Bins
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Acrylic Storage Modules for Sample Cups
Storage for hundreds of 13mm sample cups in less than a square foot of space.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | Acrylic |
| Catégorie | Storage Module |
| Longueur (métrique) | 15 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 6 in. |
| Largeur (métrique) | 16.5 cm |
| Catégorie | Dispensing Bin |
| Largeur (impériale) | 6.5 in. |
Thermo Scientific™ Nalgene™ All-Purpose Stackable Drawer
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Mount Thermo Scientific™ Nalgene™ Stackable Drawers under a shelf or cabinet with provided screws and nest them for high-density storage.
Heathrow Scientific™ Workstation Storage Bin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
The Workstation Storage Bin is a lab consumables holder and dispenser that allows you to organize your most commonly used laboratory items in one central location.
Heathrow Scientific Crystal-Clear Workstation Dispensing Bins
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
For organization of small items, available with 1, 2, or 3 compartments
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Capacité | Laboratory Supplies and Accessories |
| Matériau | Acrylic |
| Catégorie | Dispensing Bin |
| Type de bouchon | Flip-top |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Storage and Organization of Personal Protection and Lab Supplies, Accessories |
| Forme | Rectangular |
Heathrow Scientific™ Benchtop Dispensing Bin
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Benchtop Dispensing Bin works great with gloved hands and is ergonomically designed with large, angled openings and oversized lip.
| Largeur (métrique) | 15.5 cm |
|---|---|
| Capacité | Lab supplies, accessories |
| Matériau | Acrylic |
| Catégorie | Dispensing Bin |
| Type de bouchon | Lid |
| Largeur (impériale) | 6.1 in. |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Aperçu général | Benchtop Dispensing Bin |
| À utiliser avec (application) | Storage and Organization of Lab Supplies, Accessories |
Food/Tote Box
Clear, break-resistant polycarbonate provides visibility, durability and stain resistance.
| Longueur (métrique) | 66.04 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 26 in. |
| Certifications/Conformité | HACCP, NSF, USDA |
| Couleur | Clear |
| Largeur (métrique) | 45.72 cm |
| Matériau | Polycarbonate |
| Quantité | 1 Ea. |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
Poltex Double Bulk Bin, 8 in. Wide Comp
Simple 8 in. bulk bin with two compartments, an open top for filling and front openings for dispensing.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | PETG |
| Catégorie | Dispensing Bin |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Forme | Rectangular |
Poltex Bulk Bin, 4 in. Wide Comp
Simple 4 in. bulk bin with open top for filling and front opening for dispensing.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | PETG |
| Catégorie | Dispensing Bin |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Forme | Rectangular |
Poltex Double Bulk Bin With Lid, 4 in. Wide Comp
Simple 4 in. two-compartment bulk bin with top opening with lid for filling and front openings for dispensing.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | PETG |
| Catégorie | Dispensing Bin |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Forme | Square |
| Couleur | White |
|---|
Poltex Bulk Bin With Lid, 8 in. Wide Comp
Simple 8 in. bulk bin with lid, open top with lid for filling, and front opening for dispensing.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | PETG |
| Catégorie | Dispensing Bin |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Forme | Square |
Akro-Mils™ Attached Lid Containers: 100 lb. Capacity
Reusable shipping, distribution, order picking and storage containers
| Forme | Rectangular |
|---|
Akro-Mils™ Akro-Grid Storage Totes: 1.30 cu. ft./50 lb.
With optional lengthwise and crosswise dividers for smaller storage
| Longueur (métrique) | 56.8 cm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 8 in. |
| Longueur (impériale) | 22.375 in. |
| Hauteur (métrique) | 20.3 cm |
| Largeur (métrique) | 44 cm |
| Capacité (métrique) | 36.8 L |
| Matériau | Plastic |
| Catégorie | Storage Tote |
| Dimensions (L x l x H) | 22.38 x 17.38 x 8 in. |
| Largeur (impériale) | 17.375 in. |
| Type de support | Stackable |
| À utiliser avec (application) | Work-In-Process Transfer |
| Forme | Rectangular |