Custom Labels
- (1)
- (5)
- (1)
- (22)
- (2)
- (48)
- (3)
- (70)
- (3)
- (7)
- (8)
- (1)
- (6)
- (4)
- (1)
- (39)
- (23)
- (1)
- (15)
- (7)
- (4)
- (2)
- (9)
- (9)
- (1)
- (8)
- (3)
- (452)
- (19)
- (8)
- (3)
- (1)
- (2)
- (7)
- (28)
- (6)
- (7)
- (1)
- (3)
- (81)
- (9)
- (23)
- (1)
- (13)
- (86)
- (2)
- (3)
- (3)
- (8)
- (8)
- (1)
- (4)
- (15)
- (2)
- (1)
- (37)
- (8)
- (43)
- (9)
- (16)
- (7)
- (8)
- (2)
- (3)
- (1)
- (8)
- (12)
- (115)
- (210)
- (3)
- (53)
- (22)
- (21)
- (4)
- (98)
- (1)
- (42)
- (6)
- (1)
- (9)
- (486)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (114)
- (8)
- (8)
- (7)
- (1)
- (11)
- (1)
- (17)
- (7)
- (1)
- (15)
- (4)
- (1)
- (12)
- (1)
- (17)
- (29)
- (255)
- (5)
- (1)
- (1)
- (17)
- (260)
- (11)
- (10)
- (2)
- (2)
- (8)
- (1)
- (20)
- (1)
- (1)
- (7)
- (7)
- (31)
- (4)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (12)
- (10)
- (65)
- (1)
- (4)
- (6)
- (16)
- (8)
- (161)
- (25)
- (3)
- (1)
- (121)
- (7)
- (75)
- (2)
- (1)
- (20)
- (365)
- (20)
- (80)
- (723)
- (266)
- (1)
- (3)
- (30)
- (127)
- (139)
- (19)
- (8)
- (1)
- (4)
- (1)
- (6)
- (4)
- (1)
- (861)
- (1)
- (310)
- (3)
- (8)
- (5)
- (17)
- (1)
- (5)
- (75)
- (22)
- (270)
- (4)
- (1)
- (116)
- (11)
- (1)
- (10)
- (8)
- (7)
- (9)
- (114)
- (252)
- (98)
- (1)
- (6)
- (29)
- (219)
- (165)
- (240)
- (7)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (44)
- (2)
- (1)
- (4)
- (1)
- (13)
- (1)
- (1)
- (10)
- (1)
- (1)
- (2)
- (8)
- (1)
- (3)
- (3)
- (3)
- (12)
- (10)
- (1)
- (1)
- (4)
- (13)
- (1)
- (1)
- (4)
- (6)
- (14)
- (43)
- (2)
- (44)
- (20)
- (23)
- (2)
- (18)
- (1)
- (1)
- (7)
- (3)
- (1)
- (1)
- (7)
- (17)
- (12)
- (3)
- (2)
- (13)
- (30)
- (1)
- (12)
- (1)
- (8)
- (15)
- (128)
- (1)
- (6)
- (1)
- (55)
- (27)
- (3)
- (1)
- (61)
- (1)
- (15)
- (5)
- (1)
- (1)
- (13)
- (16)
- (2)
- (12)
- (4)
- (1)
- (2)
- (2)
- (13)
- (2)
- (87)
- (23)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (18)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (32)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (12)
- (2)
- (1)
- (61)
- (3)
- (1)
- (49)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (20)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (11)
- (4)
- (1)
- (6)
- (3)
- (1)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
| Finition | Matte |
|---|---|
| Couleur | White |
| Type d’adhésif | Acrylic,Removable |
| Certifications/Conformité | RoHS 2002/95/EC |
| Durée de vie | 2 Years |
| À utiliser avec (équipement) | Thermal transfer printer |
| Format | Label |
| Résistance à la traction | 24 lb./in. |
| Matériau | Polypropylene |
| Épaisseur (impériale) | 0.0044 in. |
| À utiliser avec (application) | For barcoding, bottles, component ID, dishes, equipment ID, flasks, general lab ID, general purpose ID, laboratory identification |
Fisherbrand™ Square Microscope Slide Labels
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Intended to be used to label microscope slides. Designed to be individually fed into a laser or ink jet printer.
