Sorbents and Adsorbents
- (1)
- (1)
- (9)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (5)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (2)
- (3)
- (3)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (1)
- (4)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (3)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (10)
- (3)
- (11)
- (4)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (2)
- (9)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (3)
- (7)
- (1)
- (11)
- (8)
- (3)
- (108)
- (5)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (6)
- (4)
- (1)
- (4)
- (8)
- (5)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (6)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
| Couleur | White |
|---|---|
| Type | Absorbent Roll, Oil-only |
| Largeur (métrique) | 76.2 cm |
| Matériau | Polypropylene |
| Largeur (impériale) | 30 in. |
Fisherbrand™ Chemical Yellow Absorbent Roll
Color-coded for easy identification of different types of spills and hazards
Fisherbrand™ Universal Sorbents
Universal, nonselective sorbents can fully saturate in as little as 20 seconds.
| Matériau | Polypropylene |
|---|
Fisherbrand™ Chemical Green Absorbent Sock
Chemically inert and does not react with aggressive fluids
| Longueur (métrique) | 48.2 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 19 in. |
| Couleur | Gray |
| Type | Universal All Purpose Absorbent Pad |
| Largeur (métrique) | 38.1 cm |
| Dimensions (L x l) | 48.2 x 38.1 cm (19 x 15 in.) |
| Matériau | Polypropylene |
| Largeur (impériale) | 15 in. |
Fisherbrand™ Chemical Yellow Absorbent Pad
Color-coded for easy identification of different types of spills and hazards
| Longueur (métrique) | 48.2 cm |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 19 in. |
| Couleur | White |
| Type | Absorbent Pad, Oil-only |
| Largeur (métrique) | 38.1 cm |
| Dimensions (L x l) | 48.2 x 38.1 cm (19 x 15 in.) |
| Matériau | Polypropylene |
| Largeur (impériale) | 15 in. |
Fisherbrand™ Universal All Purpose Absorbent Rolls
Designed for high wear resistance and ideal for foot traffic and walkways
| Couleur | Gray |
|---|---|
| Type | Universal All Purpose Absorbent Roll |
| Largeur (métrique) | 96.2 cm |
| Matériau | Polypropylene |
| Largeur (impériale) | 30 in. |
Fisherbrand™ Universal All Purpose Absorbent Sock
Helps to control and contain spread of fluids in facility and around equipment
| Couleur | Gray |
|---|---|
| Type | Universal All Purpose Absorbent Pillow |
| Matériau | Polypropylene |
Contec™ FoamZorb™
FoamZorb™ foam wipes for use in cleanroom, strong open cell structure, combine high absorbency with low levels of extractable residue and particles, easy to wipe with for spill pickup, solvent and solution application and ideal for lithographic screen cleaning
Brady™ High Traffic Series Heavy Roll
High Traffic Series Heavy Roll is a high absorbency mat for busy problem areas and industrial applications.
| Couleur | Gray |
|---|---|
| Quantité d’emballage | 1 Ea. |
| Couleur | Black/Red on Yellow |
|---|---|
| Type | SPC Absorbent |
| Matériau | Surfactant-treated Polypropylene |
| Diamètre (impériale) | 3 in. |
| Capacité (impériale) | 12 gal. |
| Diamètre (métrique) | 7.62 cm |
| À utiliser avec (application) | Absorbing chemicals, acids and bases |