Lockout Tagout Hasps
- (5)
- (1)
- (5)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (9)
- (1)
- (12)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (4)
- (7)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (5)
- (7)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (5)
- (7)
- (5)
- (15)
- (6)
- (3)
- (1)
- (16)
- (1)
- (8)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (3)
- (64)
- (1)
- (1)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Brady™ Drinking Fountain Safety Cover and Plug Valve Lockout - 2.125 in. Valve Stem Diameter
Easily and effectively secure manually-actuated plug valves and drinking fountain spouts with this innovative, first-of-its-kind lockout device.
Brady™ Labeled Lockout Hasps
Labeled Lockout Hasps combine the advantages of lockout tags and safety hasps in a single convenient product.
| Hauteur (impériale) | 7.25 in. |
|---|---|
| Matériau | Anodized Aluminum Alloy |
| Type de produit | Labeled Lockout Hasps |
| Diamètre (métrique) | 0.79 cm |
| À utiliser avec (application) | Write-on label takes pencil, pen or marker, pen and pencil markings can be easily erased, allowing repeated use |
| Largeur (métrique) | 8 cm |
| Hauteur (métrique) | 18 cm |
| Profondeur (impériale) | 0.18 in. |
| Diamètre (impériale) | 0.31 in. |
| Plage de températures (métrique) | −30° to +175°C |
| Dimensions (P x L x H) | 0.157 x 0.309 x 7.512 in. |
| Comprend | Tamperproof locking tabs |
| Texte affiché | Danger Do Not Operate...ETC |
| Largeur (impériale) | 3 in. |
| Plage de températures (impériale) | 20° to 350°F |
| Profondeur (métrique) | 0.45 cm |
Brady™ Sheathed Metal Cable - 16 ft.
Package includes cable attachment only; use with All Purpose Cable Lockout Device (sold separately)
Brady™ All Purpose Cable Lockout with 2.4m (8 ft.) Sheathed Metal Cable
All Purpose Cable Lockout with 2.4m (8 ft.) Sheathed Metal Cable is used to lock out all energy isolating devices.
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockouts with Pin Out Standard
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout Device: Miniature Circuit Breaker Lockouts are a safe and effective method for locking out miniature circuit breakers, commonly used in European and Asian equipment.
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout with Pin Out Wide
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout Devices: Miniature Circuit Breaker Lockouts are a safe and effective method for locking out miniature circuit breakers, commonly used in European and Asian equipment.
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockouts with Pin Out Wide
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout Devices: Miniature Circuit Breaker Lockouts are a safe and effective method for locking out miniature circuit breakers, commonly used in European and Asian equipment.
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout with Pin In Standard
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout Device: Miniature Circuit Breaker Lockouts are a safe and effective method for locking out miniature circuit breakers, commonly used in European and Asian equipment.
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout with Pin Out Standard
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout Device: Miniature Circuit Breaker Lockouts are a safe and effective method for locking out miniature circuit breakers, commonly used in European and Asian equipment.
Brady™ Fuse Blockout Devices (Small)
Fuse Blockout Devices (Small) are high visibility red devices used in conjunction with Lockout Tags from Brady™ to comply with OSHA Lockout/Tagout Standard.
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout with Tie Bar
Brady™ Miniature Circuit Breaker Lockout Devices: Miniature Circuit Breaker Lockouts are a safe and effective method for locking out miniature circuit breakers, commonly used in European and Asian equipment.
Brady™ Mini Gate Valve Lockout
Mini Gate Valve Lockout devices deny access and cover the valve handle. The unique knockout center fits OS&Y or rising stem valves.
Brady™ Economy Cable, 10 ft.
Economy Cable Lockouts have 6 lock holes in the handle that are 9/32 in. in Dia. to accommodate most lock shackles and hasps