Bins
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Acrylic Storage Modules for Sample Cups
Storage for hundreds of 13mm sample cups in less than a square foot of space.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Storage Module |
| Matériau | Acrylic |
| Longueur (métrique) | 15 cm |
|---|---|
| À utiliser avec | Holding and Dispensing Pipet Tips, Microcentrifuge Tubes, Finger Cots, Cotton Swabs, Alcohol Packs, or Any Small Items Used in the Laboratory |
| Longueur (impériale) | 6 in. |
| Type | Dispensing Bin |
| Largeur (métrique) | 16.5 cm |
| Largeur (impériale) | 6.5 in. |
Thermo Scientific™ Nalgene™ All-Purpose Stackable Drawer
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Mount Thermo Scientific™ Nalgene™ Stackable Drawers under a shelf or cabinet with provided screws and nest them for high-density storage.
Heathrow Scientific™ Workstation Storage Bin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
The Workstation Storage Bin is a lab consumables holder and dispenser that allows you to organize your most commonly used laboratory items in one central location.
Heathrow Scientific Crystal-Clear Workstation Dispensing Bins
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
For organization of small items, available with 1, 2, or 3 compartments
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type | Dispensing Bin |
| Capacité | Laboratory Supplies and Accessories |
| Matériau | Acrylic |
| Type de bouchon | Flip-top |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Storage and Organization of Personal Protection and Lab Supplies, Accessories |
| Forme | Rectangular |
Heathrow Scientific™ Benchtop Dispensing Bin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Benchtop Dispensing Bin works great with gloved hands and is ergonomically designed with large, angled openings and oversized lip.
| Type | Dispensing Bin |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 15.5 cm |
| Description | Benchtop Dispensing Bin |
| Capacité | Lab supplies, accessories |
| Matériau | Acrylic |
| Type de bouchon | Lid |
| Largeur (impériale) | 6.1 in. |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Storage and Organization of Lab Supplies, Accessories |
Akro-Mils™ AkroBins™ Extra Large Storage Bins
Versatile organizers can be securely stacked or racked
| Longueur (métrique) | 457 mm |
|---|---|
| À utiliser avec | Akro-Mils Louvered Racks and Panel, Louvered Cart |
| Longueur (impériale) | 18 in. |
| Type | Storage Bin |
| Type de montage | Stackable |
| Matériau | Plastic |
| À utiliser avec (application) | Storage |
| Forme | Rectangular |
Akro-Mils™ Akro-Grid Storage Totes: 1.30 cu. ft./50 lb.
With optional lengthwise and crosswise dividers for smaller storage
| Longueur (métrique) | 56.8 cm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 8 in. |
| Longueur (impériale) | 22.375 in. |
| Type | Storage Tote |
| Hauteur (métrique) | 20.3 cm |
| Largeur (métrique) | 44 cm |
| Type de montage | Stackable |
| Capacité (métrique) | 36.8 L |
| Matériau | Plastic |
| Dimensions (L x l x H) | 22.38 x 17.38 x 8 in. |
| Largeur (impériale) | 17.375 in. |
| À utiliser avec (application) | Work-In-Process Transfer |
| Forme | Rectangular |
Akro-Mils™ Akro-Grid Storage Totes: 0.44 cu. ft./35 lb.
With optional lengthwise and crosswise dividers for smaller storage
| Longueur (métrique) | 42 cm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 6 in. |
| Type de montage | Stackable |
| Matériau | Plastic |
| Type de bouchon | Snap-On Lid |
| Dimensions (L x l x H) | 16.5 x 10.9 x 6 in. |
| À utiliser avec (application) | Sorting Inventory, Work-In-Process Transfer |
| Forme | Rectangular |
| Longueur (impériale) | 16.5 in. |
| Type | Storage Tote |
| Hauteur (métrique) | 15.2 cm |
| Largeur (métrique) | 27.6 cm |
| Capacité (métrique) | 12.4 L |
| Capacité (impériale) | 0.44 cu. ft., 3.3 gal., 35 lb. |
| Largeur (impériale) | 10.875 in. |
| Hauteur (impériale) intérieure | 11.37 in. |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 12 in. |
| Couleur | Yellow |
| Type | Storage Bin |
| Type de montage | Stackable |
| Matériau | Plastic |
| Hauteur (métrique) intérieure | 28.87 cm |
| Autoclavable | Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Storage |
| Forme | Rectangular |
| Séries | MCD-2000 |
|---|---|
| À utiliser avec | Ideal for shoe covers, bouffant caps, hairnets, and beard covers |
| Couleur | Clear |
| Type | Dispensing Bin |
| Type de montage | Free Standing, Wall Mount |
| Matériau | Acrylic |
| Type de bouchon | Sloping Lid |
| Comprend | Wall Bracket |
| Forme | Rectangular |
S-Curve™ Storage Bin Dispenser
Dispenses apparel items such as gloves, shoe covers, bouffant caps, or beard covers
| À utiliser avec | Dispensing booties, shoe covers |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 17 in. |
| Couleur | Clear |
| Largeur (métrique) | 42 cm |
Akro-Mils™ AkroBins™ Medium Storage Bins and Accessories
Versatile organizers can be securely stacked or racked
| Capacité (impériale) | 50 lb. |
|---|