Chromatography Autosampler Vials Only
- (3)
- (1)
- (1)
- (15)
- (1)
- (65)
- (1)
- (31)
- (1)
- (114)
- (1)
- (5)
- (13)
- (2)
- (10)
- (1)
- (13)
- (35)
- (1)
- (2)
- (11)
- (72)
- (36)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (70)
- (11)
- (2)
- (1)
- (79)
- (6)
- (2)
- (28)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (16)
- (3)
- (2)
- (3)
- (1)
- (25)
- (7)
- (22)
- (37)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (154)
- (19)
- (1)
- (1)
- (51)
- (2)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (2)
- (1)
- (14)
- (33)
- (4)
- (1)
- (10)
- (7)
- (1)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (8)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (51)
- (59)
- (4)
- (9)
- (5)
- (133)
- (1)
- (7)
- (4)
- (1)
- (154)
- (2)
- (5)
- (1)
- (38)
- (98)
- (1)
- (98)
- (14)
- (3)
- (34)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (2)
- (23)
- (3)
- (9)
- (1)
- (1)
- (23)
- (17)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (6)
- (3)
- (1)
- (4)
- (6)
- (1)
- (2)
- (195)
- (3)
- (3)
- (1)
- (40)
- (1)
- (9)
- (5)
- (16)
- (3)
- (21)
- (7)
- (3)
- (1)
- (8)
- (39)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (21)
Résultats de la recherche filtrée
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 3 High Performance Applications
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 3, for high performance GC-MS and LC-MS applications.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 3 |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Type de base | Flat Base |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput applications.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 2 |
| Type de bouchon | Short Thread Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 2 |
| Type de base | Flat Base |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 170 μL |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ Glass Crimp Top Headspace Vials, Level 3 High Performance Applications
Use these 6, 10, and 20 mL SureSTART™ Glass Crimp Top Headspace Vials, Performance Level 3, for your volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Type de produit | Crimp Top Headspace Vial |
| Matériau | Clear Glass |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 3 |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 20 mm |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 10 mL Glass Screw Top Headspace Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 10 mL Glass Screw Top Headspace Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 46 mm |
| Type de produit | Screw Thread Headspace Vial |
| Volume (Metric) Usable | 8 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 2 |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 10 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 2 |
| Type de base | Round Bottom |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 18 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 0.8 mL |
| Volume (métrique) | 10 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 1 Everyday Analysis
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 1, for everyday HPLC or GC analyses. They are Specification Certified and meet Pharmacopia requirements.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| À utiliser avec (équipement) | 9 mm Screw Caps and Septa |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 1 |
| Type de bouchon | Short Thread Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Type de base | Flat Bottom |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 170 μL |
Fisherbrand™ 9 mm Glass Screw Thread Vials
Fisherbrand™ 9 mm screw thread vials feature a wide neck opening which allows for easy filling. Available with marking spot and graduation marks for convenient sample identification.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 0.3 mL Glass Snap Top Microvials for <2 mL Samples, Level 3 High Performance Applications
Use SureSTART™ Glass Snap Top Microvials, Performance Level 3, to maximize injection volume when analysing samples of less than 2 mL.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Type d’insert | Fixed |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Snap Microvial |
| Volume (Metric) Usable | 0.25 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 3 |
| Type de bouchon | Snap Cap |
| Volume (métrique) total | 0.3 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Type de base | Inner Fixed Insert - Conical |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 11 mm |
| Volume (métrique) | 0.3 mL |
Thermo Scientific™ Open Top Screw Caps for Sample Storage Vials
Open Top Screw Caps for Sample Storage Vials
| Type de bouchon | Screw Cap (Open-Top) |
|---|---|
| Quantité | 100 |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Quantité | Each |
|---|
Clear Vials for Waters WISP™ 96 Position Autosampler, Sold by MilliporeSigma™ Supelco™
Available in a variety of volumes and closure types. Vials feature thicker walls for safer sample handling.
| À utiliser avec (équipement) | Waters WISP™ 96 Position Autosampler |
|---|
Thermo Scientific™ 13mm Clear Glass Crimp Top Vials, Neisseria Meningitidis, Polyvalent A-D
For use with snap caps or aluminum crimp seal closures, these high-quality 13mm crimp/snap top vials are 4mL, 15x45mm vials and fit a variety of autosamplers.
MilliporeSigma™ Supelco™ Micro Reaction Vessels
Cone shaped inside for easy removal of small samples.
| Description | Crimp Top |
|---|---|
| Nb par paquet | 12 |
| Matériau | Clear Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 20 mm |
Wheaton™ Amber Screw Top Vial, 2 mL, Sold by MilliporeSigma™ Supelco™
Suitable to inject samples from an autosampler. Amber color protects sensitive samples from exposure to UV-light.