MilliporeSigma™ MilliSentials™ Lab Adaptable Labels
The MilliSentials™ Lab Adaptable labels have been custom designed and optimized for use throughout the laboratory, withstanding temperatures from -196°C (liquid nitrogen) to 100°C (boiling water).
Thermo Scientific™ Cryoware Labels
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Easily and permanently identify samples and storage boxes with Thermo Scientific™ Cryoware Labels.
Brady™ B-595 Vinyl OSHA Labels for BBP85 Printer - CAUTION
For creating arc flash and safety warning labels
Brady™ B30 Series Metallized Polyester Label Material
Designed to withstand numerous solvents and variable temperatures
| Matériau | Metallized Polyester |
|---|
Brady™ Arc Flash Labels - Self-Sticking Polyester - Danger Header
Self-Sticking Polyester (B-302) is a flexible polymer plastic over-laminated with a clear plastic coating to protect graphics against abrasion, sunlight, chemicals.
Brady™ BradyJet™ Pre-Cut Vinyl Labels
Brady™ BradyJet™ Pre-Cut Vinyl Labels are ideal for a wide range of identification applications.
| Finition | Matte |
|---|---|
| Revêtement | None |
| Type d’adhésif | Acrylic,Permanent |
| À utiliser avec (équipement) | BradyJet™ J2000 Printer |
| Étiquettes par ligne | 1 |
| Matériau | Vinyl |
| Technologie d’impression | Ink Jet |
| Température min de fonctionnement (métrique) | -40°C |
| Forme | Rectangle |
| À utiliser avec (application) | Pipe and Valve Marking, Safety and Compliance ID, Visual Workplace Labeling, Warehouse Marking, Lockout Tagout Labeling, GHS and Chemical Labels, Arc Flash Labels |
| Couleur | White |
| Format | Roll |
| Épaisseur (impériale) | 0.0053 in. |
| Stérilité | Non-sterile |
| Diamètre (impériale) | 1.88 in. I.D. |
| Plage de températures (métrique) | -40°C to +60°C |
| Plage de températures (impériale) | -40°F to +140°F |
| Épaisseur (métrique) | 0.135 mm |
Brady™ B-595 Vinyl OSHA Labels for BBP85 Printer- DANGER
For creating arc flash and safety warning labels
Brady™ Container Label: LACQUER THINNER
Identify the contents of various containers with easy visibility. Brady™ Container Labels are made from laminated polyester and display text in red on yellow.
Brady™ Electrical Safety Labels: 110 VOLTS
Self-Sticking Polyester (B-302) is a flexible polymer plastic over-laminated with a clear plastic coating to protect graphics against abrasion, sunlight, chemicals.
Brady™ Hazardous Waste Label: NON-REGULATED LABEL
Identify hazardous waste materials for transportation off-site. Brady™ Hazardous Waste Labels are made of vinyl and comply with all current federal regulations regarding identification of hazardous waste material transportation.
| Couleur | White,Blue |
|---|---|
| Type d’adhésif | Acrylic,Permanent |
| Matériau | Vinyl (B-7569) |
| Épaisseur (impériale) | 0.004 in. |
| Dimensions (impériale) | 6 x 6 in. |
| Texte affiché | NON-REGULATED WASTE |
| Forme | Square |
Brady™ Machine/Equipment Label, Header: DANGER, Legend: Do not climb, sit, walk or ride on conveyor
Communicates important safety information and machine operational instructions. Brady Machine and Equipment Labels are made of durable, self-sticking polyester and most feature pictograms as well as text to inform safety procedures and potential hazards with machine operation.
Brady™ Container Label: KEROSENE
Identify the contents of various containers with easy visibility. Brady™ Container Labels are made from laminated polyester and display text in red on yellow.
Brady™ GlobalMark™ Tapes, Pink
For marking stainless steel pipe and surfaces. Brady GlobalMark Polyester Tapes, Pink are easy to install and used for mounting to rigid panels.
| Longueur (métrique) | 30.4 m |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 100 ft. |
| Finition | Gloss |
| Couleur | Pink |
| Type d’adhésif | Acrylic,Permanent |
| À utiliser avec (équipement) | GlobalMark Label Maker |
| Format | Cartridge |
| Matériau | Polyester (B-569) |
| Épaisseur (impériale) | 0.003 in. |