Desk and Table Accessories
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (8)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (7)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (3)
- (10)
- (7)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (30)
- (6)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (7)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (5)
- (8)
- (7)
- (48)
- (5)
- (2)
- (14)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (5)
- (1)
- (1)
- (87)
- (7)
- (4)
- (11)
- (2)
- (1)
- (50)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (11)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Laboratory Workstation with Black Phenolic Work Surface
Mobile Lab Workstations are furnished complete with shelving, electrical fixtures, and work surfaces. They include a heavy duty tubular steel base equipped with vibration isolation casters.
| Hauteur (impériale) | 84 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | SEFA 8 |
| Hauteur (métrique) | 213.4 cm |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Laboratory Workstation with Black Epoxy Work Surface
Mobile Lab Workstations are furnished complete with shelving, electrical fixtures, and work surfaces. They include a heavy duty tubular steel base equipped with vibration isolation casters.
| Hauteur (impériale) | 84 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | SEFA 8 |
| Hauteur (métrique) | 213.4 cm |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Bel-Art™ SP Scienceware™ Drawer Organizers
Practical and functional solutions for organizing the stuff of daily lab life
| Longueur (métrique) | 43.18 cm |
|---|---|
| Couleur | White |
| Longueur (impériale) | 17 in. |
| Largeur (métrique) | 35.56 cm |
| Matériau | Polystyrene |
| Largeur (impériale) | 14 in. |
| À utiliser avec (application) | Ideal for practical and functional solutions for organizing the stuff of daily lab life |
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | Acrylic |
| Type de produit | Organizer |
Heathrow Scientific 3-Compartment Drawer Organizer
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Keeps supplies easily accessible, ideal for storing and organizing small laboratory supplies.
Poltex Spray Bottle, Wipe Cannister, Paper Towel Combo Unit
Combo unit holds spray bottles, wipe cannister, and trifold paper towels. Fits up to 4.25 in. diameter wipe cannister. Paper towel stack inserts from the side and dispenses from the front, or underneath.
| Nbre d’étagères | 1 |
|---|---|
| Couleur | Clear |
| À utiliser avec (équipement) | Spray bottle, wipe cannister, paper towel |
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Clinical Lab Organizer |
| Nbre de portes | None |
Poltex BSC/Tissue Culture Procedure Organizer
A convenient caddy with handle that holds and organizes items for tissue culture/BSC procedures. It holds paper towels, biohazard wipes, squeeze bottle, microtube racks, petri dishes, scalpels, etc.
Poltex Benchtop System, Large - Drawer With Dividers
Part of the benchtop storage system. This benchtop storage drawer comes with removable dividers. All products in this line can stack on one another using the foot and pocket design to create the perfect benchtop organization for your lab.
Poltex™ Drawer for Benchtop Stack System
As part of the Benchtop Storage System, the benchtop storage drawer can stack on other products in the line using a foot and pocket design to create ideal benchtop organization for your lab.
Poltex Buffer Bottle Storage Drawer - Stackable, Black
Unit is made from black acrylic with a black lid to keep light sensitive buffers safe. Each drawer unit has protrusions on the top and pockets on the bottom for a secure fit when stacked. Mix and match as many as you need to organize your buffer bottles.
Poltex Undermount Double Bulk Bin
Double bulk bin that mounts under laboratory bench shelves and protrudes into usable position.
| Nbre d’étagères | None |
|---|---|
| Couleur | Clear |
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Organizer |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Nbre de portes | None |
POLTEX AMOS Plate, 10 x 12 in., Silver
The Poltex powder coated steel AMOS plate allows any surface to accept magnet mounted organizational products.
| Nbre d’étagères | None |
|---|---|
| Couleur | Silver |
| Format | 12 x 10 in. |
| À utiliser avec (équipement) | Magnet Mount Organizational Bins and Holders |
| Matériau | Powder-coated Steel |
| Type de produit | Organizer |
| Dimensions (P x L x H) | 0.5 x 12 x 10 in. |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Positions totales | 1 |
| Modèle | Flat |
| Nbre de portes | None |
| À utiliser avec (application) | Magnetic Surface For Magnet Mount Items |
Poltex™ Stainless Steel Pap/Procedure Organizer
Autoclavable stainless steel organizer for clinical procedures.
Poltex™ Lab Bench Vert Organizer, 4 Pocket, Double-wide
Benchtop organizer for tip boxes, bottles, etc. Made of durable PETG construction.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 242 mm |
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Organizer |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| À utiliser avec (application) | Pipette Tip Boxes |
Poltex™ Simple Shelf with Pen Holder and Mount
Simple Shelf with pen holder and wall, tape, or magnet mount.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Shelf |