Chromatography Autosampler Vials Only
- (3)
- (1)
- (1)
- (15)
- (1)
- (65)
- (1)
- (31)
- (1)
- (114)
- (1)
- (5)
- (13)
- (2)
- (10)
- (1)
- (13)
- (35)
- (1)
- (2)
- (11)
- (72)
- (36)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (70)
- (11)
- (2)
- (1)
- (79)
- (6)
- (2)
- (28)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (16)
- (3)
- (2)
- (3)
- (1)
- (25)
- (7)
- (22)
- (37)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (154)
- (19)
- (1)
- (1)
- (51)
- (2)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (2)
- (1)
- (14)
- (33)
- (4)
- (1)
- (10)
- (7)
- (1)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (8)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (51)
- (59)
- (4)
- (9)
- (5)
- (133)
- (1)
- (7)
- (4)
- (1)
- (154)
- (2)
- (5)
- (1)
- (38)
- (98)
- (1)
- (98)
- (14)
- (3)
- (34)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (2)
- (23)
- (3)
- (9)
- (1)
- (1)
- (23)
- (17)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (6)
- (3)
- (1)
- (4)
- (6)
- (1)
- (2)
- (195)
- (3)
- (3)
- (1)
- (40)
- (1)
- (9)
- (5)
- (16)
- (3)
- (21)
- (7)
- (3)
- (1)
- (8)
- (39)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (21)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ 9 mm Glass Screw Thread Vials
Fisherbrand™ 9 mm screw thread vials feature a wide neck opening which allows for easy filling. Available with marking spot and graduation marks for convenient sample identification.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 1 Everyday Analysis
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 1, for everyday HPLC or GC analyses. They are Specification Certified and meet Pharmacopia requirements.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| À utiliser avec (équipement) | 9 mm Screw Caps and Septa |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 1 |
| Type de bouchon | Short Thread Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Type de base | Flat Bottom |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 170 μL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 3 High Performance Applications
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 3, for high performance GC-MS and LC-MS applications.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 3 |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Type de base | Flat Base |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ Glass Crimp Top Headspace Vials, Level 3 High Performance Applications
Use these 6, 10, and 20 mL SureSTART™ Glass Crimp Top Headspace Vials, Performance Level 3, for your volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Type de produit | Crimp Top Headspace Vial |
| Matériau | Clear Glass |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 3 |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 20 mm |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput applications.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 2 |
| Type de bouchon | Short Thread Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 2 |
| Type de base | Flat Base |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 170 μL |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 10 mL Glass Screw Top Headspace Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 10 mL Glass Screw Top Headspace Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 46 mm |
| Type de produit | Screw Thread Headspace Vial |
| Volume (Metric) Usable | 8 mL |
| Marking Spot | Yes |
| Niveau | Level 2 |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 10 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 2 |
| Type de base | Round Bottom |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 18 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 0.8 mL |
| Volume (métrique) | 10 mL |
Interlocked™ Vial with Fused Glass Insert, Sold by MilliporeSigma™ Supelco™
A 300 muL flange top glass insert permanently fused into 12 x 32 mm glass vials.
| Volume (métrique) | 0.3 mL |
|---|
MilliporeSigma™ Supelco™ Clear Screw Top Vials with Barrier Liner
Graduated Vials with a barrier liner that consists of silicone bonded to aluminum. Available in various volumes.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Description | Pre-assembled |
| Nb par paquet | 100/Pk. |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Glass |
| Matériau (doublure) | Silicone, Aluminum |
| Type de bouchon | Open Top Cap |
| Couleur de bouchon | Black |
| Matériau du bouchon | Phenolic |
| Graduée | Yes |
Fisherbrand™ 10 mm Wide Opening Screw Thread Vials (10-425)
Fisherbrand™ 10 mm screw thread vials feature a wide neck opening which allows for easy filling. Available with marking spot and graduation marks for convenient sample identification.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial |
| Volume (Metric) Usable | 2 mL |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 2 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 1.5 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 10 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 10 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Clear Screw Top Vials without Closures
Available in a variety of volumes, thread size 8-425
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Cap (Not Included) |
DWK Life Sciences MicroLiter 11 mm Amber Glass Crimp Top Autosampler Vials With Insert
MicroLiter 11 mm Crimp Top Autosampler Vials With Inserts are cleaned and packaged in a certified Class 10,000 clean room according to a designed process, developed to eliminate chromatographic errors associated with vials. Vials and inserts meet strict tolerances.
| Couleur | Amber |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Marking Spot | Yes |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Taille du bouchon | 11 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Amber Screw Top Vials, Silanized
Proprietary silane treatment shields active silanol groups on untreated glass surfaces. Provides improved recovery of submicrogram polar compounds.
| Couleur | Amber |
|---|---|
| Description | Silanized |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Cap (Not Included) |
DWK Life Sciences Wheaton™ LVI™ Vials with Crimp Top
One-piece 0.3mL clear or amber glass vials eliminate leakage and evaporation
| Certifications/Conformité | ASTM Type I, Class A |
|---|---|
| Volume (impérial) | 0.1 dr. |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | LVI Vial |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) | 0.3 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 12 mL EPA Certified Glass Screw Top Vials, Level 2 for High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 12 mL EPA Certified Glass Screw Top Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput applications.
| Certifications/Conformité | EPA Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 65 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Volume (Metric) Usable | 11 mL |
| Marking Spot | No |
| Volume (métrique) total | 12 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 2 |
| Type de base | Flat Base |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 15 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 0.8 mL |