Laboratory Benches and Tables
- (48)
- (48)
- (2)
- (2)
- (48)
- (48)
- (1)
- (48)
- (48)
- (1)
- (23)
- (338)
- (2)
- (9)
- (216)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (10)
- (51)
- (2)
- (12)
- (39)
- (2)
- (23)
- (22)
- (24)
- (24)
- (24)
- (3)
- (144)
- (1)
- (1)
- (144)
- (1)
- (16)
- (5)
- (9)
- (89)
- (14)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Kennedy Series Workbench With 1 in. Thick Phenolic Resin Top - 36 in. Deep
For extra durability in your workspace, choose the Benchpro Kennedy Series Workbench.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-91.4 cm |
| Type de produit | Workbench with Phenolic Resin Top |
| Profondeur (impériale) | 36 in. |
| Profondeur (métrique) | 91.4 cm |
Fisherbrand™ Dewey Series Workbench With 1 in. Thick Phenolic Resin Top - 36 in. Deep
Anti-microbial, chemical and moisture resistant.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-91.4 cm |
| Type de produit | Workbench with Phenolic Resin Top |
| Profondeur (impériale) | 36 in. |
| Profondeur (métrique) | 91.4 cm |
Fisherbrand™ Dewey Series Workbench With 1 in. Thick Phenolic Resin Top - 30 in. Deep
Anti-microbial, chemical and moisture resistant.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-91.4 cm |
| Type de produit | Workbench with Phenolic Resin Top |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Kennedy Series Workbench With Stainless-steel Top - 24 in. Deep
For extra durability in your workspace, choose the Benchpro Kennedy Series Workbench.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-91.4 cm |
| Type de produit | Workbench with Stainless Steel Top |
| Profondeur (impériale) | 24 in. |
| Profondeur (métrique) | 61 cm |
Fisherbrand™ Kennedy Series Workbench With Stainless-steel Top - 30 in. Deep
For extra durability in your workspace, choose the Benchpro Kennedy Series Workbench.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-91.4 cm |
| Type de produit | Workbench with Stainless Steel Top |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Dewey Series Workbenches With Stainless-steel Top - 24 in. Deep
Grade 304 Stainless-steel top workstation
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-91.4 cm |
| Type de produit | Workbench with Stainless Steel Top |
| Profondeur (impériale) | 24 in. |
| Profondeur (métrique) | 61 cm |
Fisherbrand™ Kennedy Series Workbench With Stainless-steel Top - 36 in. Deep
Grade 304 Stainless-steel top workstation.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-91.4 cm |
| Type de produit | Workbench with Stainless Steel Top |
| Profondeur (impériale) | 36 in. |
| Profondeur (métrique) | 91.4 cm |
Fisherbrand™ Dewey Series Workbench With Stainless-steel Top - 30 in. Deep
Grade 304 Stainless-steel top workstation.
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-91.4 cm |
| Type de produit | Workbench with Stainless Steel Top |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Adams Series Electric Hydraulic Lift Workbenches w/Phenolic Resin Top - 24 in. Deep
Anti-microbial, chemical and moisture resistant
| Hauteur (impériale) | 30 to 42 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-106.6 cm |
| Type de produit | Workbench with Phenolic Resin Top |
| Profondeur (impériale) | 24 in. |
| Profondeur (métrique) | 61 cm |
Fisherbrand™ Adams Series Electric Hydraulic Lift Workbench w/Stainless-Steel Top - 36 in. Deep
Grade 304 Stainless-steel top workbench with brushed finish.
| Hauteur (impériale) | 30 to 42 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 76.2-106.6 cm |
| Type de produit | Workbench with Stainless Steel Top |
| Profondeur (impériale) | 36 in. |
| Profondeur (métrique) | 91.4 cm |
Fisherbrand™ Sitting Height Wood Fixed Height Table, 48 in. Wide, Black Epoxy Work Surface
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Fisherbrand™ Wood Fixed Height Tables bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 30 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 121.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 76.2 cm |
| Type de produit | Fixed Height Table |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface, Leveling Feet and Black Trim Boot |
| Largeur (impériale) | 48 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Adjustable Height Basic Work Bench with Leveling Glides, Uprights and One 12 in. Deep Shelf
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Basic Work Benches provide a value-driven approach to lab upfit and flexibility.
| Avec inclinaison | No |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 30 to 36 in. |
| Avec roulettes | No |
| Repose-pieds | No |
| Nbre de tiroirs | None |
| Matériau | Steel (11 ga.) |
| Type de produit | Work Bench |
| Garantie | 2 years |
| Capacité de charge (métrique) | 430.9 kg |
| Capacité de charge (impériale) | 950 lb. |
| Nbre d’étagères | 1 |
| Couleur | White |
| Type de cadre | 2 x 2 in. Tubular Steel Frame |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Comprend | Leveling Glides, Uprights, and One 12 in. Deep Shelf |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
| Type d’étagère | Adjustable with Bookend Brackets |
| Matériau de l’étagère | Painted Steel |
| Nbre de portes | None |
Fisherbrand™ Fixed Height Heavy Duty Steel Table with Leveling Glides, Epoxy Work Surface
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Fisherbrand™ Heavy Duty Steel Tables are great for general lab use.
| Couleur | White |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 36 in. |
| Type de cadre | Fully Welded 2 in. x 2 in. Tubular Steel |
| Hauteur (métrique) | 91.4 cm |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface and Leveling Glides |
| Capacité de charge (métrique) | 907.2 kg |
| Capacité de charge (impériale) | 2000 lb. |
Fisherbrand™ Fixed Height Heavy Duty Steel Table with Leveling Glides, Phenolic Work Surface
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Heavy Duty Steel Tables are great for general lab use.
| Avec inclinaison | No |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 36 in. |
| Avec roulettes | No |
| Repose-pieds | No |
| Type de la partie supérieure | Phenolic Top |
| Nbre de tiroirs | None |
| Matériau | Steel |
| Type de produit | Steel Table |
| Garantie | 2 years |
| Capacité de charge (métrique) | 907.2 kg |
| Capacité de charge (impériale) | 2000 lb. |
| Nbre d’étagères | None |
| Couleur | White |
| Type de cadre | Fully Welded 2 in. x 2 in. Tubular Steel |
| Hauteur (métrique) | 91.4 cm |
| Comprend | Table Frame, Phenolic Work Surface and Leveling Glides |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Nbre de portes | None |
Fisherbrand™ Fixed Height Heavy Duty Steel Table with Vibration Isolation Casters, Epoxy Work Surface
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Fisherbrand™ Heavy Duty Steel Tables are great for general lab use.
| Couleur | White |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 36 in. |
| Type de cadre | Fully Welded 2 in. x 2 in. Tubular Steel |
| Hauteur (métrique) | 91.4 cm |
| Garantie | 2 years |
| Comprend | Table Frame, Epoxy Work Surface and Vibration Isolation Casters |
| Capacité de charge (métrique) | 907.2 kg |
| Capacité de charge (impériale) | 2000 lb. |