Thermometer Accessories
- (3)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (4)
- (3)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Traceable™ Platinum Ultra-Accurate Replacement Handle Probe
Traceable™ Platinum Ultra-Accurate Replacement Handle Probe is an accessory for use with Traceable Platinum Ultra-Accurate digital Thermometer.
Fisherbrand™ Traceable™ RTD Platinum Thermometer Replacement Probe
Traceable™ RTD Platinum Thermometer Replacement Probe for traceable RTD platinum.
Fisherbrand™ Type-K Digital Thermometer Probes
For use with all Fisherbrand Type-K Digital Thermometers including 15-077-10, -11, -14, -26 and 15-078-2, -3A, -3B and -39.
| À utiliser avec (équipement) | Digital Thermometer |
|---|---|
| Type de produit | Type K Thermocouple Probe |
| Matériau | Stainless Steel |
Fisherbrand™ Replacement Probe for Traceable™ Digital Thermometer
For use with Traceable Digital Thermometer.
Fisherbrand™ Traceable™ Platinum Ultra-Accurate Replacement Bullet™ Probe
Traceable™ Platinum Ultra-Accurate Replacement Bullet™ Probe is an accessory for use with Traceable Platinum Ultra-Accurate digital Thermometer.
Corning™ PYREX™ Thermometer Adapter
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Component part for organic chemistry kit
| À utiliser avec (équipement) | Thermometers |
|---|---|
| Type de produit | Straight Adapter |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Comprend | Rubber thermometer holder |
| À utiliser avec (application) | Replacement rubber thermometer holders |
Corning™ Rubber Thermometer Holder
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Designed for use with the No. 7711 mercury thermometer
| Longueur (métrique) du câble | 101.5 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) du câble | 40 in. |
Bel-Art™ Polypropylene Clips for Thermometers
Easy-to-use, clips hold thermometers and probes from 3.2 to 11 mm (0.12 to 0.44 in.) in diameter securely in place
H-B Instrument™ Five-Hole Stainless-Steel Clamping Thermometer Holder
Securely hold thermometers. Bel-Art™ SP Scienceware™ Five-Hole Stainless-Steel Clamping Thermometer Holder is spring loaded with rubber bumpers on a clip.
Cole-Parmer™ Digi-Sense™ Thermocouple Flexible Wire Probes - FEP-Insulated
FEP-Insulated Probes for Quick Readings in Hard to Reach Areas
Cole-Parmer™ Thermocouple General-Purpose Probe with Miniconnector
Thermocouple General-Purpose Probe with Miniconnector is designed for use with liquids, gases and semisolids.
| À utiliser avec (équipement) | Thermocouple thermometer |
|---|---|
| Température (impériale) minimale | -310°F |
| Température max. (impériale) | 1400°F |
| Type de produit | Thermocouple Probe |
| Matériau | Stainless Steel,ABS Plastic |
| Plage de températures (métrique) | -190°C to +760°C |
| Température min (métrique) | -190°C |
| Plage de températures (impériale) | -310°F to +1400°F |
| Température max. (métrique) | 760°C |
Cole-Parmer™ RTD Probe with Handle
This RTD Probe with Handle is designed to give the same accuracy and benefits of an RTD Probe in a compact economical design.
| Température (impériale) minimale | -58°F |
|---|---|
| Type de produit | RTD Probe |
| Température min (métrique) | -50°C |
| À utiliser avec (équipement) | J, K, T, E, N, B, R and S probes |
|---|---|
| Type de produit | Temperature Controller |
| À utiliser avec (application) | Pilot process plants, R and D labs and OEM requirements |