Desk and Table Accessories
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (8)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (7)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (3)
- (10)
- (7)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (30)
- (6)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (7)
- (5)
- (2)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (5)
- (8)
- (7)
- (48)
- (5)
- (2)
- (14)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (5)
- (1)
- (1)
- (87)
- (7)
- (4)
- (11)
- (2)
- (1)
- (50)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (11)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Laboratory Workstation with Black Phenolic Work Surface
Mobile Lab Workstations are furnished complete with shelving, electrical fixtures, and work surfaces. They include a heavy duty tubular steel base equipped with vibration isolation casters.
| Hauteur (impériale) | 84 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | SEFA 8 |
| Hauteur (métrique) | 213.4 cm |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Fisherbrand™ Laboratory Workstation with Black Epoxy Work Surface
Mobile Lab Workstations are furnished complete with shelving, electrical fixtures, and work surfaces. They include a heavy duty tubular steel base equipped with vibration isolation casters.
| Hauteur (impériale) | 84 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | SEFA 8 |
| Hauteur (métrique) | 213.4 cm |
| Profondeur (impériale) | 30 in. |
| Profondeur (métrique) | 76.2 cm |
Bel-Art™ SP Scienceware™ Drawer Organizers
Practical and functional solutions for organizing the stuff of daily lab life
| Longueur (métrique) | 43.18 cm |
|---|---|
| Couleur | White |
| Longueur (impériale) | 17 in. |
| Largeur (métrique) | 35.56 cm |
| Matériau | Polystyrene |
| Largeur (impériale) | 14 in. |
| À utiliser avec (application) | Ideal for practical and functional solutions for organizing the stuff of daily lab life |
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | Acrylic |
| Type de produit | Organizer |
Heathrow Scientific 3-Compartment Drawer Organizer
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Keeps supplies easily accessible, ideal for storing and organizing small laboratory supplies.
Poltex Benchtop Bulk Storage Bin - 8 x 4 x 4 (in.) Double
Holds bulk lab or clinic consumables (microtubes, conical tubes, caps, tips, etc.). Fill from top, dispense from front.
| Matériau | PVC |
|---|---|
| À utiliser avec (application) | To hold lab coats, tubing or other similar items |
Poltex 5 Pocket Vertical Lab Bench Organizer with Pipette Controller Bracket
Stacks items vertically to free up valuable benchtop space
Poltex™ Simple Shelf with Pen Holder and Mount
Simple Shelf with pen holder and wall, tape, or magnet mount.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Shelf |
Poltex Spray Bottle, Wipe Cannister, Paper Towel Combo Unit
Combo unit holds spray bottles, wipe cannister, and trifold paper towels. Fits up to 4.25 in. diameter wipe cannister. Paper towel stack inserts from the side and dispenses from the front, or underneath.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Spray bottle, wipe cannister, paper towel |
| Matériau | PETG |
| Type de produit | Clinical Lab Organizer |
| Nb de portes | None |
| Nb d’étagères | 1 |
Poltex BSC/Tissue Culture Procedure Organizer
A convenient caddy with handle that holds and organizes items for tissue culture/BSC procedures. It holds paper towels, biohazard wipes, squeeze bottle, microtube racks, petri dishes, scalpels, etc.
Poltex Benchtop System, Large - Drawer With Dividers
Part of the benchtop storage system. This benchtop storage drawer comes with removable dividers. All products in this line can stack on one another using the foot and pocket design to create the perfect benchtop organization for your lab.
Poltex™ Drawer for Benchtop Stack System
As part of the Benchtop Storage System, the benchtop storage drawer can stack on other products in the line using a foot and pocket design to create ideal benchtop organization for your lab.
Poltex Lab Bench Vertical Organizer with Accessories
Frees up valuable benchtop space by going vertical.
| Matériau | PETG |
|---|
Poltex™ Bulk Bin for Benchtop Stack System
Part of the Benchtop Storage System, this benchtop storage bin with lid boasts inside dividers that are moveable and removable to provide options for what can be stored.