Chromatography Autosampler Vials Only
- (3)
- (1)
- (1)
- (15)
- (1)
- (65)
- (1)
- (31)
- (1)
- (114)
- (1)
- (5)
- (13)
- (2)
- (10)
- (1)
- (13)
- (35)
- (1)
- (2)
- (11)
- (72)
- (36)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (70)
- (11)
- (2)
- (1)
- (79)
- (6)
- (2)
- (28)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (16)
- (3)
- (2)
- (3)
- (1)
- (25)
- (7)
- (22)
- (37)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (154)
- (19)
- (1)
- (1)
- (51)
- (2)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (2)
- (1)
- (14)
- (33)
- (4)
- (1)
- (10)
- (7)
- (1)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (8)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (51)
- (59)
- (4)
- (9)
- (5)
- (133)
- (1)
- (7)
- (4)
- (1)
- (154)
- (2)
- (5)
- (1)
- (38)
- (98)
- (1)
- (98)
- (14)
- (3)
- (34)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (2)
- (23)
- (3)
- (9)
- (1)
- (1)
- (23)
- (17)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (6)
- (3)
- (1)
- (4)
- (6)
- (1)
- (2)
- (195)
- (3)
- (3)
- (1)
- (40)
- (1)
- (9)
- (5)
- (16)
- (3)
- (21)
- (7)
- (3)
- (1)
- (8)
- (39)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (21)
Résultats de la recherche filtrée
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 3 High Performance Applications
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 3, for high performance GC-MS and LC-MS applications.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 3 |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Type de base | Flat Base |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ Glass Crimp Top Headspace Vials, Level 3 High Performance Applications
Use these 6, 10, and 20 mL SureSTART™ Glass Crimp Top Headspace Vials, Performance Level 3, for your volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Type de produit | Crimp Top Headspace Vial |
| Matériau | Clear Glass |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 3 |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 20 mm |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 10 mL Glass Screw Top Headspace Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 10 mL Glass Screw Top Headspace Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 46 mm |
| Type de produit | Screw Thread Headspace Vial |
| Volume (Metric) Usable | 8 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 2 |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 10 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 2 |
| Type de base | Round Bottom |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 18 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 0.8 mL |
| Volume (métrique) | 10 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 1 Everyday Analysis
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 1, for everyday HPLC or GC analyses. They are Specification Certified and meet Pharmacopia requirements.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| À utiliser avec (équipement) | 9 mm Screw Caps and Septa |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 1 |
| Type de bouchon | Short Thread Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Type de base | Flat Bottom |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 170 μL |
Fisherbrand™ 9 mm Glass Screw Thread Vials
Fisherbrand™ 9 mm screw thread vials feature a wide neck opening which allows for easy filling. Available with marking spot and graduation marks for convenient sample identification.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput applications.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 2 |
| Type de bouchon | Short Thread Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 2 |
| Type de base | Flat Base |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 170 μL |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 3.5 mL High Recovery Glass 13 mm Screw Top (U)HPLC & GC Vials, Level 3
For separations that demand reproducible, high-sensitivity results, use SureSTART™ 3.5 mL High Recovery Glass 13mm Screw Top Vials (Level 3) for high-performance LC-MS and GC-MS analyses.
DWK Life Sciences Kimble™ KIMAX™ Accuform Micro-Vial Graduated Aluminum Seal Vials
ACCUFORM™ micro-vials have a V-shaped interior to enable recovery of a minute residual sample by means of a syringe needle. Closures not included. Available in 2mL, 3mL and 5mL capacity.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 21 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Quantité | 12 Cs. |
| Graduée | Yes |
| Matériau (joint) | Aluminum |
| À utiliser avec (application) | Enable recovery of a minute residual sample by means of a syringe needle |
DWK Life Sciences MicroLiter 9 mm Screw Thread Polypropylene Autosampler Vials
MicroLiter 9 mm autosampler polypropylene screw thread vials are identical, clean, and dependable, and are certified to ensure optimal performance and reproducible results.
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
|---|---|
| Matériau | Polypropylene |
| Marking Spot | No |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Taille du bouchon | 9 mm |
DWK Life Sciences MicroLiter 11 mm Clear Glass Crimp Top Autosampler Vials With Insert
MicroLiter 11 mm Crimp Top Autosampler Vials With Inserts are cleaned and packaged in a certified Class 10,000 clean room according to a designed process, developed to eliminate chromatographic errors associated with vials. Vials and inserts meet strict tolerances.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Taille du bouchon | 11 mm |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 8 mL EPA Certified Glass Screw Top Vials, Level 2 for High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 8 mL EPA Certified Glass Screw Top Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput applications.
| Certifications/Conformité | EPA Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 60 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 6 mL |
| Marking Spot | No |
| Volume (métrique) total | 8 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 2 |
| Type de base | Flat Base |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 15 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 0.8 mL |
DWK Life Sciences Wheaton™ 15mm x 45mm Screw-Top Vials
Wheaton 15 x 45 Screw Top Vials are designed primarily for use in the Waters WISP™ 48-position and other autosamplers. The vials are manufactured from Type I borosilicate glass and packaged in shrink- wrapped trays of 100 for convenience and cleanliness
| Hauteur (métrique) | 45 mm |
|---|---|
| Type de bouchon | Screw Cap |
MilliporeSigma™ Supelco™ Snap Ring Polypropylene Autosampler Microvial
Autoclavable, easy to maintain. A vial is used to store or as a closure type.
| Matériau | Natural Polypropylene |
|---|---|
| Modèle | Large opening, (6 mm) |
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Taille du bouchon | 10-425 |
| Quantité | 1000 Cs. |
| À utiliser avec (application) | Both GC and HPLC applications |
| Volume (métrique) | 1.8 mL |