Shelving Posts and Accessories
- (33)
- (1)
- (26)
- (6)
- (3)
- (1)
- (1)
- (31)
- (131)
- (21)
- (15)
- (9)
- (1)
- (15)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (114)
- (12)
- (3)
- (1)
- (1)
- (11)
- (1)
- (3)
- (3)
- (4)
- (1)
- (7)
- (47)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (11)
- (23)
- (3)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (8)
- (21)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (1)
- (4)
- (7)
- (6)
- (1)
- (1)
- (4)
- (5)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (11)
- (7)
- (3)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (3)
- (3)
- (10)
- (2)
- (1)
- (14)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (4)
- (3)
- (9)
- (45)
- (1)
- (2)
- (2)
- (57)
- (3)
- (3)
- (3)
- (33)
- (2)
- (9)
- (2)
- (69)
- (14)
- (127)
- (7)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (7)
- (2)
- (42)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Class 100 Cleanroom Laminated Top Shelf with Built-In LED Light
Built-in undershelf LED light provides extra light on the work surface for a specific work or detail that requires higher brightness than existing light fixture. LED light does not have toxic mercury gas and buzzing sound as in fluorescent bulb.
| Couleur | White |
|---|---|
| Profondeur (impériale) d’étagère | 12 in. |
| Type de produit | Cleanroom Laminated Top Shelf with Built-In LED Light |
| Garantie | 25 year unconditional manufacturer warranty |
| Tension | Input: 100/240 V, Output: 12 V DC |
| Comprend | One piece laminated top shelf, one pair of shelf bracket and one piece of power adapter |
| Hertz | 50/60 Hz |
| Type de produit | Cleanroom Laminated Bottom Shelf |
|---|---|
| Profondeur (impériale) | 15 in. |
| Profondeur (métrique) | 38.1 cm |
Fisherbrand™ Class 100 Cleanroom ESD Laminated Top Shelf with Built-In LED Light
Built-in undershelf LED light provides extra light on the work surface for a specific work or detail that requires higher brightness than existing light fixture. LED light does not have toxic mercury gas and buzzing sound as in fluorescent bulb.
| Couleur | White |
|---|---|
| Profondeur (impériale) d’étagère | 12 in. |
| Type de produit | ESD Laminated Cleanroom Top Shelf with Built-In LED Light |
| Garantie | 25 year unconditional manufacturer warranty |
| Tension | Input: 100/240 V, Output: 12 V DC |
| Comprend | One piece ESD laminated top shelf, one pair of shelf bracket and one piece of power adapter |
| Hertz | 50/60 Hz |
Fisherbrand™ Adjustable Height Workbench Shelves with Cleanroom Laminate
Cleanroom top shelves for BenchPro Workbenches have a 400 lb. capacity and are adjustable on 1-in. increments without the use of tools.
| Type de produit | Adjustable Height Top Shelves w/Cleanroom Laminate |
|---|---|
| Profondeur (impériale) | 12 in. |
| Profondeur (métrique) | 30.4 cm |
| Type de produit | ESD-Laminated Cleanroom Bottom Shelf |
|---|---|
| Profondeur (impériale) | 15 in. |
| Profondeur (métrique) | 38.1 cm |
Fisherbrand™ Class 100 Cleanroom ESD Laminated Top Shelf
12 in. deep cleanroom-grade top shelves that provide additional space.
| Couleur | White |
|---|---|
| Profondeur (impériale) d’étagère | 12 in. |
| Type de produit | ESD-Laminated Cleanroom Top Shelf |
| Comprend | One piece laminated top shelf and one pair of shelf bracket |
| Matériau de l’étagère | Particle board, Laminate, Aliminum lining |
Wanzl Bulk Shelving Add On Unit
Bulk shelving systems from Wanzl provides maximum utilization and high load capacity. Our shelves are built for strength and durability and hold up to 900 lb. per shelf. Starter and add on units are available, as well as a variety of accessories for customization.
| Couleur | Chrome |
|---|---|
| Matériau | Steel |
| Type d’étagère | Add on Unit |
| À utiliser avec (application) | Shelving |
Metro™ Super Adjustable Super Erecta™ Wire Shelf, Chrome Finish
Unique, open-wire design of chrome finish shelf permits many configurations, free circulation of air, and minimizes dust accumulation.
| À utiliser avec (équipement) | Metro™ Super Erecta™ adjustable shelving system |
|---|---|
| Matériau | Chrome |
| Type de produit | Wire Shelf |
| Comprend | Four non conductive sleeve/wedges |
| À utiliser avec (application) | Ideal for Drying, Non-corrosive Environments |
Metro™ Super Adjustable Super Erecta™ Wire Shelf, Metroseal 3 Finish
Metroseal 3 wire shelf features a green epoxy finish with built-in Microban™ antimicrobial protection plus a unique open-wire design that permits free circulation of air and minimizes dust accumulation.
| Finition | Metroseal Epoxy |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Metro™ Super Erecta™ adjustable shelving system |
| Type de produit | Wire Shelf |
| Comprend | Four non conductive sleeve/wedges |
Metro Super Erecta EZ-ADD Replacement Hardware Kit
Quickly add more storage to your Metro wire shelving with Super Erecta EZ-ADD Wire Shelves. The EZ-ADD Wire Shelf is designed to be easily added to an existing Metro wire shelving unit without dismantling the unit, minimizing the time and frustration associated with reconfiguring shelving.
Metro Super Erecta EZ-ADD Shelf
Quickly add more storage to your Metro wire shelving with Super Erecta EZ-ADD Wire Shelves. The EZ-ADD Wire Shelf is designed to be easily added to an existing Metro wire shelving unit without dismantling the unit, minimizing the time and frustration associated with reconfiguring shelving.
| Certifications/Conformité | NSF Listed |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Metro Super Erecta Shelving |
| Type de produit | Wire Shelf |
| Comprend | EZ-ADD Shelf and Mounting Hardware |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
MetroMax i MX2454F Plastic Industrial Shelf with Solid Mat
MetroMax i shelving offers an all polymer corrosion proof shelving constructed of advanced polymers and Type 304 stainless corners.
Metro™ MetroMax i™ Solid Polymer Shelf
Customize your lab as you see fit. As part of the MetroMax i system, MetroMax i Solid Polymer Shelves allow you to create your own made-to-order shelving system.
| Matériau | Polymer |
|---|---|
| Comprend | Mat, frame, four wedge lock connectors |
Metro™ Super Erecta™ Chrome Wire Shelf, Brite Finish
Chrome wire shelf in brite finish is easily adjustable, offering multiple storage configurations when used with Metro Super Erecta shelving systems.
| Finition | Brite |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Metro™ Super Erecta™ shelving system |
| Matériau | Chrome |
| Comprend | Plastic sleeves and wedges |
Metro™ Super Erecta™ Wire Shelf, Metroseal 3 with Microban™ Finish
Wire shelves are easily adjustable and the Metroseal 3 green epoxy with Microban™ finish promotes easy cleaning. For use with Metro Super Erecta shelving systems.
| Finition | Metroseal 3 with Microban |
|---|---|
| Type de produit | Wire Shelf |