Microplate Reagent Dispensers
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (3)
- (3)
- (4)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (6)
- (2)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (11)
- (1)
- (2)
- (4)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Gilson™ PLATEMASTERTM 20 μL
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
PLATEMASTERTM 20 μL is an easy-to-use, accurate solution for high-throughput manual pipetting of 96- and 384-well microplates.
Agilent BioTek MultiFlo FX Multi-Mode Dispenser, IVD PROMO
MultiFlo FX is an automated multi-mode reagent dispenser for 6- to 1536-well microplates. For In Vitro Diagnostic Use.
| Hauteur (impériale) | 8 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | CE and TUV marked, RoHS compliant |
| À utiliser avec (équipement) | BioStack and third party automation compatible, BioSpa 8 Automated Incubator compatible |
| Précision | ±5% at 1 μL, ±2.0% at 5 μL, ±2.0% at 10 μL |
| Exigences électriques | 90 W max. |
| Type de produit | Microplate Dispenser |
| Type de plaques | Dispensing (peri pump and syringe): 96-, 384- and 1536-well standard, deep and PCR plates; 6-. 12-, 24- and 48-well plates (dispense tip configurable); Washing: 96-. 384-well standard plates; 6-, 12-, 24-,and 48-well plates (with compatible manifold configuration) |
| À utiliser avec (application) | Primary/secondary screening assays, compound storage, genomics and proteomics research, ELISA, cell based washing, fixing, staining, volume or concentration normalization |
| Hauteur (métrique) | 20.3 cm |
| Largeur (métrique) | 43.5 cm |
| Logiciel | LHC2 Software, LHC2 Secure for 21 CFR Part 11 compliance (option), SiLA Compliant driver (option) |
| Precision | <5% CV at 1 μL, <2.5% CV at 5 μL, <2.0% CV at 10 μL |
| Poids (impériale) | 14.3 lb. |
| Profondeur (impériale) | 11.8 in. |
| Vitesse | 96 wells, 5 μL cass, 10 μL/well: 3 sec., 96 wells, 5 μL cass, 20 μL/well: 3.5 sec., 384 wells, 5 μL cass, 5 μL/well: 6.5 sec., 384 wells, 10 μL cass, 10 μL/well: 8 sec., 384 wells, 1 μL cass, 1 μL/well: 6 sec., 1536 wells, 1 μL cass, 1 μL/well: 21 s |
| Tension | 100/240 V |
| Largeur (impériale) | 17.2 in. |
| Profondeur (métrique) | 29.2 cm |
| Interface | Color Touchscreen |
| Poids (métrique) | 6.5 kg |
Gilson™ PIPETMAXTM
PIPETMAXTM is an automated pipetting solution for the efficient processing of high-throughput biological assays, all in a benchtop size that easily fits into any lab.
| Certifications/Conformité | ISO 9001 |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | 96- and 384-well microplates, strip plates, and cell culture formats |
| Exigences électriques | 50/60 Hz, 100/240 V AC, 24 V DC, 6.25 A, 150 W |
| Matériau | Polypropylene,Glass |
| Type de produit | Digital Dispenser |
| Ampérage | 6.25 A |
| Canaux | 8 |
| À utiliser avec (application) | Liquid Handling |
| Volume (métrique) | 1 to 1000 μL |
| Fréquence | 50/60 Hz |
| Logiciel | TRILUTION™ |
| Tension | 100/240 V |
| Matériau du cône | Polypropylene |
| Interface | Touchscreen tablet, or PC control via USB and TRILUTION™ micro software |
Agilent BioTek MultiFlo FX Multi-Mode Dispenser
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
MultiFlo FX is an automated multi-mode reagent dispenser for 6- to 1536-well microplates.
