Desk and Table Accessories
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (7)
- (14)
- (48)
- (5)
- (2)
- (1)
- (2)
- (7)
- (5)
- (1)
- (51)
- (1)
- (4)
- (1)
- (14)
- (22)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Standing Height Wood Knee Space Panels for use with Drawer Apron Frames, 30 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Knee Space Panels bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 29 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 76.2 cm |
| Hauteur (métrique) | 73.7 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Drawer Apron Frames |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Largeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.5 cm |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Corner Filler, Adjustable
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Corner Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 35 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 5.1 to 30.5 cm |
| Hauteur (métrique) | 89.2 cm |
| Profondeur (impériale) | 2 to 12 in. |
| Largeur (impériale) | 2 to 12 in. |
| Profondeur (métrique) | 5.1 to 30.5 cm |
Fisherbrand™ Suspended Pencil Drawer Painted Steel Cabinet
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Suspended Pencil Drawer Painted Steel Cabinets are durable and constructed with SEFA 8 Metal compliant load-bearing capacity.
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rail, 36 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rails bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 2.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 91.4 cm |
| Hauteur (métrique) | 6.4 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Painted Steel Apron Rails |
| Matériau | Wood (Maple Veneer) |
| Profondeur (impériale) | 0.75 in. |
| Comprend | Attachment Hardware |
| Largeur (impériale) | 36 in. |
| Profondeur (métrique) | 1.9 cm |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Panel End Supports
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Panel End Supports bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 35 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 2.5 cm |
| Hauteur (métrique) | 88.9 cm |
| Profondeur (impériale) | 22.5 in. |
| Largeur (impériale) | 1 in. |
| Profondeur (métrique) | 57.2 cm |
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rail, 30 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rails bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 2.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 76.2 cm |
| Hauteur (métrique) | 6.4 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Painted Steel Apron Rails |
| Profondeur (impériale) | 0.75 in. |
| Comprend | Attachment Hardware |
| Largeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 1.9 cm |
Fisherbrand™ Sitting Height Wood Knee Space Panels for use with Apron Rails
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Knee Space Panels bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 29 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 30.5 to 121.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 73.7 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Apron Rails |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Largeur (impériale) | 12 to 48 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.5 cm |
Fisherbrand™ Sitting Height Wood Panel End Supports
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Panel End Supports bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 29 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 2.5 cm |
| Hauteur (métrique) | 73.7 cm |
| Profondeur (impériale) | 22.5 in. |
| Largeur (impériale) | 1 in. |
| Profondeur (métrique) | 57.2 cm |
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rail, 72 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rails bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 2.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 182.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 6.4 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Painted Steel Apron Rails |
| Profondeur (impériale) | 0.75 in. |
| Comprend | Attachment Hardware |
| Largeur (impériale) | 72 in. |
| Profondeur (métrique) | 1.9 cm |
Fisherbrand™ Standing Height Wood Front Filler
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Front Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 35 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 5.1 to 45.7 cm |
| Hauteur (métrique) | 89.2 cm |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Largeur (impériale) | 2 to 18 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.5 cm |
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rail, 48 in. Wide
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Apron Face Rails bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 2.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 121.9 cm |
| Hauteur (métrique) | 6.4 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Painted Steel Apron Rails |
| Profondeur (impériale) | 0.75 in. |
| Comprend | Attachment Hardware |
| Largeur (impériale) | 48 in. |
| Profondeur (métrique) | 1.9 cm |
Fisherbrand™ ADA Height Rear and Center Wood Fillers
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Rear and Center Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 32.5 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 5.1 to 45.7 cm |
| Hauteur (métrique) | 82.6 cm |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Largeur (impériale) | 2 to 18 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.5 cm |
Fisherbrand™ Knee Space Panels for Apron Rails
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Knee Space Panels for Apron Rails are to be used with Apron Rails. The knee space panel closes off the casework to the wall to create a clear sitting or standing space under the work surface.
| Largeur (métrique) | 30.5 to 121.9 cm |
|---|---|
| Largeur (impériale) | 12 to 48 in. |
Fisherbrand™ Sitting Height Wood Front Filler
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Wood Front Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 29 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 5.1 to 45.7 cm |
| Hauteur (métrique) | 73.7 cm |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Largeur (impériale) | 2 to 18 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.5 cm |
Fisherbrand™ Standing Height Rear and Center Wood Fillers
Greener Choice
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Offers one or more environmental benefits itemized in the U.S. FTC Green Guides.
Learn More
Fisherbrand™ Rear and Center Fillers bring quality, warmth and durability to your laboratory.
| Hauteur (impériale) | 35 in. |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 5.1 to 45.7 cm |
| Hauteur (métrique) | 88.9 cm |
| Profondeur (impériale) | 1 in. |
| Largeur (impériale) | 2 to 18 in. |
| Profondeur (métrique) | 2.5 cm |