Tactical Equipment Cases
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (5)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (14)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (7)
- (3)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (23)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (13)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (2)
- (5)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (3)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Transport Boxes
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
For transporting biological and clinical samples, as well as instruments and products that you want to keep clean and dry under testing environmental conditions. Fisherbrand™ Transport box is made of polycarbonate and available in three colors for user/owner identification.
| Matériau | Polycarbonate |
|---|
DWK Life Sciences™ KIMBLE™ KEM-KIT™ Replacement Case and Foam Insert Set For KEM-KIT™
The case and Foam Insert Set are replacement parts for KIMBLE™ KEM-KIT™ Standard Taper 14/20 Kit.
Brady™ PowerMark™ Carrying Case
PowerMark™ Carrying Case keeps the device and accessories in one convenient case for portability.
Synthware™ Black Storage Case
Plastic Storage Case for use with Organic Chemistry Kits K161922 and K161420.
Brady™ Bradylite™ Utility Kit Compartment Replacement Case - 36 Kit
Bradylite™ Numbers and Letters are easily transported to and from the job site using Bradylite™ Utility Kits
Brady™ Universal Rolling Case
Universal Rolling Case fits multiple Brady industrial benchtop printers.
| Capacité | Rope, L x dia.: 15.2 m x 1.57 cm (50 ft. x 0.62) |
|---|---|
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Carry Bag |
| Quantité | 1 Ea. |
| Matériau | Polycarbonate |
|---|---|
| Type de produit | Transport Case |
| Dimensions (L x l x H) | 15 x 7.7 x 6.3 in. |
RD Plastics Patient Belonging Bag
Clear or opaque LDPE plastic bags are roomy enough to hold all of a patient's personal belongings.
| Type de produit | Patient Belongings Bag |
|---|---|
| Matériau | LDPE |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Patient belongings |
| Longueur (métrique) | 27 cm |
|---|---|
| Largeur (impériale) intérieure | 7.12 in. |
| Type d’insert | Pick N' Pluck |
| Dimensions (L x P) | 10.62 x 9.68 in. (27 x 24.6 cm) |
| Profondeur (impériale) intérieure | 4.12 in. |
| Matériau | Polypropylene, Polyurethane Foam |
| Type de produit | Watertight Equipment Case |
| Longueur (impériale) intérieure | 9.25 in. |
| Modèle | 1200 |
| Longueur (impériale) | 10.62 in. |
| Largeur (métrique) | 24.6 cm |
| Longueur (métrique) intérieure | 23.5 cm |
| Poids (impériale) | 2.45 lb. |
| Profondeur (impériale) | 4.87 in. |
| Largeur (métrique) intérieure | 18.1 cm |
| Profondeur (métrique) intérieure | 10.5 cm |
| Largeur (impériale) | 9.68 in. |
| Profondeur (métrique) | 12.4 cm |
| Poids (métrique) | 1.2 kg |
Ergodyne™ Arsenal™ 5020 Standard Polyester Gear Duffel Bag
Arsenal™ 5020 Standard Gear Duffel Bag is designed to store, organize, and easily carry everything you need for the workday or weekend.
| Matériau | 600D Polyester |
|---|---|
| Quantité | 1 Ea. |
| À utiliser avec (application) | Fire and Rescue, EMTs, Construction, General Purpose |
| Type de produit | Watertight Equipment Case |
|---|