| Hauteur (impériale) | 8 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | CE and TUV marked. RoHS compliant. |
| À utiliser avec (équipement) | BioStack and third party automation compatible; BioSpa 8 Automated Incubator compatible |
| Précision | ±5% at 1 μL, ±2.0% at 5 μL, ±2.0% at 10 μL |
| Exigences électriques | 90 W max. |
| Type de produit | Microplate Dispenser |
| Type de plaques | Dispensing (peri pump and syringe): 96-, 384- and 1536-well standard, deep and PCR plates; 6-. 12-, 24- and 48-well plates (dispense tip configurable); Washing: 96-. 384-well standard plates; 6-, 12-, 24-,and 48-well plates (with compatible manifold configuration) |
| À utiliser avec (application) | Primary/secondary screening assays, compound storage, genomics and proteomics research, ELISA, cell based washing, fixing, staining, volume or concentration normalization |
| Hauteur (métrique) | 20.3 cm |
| Largeur (métrique) | 43.5 cm |
| Logiciel | LHC2 Software; LHC2 Secure for 21 CFR Part 11 compliance (option); SiLA Compliant driver (option) |
| Precision | <5% CV at 1 μL, <2.5% CV at 5 μL, <2.0% CV at 10 μL |
| Poids (impériale) | 14.3 lb. |
| Profondeur (impériale) | 11.8 in. |
| Vitesse | 96 wells, 5 μL cass, 10 μL/ well: 3 s, 96 wells, 5 μL cass, 20 μL/ well: 3.5 s, 384 wells, 5 μL cass, 5 μL/ well: 6.5 s, 384 wells, 10 μL cass, 10 μL/ well: 8 s, 384 wells, 1 μL cass, 1 μL/ well: 6 s, 1536 wells, 1 μL cass, 1 μL/ well: 21 s |
| Tension | 100/240 V |
| Largeur (impériale) | 17.2 in. |
| Profondeur (métrique) | 29.2 cm |
| Interface | Color touch screen; Create, edit or run multiple protocols onboard |
| Poids (métrique) | 6.5 kg |
Agilent BioTek MultiFlo FX Multi-Mode Dispenser PROMO
MultiFlo FX is an automated multi-mode reagent dispenser for 6- to 1536-well microplates.
| Hauteur (impériale) | 8 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | CE and TUV marked, RoHS compliant |
| À utiliser avec (équipement) | BioStack and third party automation compatible, BioSpa 8 Automated Incubator compatible |
| Précision | ±5% at 1 μL, ±2.0% at 5 μL, ±2.0% at 10 μL |
| Exigences électriques | 90 W max. |
| Type de produit | Microplate Dispenser |
| Type de plaques | Dispensing (peri pump and syringe): 96-, 384- and 1536-well standard, deep and PCR plates; 6-. 12-, 24- and 48-well plates (dispense tip configurable); Washing: 96-. 384-well standard plates; 6-, 12-, 24-,and 48-well plates (with compatible manifold configuration) |
| À utiliser avec (application) | Primary/secondary screening assays, compound storage, genomics and proteomics research, ELISA, cell based washing, fixing, staining, volume or concentration normalization |
| Hauteur (métrique) | 20.3 cm |
| Largeur (métrique) | 43.5 cm |
| Logiciel | LHC2 Software, LHC2 Secure for 21 CFR Part 11 compliance (option), SiLA Compliant driver (option) |
| Precision | <5% CV at 1 μL, <2.5% CV at 5 μL, <2.0% CV at 10 μL |
| Poids (impériale) | 14.3 lb. |
| Profondeur (impériale) | 11.8 in. |
| Vitesse | 96 wells, 5 μL cass, 10 μL/well: 3 sec., 96 wells, 5 μL cass, 20 μL/well: 3.5 sec., 384 wells, 5 μL cass, 5 μL/well: 6.5 sec., 384 wells, 10 μL cass, 10 μL/well: 8 sec., 384 wells, 1 μL cass, 1 μL/well: 6 sec., 1536 wells, 1 μL cass, 1 μL/well: 21 s |
| Tension | 100/240 V |
| Largeur (impériale) | 17.2 in. |
| Profondeur (métrique) | 29.2 cm |
| Interface | Color Touchscreen |
| Poids (métrique) | 6.5 kg |
Gilson™ PLATEMASTERTM 220 μL
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
PLATEMASTERTM 220 μL is an easy-to-use, accurate solution for high-throughput manual pipetting of 96- and 384-well microplates.
Agilent BioTek 406 FX BioStack Integration Kit
Integration Kit for use with the 406 FX Washer Dispenser.
Agilent BioTek MultiFlo FX Microplate Dispenser Accessory, Reagent Bottle
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Provides supply containment
Agilent BioTek Accessories For MultiFlo Microplate Dispenser - Manifolds
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Accessories for MultiFlo Microplate Dispenser
| Autoclavable | Autoclavable |
|---|
Agilent BioTek MultiFlo FX Multi-Mode Dispenser Accessory, Tubing
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Replacement part for MultiFlo FS automated multi-mode reagent dispenser