Chromatography Autosampler Vial and Closure Kits
- (68)
- (3)
- (1)
- (1)
- (30)
- (2)
- (1)
- (240)
- (9)
- (9)
- (11)
- (1)
- (13)
- (2)
- (16)
- (17)
- (3)
- (1)
- (2)
- (5)
- (6)
- (1)
- (1)
- (18)
- (1)
- (1)
- (21)
- (1)
- (1)
- (134)
- (121)
- (49)
- (105)
- (2)
- (2)
- (30)
- (1)
- (1)
- (1)
- (17)
- (2)
- (2)
- (4)
- (1)
- (5)
- (15)
- (2)
- (8)
- (1)
- (32)
- (3)
- (1)
- (19)
- (100)
- (2)
- (3)
- (7)
- (3)
- (217)
- (4)
- (7)
- (2)
- (13)
- (1)
- (17)
- (14)
- (2)
- (6)
- (3)
- (118)
- (11)
- (22)
- (231)
- (5)
- (2)
- (18)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (5)
- (4)
- (126)
- (229)
Résultats de la recherche filtrée
Certified QSertVial™ with Fused-In Insert Kit, Sold by MilliporeSigma™ Supelco™
Microsampling device with hole cap and a 300 muL glass insert that is fused to the vial to form one precise integral unit
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
|---|---|
| Type de filetage | Screw thread |
| Nb par paquet | 100 |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Volume (métrique) | 0.3 mL |
MilliporeSigma™ Supelco™ Amber Screw Top Vials with Phenolic Hole Caps
Amber glass vials are useful for protecting sensitive analytes from exposure to UV light. Available in a variety of volumes and septum materials.
| Couleur | Amber |
|---|---|
| Description | Pre-assembled |
| Nb par paquet | 100/Pk. |
| Type de produit | Screw Top Vial |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Open Top Cap |
| Couleur de bouchon | Black |
| Matériau du bouchon | Phenolic |
MilliporeSigma™ Supelco™ Large Opening Screw Cap Vials, 2 mL
Unassembled Convenience Packs include screw top vials, black polypropylene hole caps, and septa
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
|---|---|
| Description | Unassembled Convenience Pack |
| Nb par paquet | 100/Pk. |
| Type de produit | Screw Top Vial |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Open Top Cap |
| Diamètre (métrique) interne | 6 mm |
| Couleur de bouchon | Black |
| Taille du bouchon | 10-425 |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Modèle | Large Opening |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Certified Vial Kit, Low Adsorption (LA)
Manufactured using a process that decreases the number of hydroxyl groups on the vial's glass surface, significantly reducing surface activity while improving analytical quantitation and minimizing pH shifts in the sample.
| Couleur | Light Blue |
|---|---|
| Nb par paquet | 100 |
| Taille du bouchon | 9 mm |
Thermo Scientific™ SUN-SRi™ Unassembled 8-425 Vial Kits
Pre-assembled caps and septa save time during sample preparation while minimizing contamination during assembly
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Taille du bouchon | 8-425 |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Diamètre (impériale) externe | 0.47 in. |
DWK Life Sciences MicroLiter 9mm Screwthread Autosampler Vial, Cap and Septa Unassembled Component Kits with PTFE Septa
Unassembled component kits offer the convenience of one product number for the vial, cap, and septa. Components are packaged to work with the unique MicroLiter Dispenser.
| Pré-fendu | No |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Matériau (doublure) | PTFE |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Septum | PTFE |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Fisherbrand™ 9 mm Screw Vial Assembled Kits
Save time and reduce the risk of contamination by using Fisherbrand™'s vial assembled kits. Each kit includes 100 clear or amber glass vials and 100 screw thread pre-attached caps with septa.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Assembled Screw Autosampler Vial Kit |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) du trou | 6 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | Blue |
| Type de base | Flat Bottom |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Graduée | Yes |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Couleur | Clear |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Marking Spot | Yes |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Comprend | Vials and Closures |
| Graduations | 0.5, 1.0 and 1.5 mL |
Fisherbrand™ 9 mm Screw Vial Convenience Kits
Save time and reduce the risk of contamination by using Fisherbrand™'s vial convenience kits. Each kit includes 100 clear or amber glass vials and 100 screw thread caps with pre-assembled septa.
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
|---|---|
| Nb par paquet | 100 |
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial Convenience Kit |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Type de base | Flat Bottom |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
DWK Life Sciences MicroLiter 76 Series™ 9 mm Vial, Cap and Septa Assembled Kits with FEP/Natural Rubber Septa
Save time and money with vial, cap, and septa kits that arrive conveniently packaged and preassembled.
| Pré-fendu | No |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Septum | FEP, Natural Rubber, FEP |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ Specification Certified Vial and Cap Kits, Level 1 Everyday Analysis
Meet your certification and documentation needs with our Level 1 Thermo Scientific™ SureSTART™ Specification Certified Vial and Cap Kits. Select Level 1 products for an affordable option for everyday chromatography analysis using core detector technology.
Thermo Scientific™ 9mm MS Certified Clear Screw Thread Kits
Use certified clean, low particle, low background vials for your high sensitivity LC/MS and GC/MS applications. They are fully lot-tested for 15 critical parameters.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Glass,PTFE,Silicone |
| Marking Spot | Yes |
DWK Life Sciences Wheaton™ 12 x 32 mm E-Z Vial Convenience Pack With 11 mm Crimp Finish And Clear Vial With Patch
Wheaton E-Z Vials have a 40% larger opening improves sample accessibility while reducing autosampler. Writing patch allows for identification needle damage.
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Couleur | Clear |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Marking Spot | Yes |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Taille du bouchon | 11 mm |
| Quantité | 100 Cs. |
| Matériau du bouchon | Aluminum |
| À utiliser avec (application) | Chromatography |
| Volume (métrique) | 1.8 mL |
DWK Life Sciences Wheaton™ E-Z Vial™ Convenience Pack - Amber Vials with 11mm Crimp Finish
Wheaton E-Z Vials have a 40% larger opening improves sample accessibility while reducing autosampler needle damage.
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Couleur | Amber |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Taille du bouchon | 11 mm |
| Matériau (joint) | Aluminum |
| Volume (métrique) | 1.8 mL |
DWK Life Sciences MicroLiter 9mm Screwthread Autosampler Vial, Cap and Septa Unassembled Component Kits with ETFE/Silicone Septa
Unassembled component kits offer the convenience of one product number for the vial, cap, and septa. Components are packaged to work with the unique MicroLiter Dispenser.
| Pré-fendu | No |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Matériau (doublure) | ETFE/Burnt Red Silicone |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Septum | ETFE/Silicone |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |
DWK Life Sciences MicroLiter 9mm Screwthread Polypropylene Autosampler Vial, Cap and Septa Unassembled Kits with PTFE/Silicone Septa
Unassembled component kits offer the convenience of one product number for the polypropylene vial, cap, and septa. Components are packaged to work with the unique MicroLiter Dispenser.
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
|---|---|
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Polypropylene |
| Marking Spot | No |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Matériau (doublure) | PTFE/Silicone |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Septum | PTFE/Silicone |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |