Workstation and Task Lighting
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (3)
- (7)
- (6)
- (6)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Sealed Overhead LED Light Fixture and Frame For Workstations
Sealed overhead LED light and frame are ideal for 60 to 72 in. benches.
| Matériau du boîtier | Polycarbonate, Stainless Steel |
|---|---|
| Type de produit | Light Fixture and Frame |
| Ampérage | 6 A |
| Comprend | Switch and 6 A, 115 V power supply cord |
| Tension | 12 V |
| À utiliser avec (application) | Workstation lighting |
| Source lumineuse | LED |
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies for Basic Work Bench
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies are to be used with Fisherbrand Basic Work Bench.
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Comprend | Task Light, Magnetic Angle Mount, Power Supply and White Cord |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | UL 153 and ETL Listed |
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| Durée de vie de l’éclairage | 50,000 hours |
| Type de produit | Task Lighting |
| Matériau | Aluminum |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
Task Lighting for Fisherbrand™ Lab Workstations
Fisherbrand™ Task Lighting for Lab Workstations is made specifically for Fisherbrand™ Lab Workstations
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | UL 153 and ETL Listed |
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| Type de produit | Task Lighting |
| Matériau | Aluminum |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
Fisherbrand™ Task Lighting
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies are to be used to illuminate workspace under a shelf or cabinet
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Montage | Magnetic Angle Mount |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies for Mobile Lab Equipment Workstation
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies are to be used with Fisherbrand Mobile Lab Equipment Workstation.
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Fisherbrand 48 in. Wide Lab Equipment Workstation |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
United Scientific™ Miniature Lamp Bulbs
Miniature Lamp Bulbs ideal for use in various lab experiments.
| Type de produit | Miniature Lamp Bulbs |
|---|---|
| Poids (impériale) | 0.04 lb. |
| Quantité d’emballage | 1 Ea. |
| Poids (métrique) | 18.1 g |
| Source lumineuse | Incandescent |
Carson™ LightFlex™ Pro
An LED task light with a flexible neck. Carson LightFlex Pro has a fully adjustable neck that allows for direct light in the perfect viewing position.
| Type de produit | Bulb Holder |
|---|---|
| Puissance | 0 W |
| Tension | 0/1 V |
| Source lumineuse | Incandescent |
GSC Go Science Crazy International Mini Lamp Bulbs
Mini Lamp Bulbs are an addition to any lab experiment involving electricity or replacements for other products such as lamp boards.
Eisco™ Bulb Holder M.E.S.
The Bulb Holder M.E.S. is ideal for incorporation into simple electrical and electronic circuits.