Desk and Table Accessories
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (8)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (7)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (3)
- (10)
- (7)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (30)
- (6)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (7)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (5)
- (8)
- (7)
- (48)
- (5)
- (2)
- (14)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (5)
- (1)
- (1)
- (87)
- (7)
- (4)
- (11)
- (2)
- (1)
- (50)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (11)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Laboratory Workstation with Black Epoxy Work Surface
Mobile Lab Workstations are furnished complete with shelving, electrical fixtures, and work surfaces. They include a heavy duty tubular steel base equipped with vibration isolation casters.
| Hauteur (impériale) | 84 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | SEFA 8 |
| Hauteur (métrique) | 213.4 cm |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Laboratory Workstation with Black Phenolic Work Surface
Mobile Lab Workstations are furnished complete with shelving, electrical fixtures, and work surfaces. They include a heavy duty tubular steel base equipped with vibration isolation casters.
| Hauteur (impériale) | 84 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | SEFA 8 |
| Hauteur (métrique) | 213.4 cm |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Bel-Art™ SP Scienceware™ Drawer Organizers
Practical and functional solutions for organizing the stuff of daily lab life
| Longueur (métrique) | 43.18 cm |
|---|---|
| Couleur | White |
| Longueur (impériale) | 17 in. |
| Largeur (métrique) | 35.56 cm |
| Matériau | Polystyrene |
| Largeur (impériale) | 14 in. |
| À utiliser avec (application) | Ideal for practical and functional solutions for organizing the stuff of daily lab life |
Heathrow Scientific 3-Compartment Drawer Organizer
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Keeps supplies easily accessible, ideal for storing and organizing small laboratory supplies.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | Acrylic |
| Type de produit | Organizer |
POLTEX AMOS Plate, 10 x 12 in., Silver
The Poltex powder coated steel AMOS plate allows any surface to accept magnet mounted organizational products.
| Couleur | Silver |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Magnet Mount Organizational Bins and Holders |
| Matériau | Powder-coated Steel |
| Type de produit | Organizer |
| Taille | 12 x 10 in. |
| Nb de portes | None |
| Total de positions | 1 |
| Dimensions (P x L x H) | 0.5 x 12 x 10 in. |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Modèle | Flat |
| Nb d’étagères | None |
| À utiliser avec (application) | Magnetic Surface For Magnet Mount Items |
Poltex Undermount SOP Holder
Mounts under laboratory bench shelves to utilize space then protrudes into usable position.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Organizer |
| Nb de portes | None |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Nb d’étagères | None |
Poltex 5 Pocket Vertical Lab Bench Organizer with Pipette Controller Bracket
Stacks items vertically to free up valuable benchtop space
Poltex Lab Bench Vertical Organizer with Accessories
Frees up valuable benchtop space by going vertical.
| Matériau | PETG |
|---|
Poltex™ Bulk Bin for Benchtop Stack System
Part of the Benchtop Storage System, this benchtop storage bin with lid boasts inside dividers that are moveable and removable to provide options for what can be stored.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Hauteur (métrique) d’ouverture | 10.8 cm |
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Clinical Lab Organizer |
POLTEX AMOS Benchtop Stand, 10 x 18 in. (Bump, 10 x 18 in. Plate INST with Tape)
The Poltex powder coated steel AMOS freestanding plate allows any surface to accept magnet mounted organizational products.
Poltex Undermount Double Bulk Bin
Double bulk bin that mounts under laboratory bench shelves and protrudes into usable position.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Organizer |
| Nb de portes | None |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Nb d’étagères | None |
Poltex™ Simple Shelf with Pen Holder and Mount
Simple Shelf with pen holder and wall, tape, or magnet mount.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Shelf |