups in less than a square foot of space.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Storage Module |
| Matériau | Acrylic |
Thermo Scientific™ Nalgene™ All-Purpose Stackable Drawer
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Mount Thermo Scientific™ Nalgene™ Stackable Drawers under a shelf or cabinet with provided screws and nest them for high-density storage.
Heathrow Scientific™ Workstation Storage Bin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
The Workstation Storage Bin is a lab consumables holder and dispenser that allows you to organize your most commonly used laboratory items in one central location.
Heathrow Scientific Crystal-Clear Workstation Dispensing Bins
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
For organization of small items, available with 1, 2, or 3 compartments
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Dispensing Bin |
| Capacité | Laboratory Supplies and Accessories |
| Matériau | Acrylic |
| Type de bouchon | Flip-top |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Storage and Organization of Personal Protection and Lab Supplies, Accessories |
| Forme | Rectangular |
Heathrow Scientific™ Benchtop Dispensing Bin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Benchtop Dispensing Bin works great with gloved hands and is ergonomically designed with large, angled openings and oversized lip.
| Type | Dispensing Bin |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 15.5 cm |
| Description | Benchtop Dispensing Bin |
| Capacité | Lab supplies, accessories |
| Matériau | Acrylic |
| Type de bouchon | Lid |
| Largeur (impériale) | 6.1 in. |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Storage and Organization of Lab Supplies, Accessories |
| Couleur | White |
|---|
Akro-Mils™ Akro-Grid Storage Totes: Lids
For use with Akro-Grid Storage Totes 08-757-605, 08-757-601 and 08-757-651
Akro-Mils™ Attached Lid Containers: 80 lb. Capacity
Reusable shipping, distribution, order picking and storage containers
Akro-Mils™ AkroBins™ Extra Large Storage Bins
Versatile organizers can be securely stacked or racked
| Longueur (métrique) | 457 mm |
|---|---|
| À utiliser avec | Akro-Mils Louvered Racks and Panel, Louvered Cart |
| Longueur (impériale) | 18 in. |
| Type | Storage Bin |
| Type de montage | Stackable |
| Matériau | Plastic |
| À utiliser avec (application) | Storage |
| Forme | Rectangular |
S-Curve™ Storage Bin Dispenser
Dispenses apparel items such as gloves, shoe covers, bouffant caps, or beard covers
| À utiliser avec | Dispensing booties, shoe covers |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 17 in. |
| Couleur | Clear |
| Largeur (métrique) | 42 cm |
Poltex Double Bulk Bin, 4 in. Wide Comp
Simple 4 in. bulk bin with two compartments, an open top for filling and front openings for dispensing.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Dispensing Bin |
| Matériau | PETG |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Forme | Square |
Akro-Mils™ AkroDrawers™
Use alone or in combination with shelves, cabinets, racks and carts to store and protect
| À utiliser avec | Enclosed Steel Shelving |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 4.625 in. |
| Couleur | Blue |
| Type | Bin Drawer |
| Matériau | Plastic |
| Forme | Rectangular |
Akro-Mils™ AkroBins™ Small Storage Bin Accessories: Bin Lids
Bin Lids for use with Akro-Mils AkroBins Small Storage Bins
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Bin Lid |