Desk and Table Accessories
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (7)
- (14)
- (48)
- (5)
- (2)
- (1)
- (2)
- (7)
- (5)
- (1)
- (51)
- (1)
- (4)
- (1)
- (14)
- (22)
Filtered Search Results
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rail, 48 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rails bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Includes | Attachment Hardware |
|---|---|
| Height (Metric) | 6.4 cm |
| Depth (English) | 0.75 in. |
| Width (English) | 48 in. |
| For Use With (Equipment) | Painted Steel Apron Rails |
| Depth (Metric) | 1.9 cm |
| Width (Metric) | 121.9 cm |
| Height (English) | 2.5 in. |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Front Filler
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Front Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 89.2 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 1 in. |
| Width (English) | 2 to 18 in. |
| Depth (Metric) | 2.5 cm |
| Width (Metric) | 5.1 to 45.7 cm |
| Height (English) | 35 in. |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Knee Space Panels for use with Drawer Apron Frames, 30 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Knee Space Panels bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 73.7 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 1 in. |
| Width (English) | 30 in. |
| For Use With (Equipment) | Drawer Apron Frames |
| Depth (Metric) | 2.5 cm |
| Width (Metric) | 76.2 cm |
| Height (English) | 29 in. |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Corner Filler, Adjustable
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Corner Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 89.2 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 2 to 12 in. |
| Width (English) | 2 to 12 in. |
| Depth (Metric) | 5.1 to 30.5 cm |
| Width (Metric) | 5.1 to 30.5 cm |
| Height (English) | 35 in. |
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rail, 72 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rails bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Includes | Attachment Hardware |
|---|---|
| Height (Metric) | 6.4 cm |
| Depth (English) | 0.75 in. |
| Width (English) | 72 in. |
| For Use With (Equipment) | Painted Steel Apron Rails |
| Depth (Metric) | 1.9 cm |
| Width (Metric) | 182.9 cm |
| Height (English) | 2.5 in. |
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rail, 36 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rails bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Includes | Attachment Hardware |
|---|---|
| Height (Metric) | 6.4 cm |
| Depth (English) | 0.75 in. |
| Width (English) | 36 in. |
| For Use With (Equipment) | Painted Steel Apron Rails |
| Depth (Metric) | 1.9 cm |
| Material | Wood (Maple Veneer) |
| Width (Metric) | 91.4 cm |
| Height (English) | 2.5 in. |
Fisherbrand™ Sitting Height Wood Panel End Supports
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Panel End Supports bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 73.7 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 22.5 in. |
| Width (English) | 1 in. |
| Depth (Metric) | 57.2 cm |
| Width (Metric) | 2.5 cm |
| Height (English) | 29 in. |
Fisherbrand™ Sitting Height Wood Front Filler
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Front Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 73.7 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 1 in. |
| Width (English) | 2 to 18 in. |
| Depth (Metric) | 2.5 cm |
| Width (Metric) | 5.1 to 45.7 cm |
| Height (English) | 29 in. |
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rail, 36 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rails bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Includes | Attachment Hardware |
|---|---|
| Height (Metric) | 6.4 cm |
| Depth (English) | 0.75 in. |
| Width (English) | 36 in. |
| For Use With (Equipment) | Painted Steel Apron Rails |
| Depth (Metric) | 1.9 cm |
| Width (Metric) | 91.4 cm |
| Height (English) | 2.5 in. |
Fisherbrand™ Wood Apron Frame with Drawer, 30 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Frame with Drawer brings quality, warmth and durability to your laboratory.
| Includes | Attachment Hardware |
|---|---|
| Height (Metric) | 12.4 cm |
| Depth (English) | 23.375 in. |
| Width (English) | 30 in. |
| Depth (Metric) | 59.4 cm |
| Width (Metric) | 76.2 cm |
| Height (English) | 4.875 in. |
Fisherbrand™ Sitting Height Wood Knee Space Panels for use with Drawer Apron Frames, 36 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Knee Space Panels bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 60.3 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 1 in. |
| Width (English) | 36 in. |
| For Use With (Equipment) | Drawer Apron Frames |
| Depth (Metric) | 2.5 cm |
| Width (Metric) | 91.4 cm |
| Height (English) | 23.75 in. |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Knee Space Panels for use with Drawer Apron Frames, 36 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Knee Space Panels bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 73.7 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 1 in. |
| Width (English) | 36 in. |
| For Use With (Equipment) | Drawer Apron Frames |
| Depth (Metric) | 2.5 cm |
| Width (Metric) | 91.4 cm |
| Height (English) | 29 in. |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Knee Space Panels for use with Apron Rails, 72 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Knee Space Panels bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 88.9 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 1 in. |
| Width (English) | 12 to 72 in. |
| For Use With (Equipment) | Apron Rails |
| Depth (Metric) | 2.5 cm |
| Width (Metric) | 30.5 to 182.9 cm |
| Height (English) | 35 in. |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Corner Filler, 3 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Corner Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 89.2 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 3 in. |
| Width (English) | 3 in. |
| Depth (Metric) | 7.6 cm |
| Width (Metric) | 7.6 cm |
| Height (English) | 35 in. |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Panel End Supports
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Panel End Supports bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Height (Metric) | 88.9 cm |
|---|---|
| Depth (English) | 22.5 in. |
| Width (English) | 1 in. |
| Depth (Metric) | 57.2 cm |
| Width (Metric) | 2.5 cm |
| Height (English) | 35 in. |