Laveurs de microplaques et accessoires
Instruments de table pour le lavage automatisé de microplaques à 96 et/ou 384 puits. Peuvent inclure plusieurs cycles de lavage préréglés et des paramètres de lavage programmables et spécifiques à un protocole, ainsi que des accessoires de soutien. Idéal pour une variété d'applications d'essais.
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (3)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (24)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (20)
- (2)
- (17)
- (3)
- (12)
- (1)
- (1)
- (11)
- (1)
- (3)
- (25)
- (2)
- (2)
- (13)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (12)
- (1)
- (1)
- (10)
- (12)
- (2)
- (2)
- (12)
- (14)
- (1)
- (1)
- (10)
- (12)
Résultats de la recherche filtrée
Agilent BioTek 50 TS Microplate Washer
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
The BioTek 50 TS washer offers excellent microplate washing performance. For Research Use Only. Not for use in diagnostic procedures.
| Interface d’automatisation | 4.3 in. Color LCD Touch Screen Display |
|---|---|
| Débit | 150 to 1000 μL/well/sec. (manifold dependent) |
| Certifications/Conformité | CE and TUV marked. RoHS compliant. |
| Volume de lavage | 25 to 3000 μL/well |
| Type de plaques | 24-, 96-, 384-well Plates (96- and 384-well: Standard and Low Profile Plates, Solid and Filter Bottom (Option), 24-well Plates with 4-well Manifold) |
| Flacons | Optional (2 to 4 L) |
| Durée de trempage | Programmable in minutes and seconds, up to 30 min. |
| Cycles de lavage | 1 to 10 |
| Raccordements | USB (1) |
| Type de fourniture de liquide | One positive displacement syringe drive |
| Type | Microplate Washer |
| Poids (impériale) | 22 lb. |
| Affichage | 4.3 in. LCD Color Touch Screen |
| Poids (métrique) | 9.8 kg |
Agilent BioTek Agilent Tech Canada Inc.
Cassette tubing and large bore plastic tips for use with the EL406, 406 FX, MultiFlo and MultiFlo FX.
Agilent BioTek Agilent Tech Canada Inc.
Tubing Extension Kit for use with the EL406, 406 FX, MultiFlo and MultiFlo FX.
Agilent BioTek Agilent Tech Canada Inc.
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
The BioTek ELx405 Select is the first deep well plate washer that aspirates and dispenses into 96- and 384-well deep well and standard height microplates. For In Vitro Diagnostic Use.
| Hauteur (impériale) | 10 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | CE and TUV marked. RoHS compliant. |
| Précision | ≤3% CV |
| Humidité | 10 to 80%, noncondensing |
| Ampérage | <8 A |
| Durée de trempage | Programmable in minutes and seconds, up to 60 min. |
| Cycles de lavage | 1 to 10 |
| Volume résiduel | ≤2 μL/well |
| Fréquence | 50/60 Hz |
| Type de fourniture de liquide | One positive displacement pump |
| Température (impériale) en fonctionnement | 59°F to 86°F |
| Type | Microplate Washer |
| Hauteur (métrique) | 25.4 cm |
| Largeur (métrique) | 35.6 cm |
| Poids (impériale) | 30 lb. |
| Profondeur (impériale) | 17 in. |
| Température (métrique) en fonctionnement | 15°C to 30°C |
| Affichage | Backlit LCD |
| Tension | 100/240 V |
| Largeur (impériale) | 14 in. |
| Profondeur (métrique) | 43.2 cm |
| Poids (métrique) | 13.5 kg |
Agilent BioTek Agilent Tech Canada Inc.
Dispenser manifold for use with the MultiFlo FX, EL406 and 406 FX for 96- and 384-well microplate dispensing.
Agilent BioTek Agilent Tech Canada Inc.
Dispenser Cassette with Large Bore Plastic Tips for use with the EL406, 406 FX, MultiFlo and MultiFlo FX.
Agilent BioTek Agilent Tech Canada Inc.
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
The BioTek 50 TS washer offers excellent microplate washing performance. For In Vitro Diagnostic Use.
| Interface d’automatisation | 4.3 in. Color LCD Touch Screen Display |
|---|---|
| Débit | 150 to 1000 μL/well/sec. (manifold dependent) |
| Certifications/Conformité | CE and TUV marked. RoHS compliant. |
| Volume de lavage | 25 to 3000 μL/well |
| Type de plaques | 24-, 96-, 384-well Plates (96- and 384-well: Standard and Low Profile Plates, Solid and Filter Bottom (Option), 24-well Plates with 4-well Manifold) |
| Flacons | Optional (2 to 4 L) |
| Durée de trempage | Programmable in minutes and seconds, up to 30 min. |
| Cycles de lavage | 1 to 10 |
| Raccordements | USB (1) |
| Type de fourniture de liquide | One positive displacement syringe drive |
| Type | Microplate Washer |
| Poids (impériale) | 22 lb. |
| Affichage | 4.3 in. LCD Color Touch Screen |
| Poids (métrique) | 9.8 kg |
Agilent BioTek Agilent Tech Canada Inc.
Complete direct drain waste system with standard vacuum pump.
Agilent BioTek Agilent Tech Canada Inc.
Tubing Extension Kit for use with the EL406, 406 FX, MultiFlo and MultiFlo FX.
Agilent BioTek Agilent Tech Canada Inc.
Dispenser manifold for use with the MultiFlo FX, EL406 and 406 FX for faster 96- and 384-well microplate dispensing.
Agilent BioTek 405 TS Microplate Washer
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
The BioTek 405 TS washer has an excellent reputation in life science research for outstanding results in many applications.
| Interface d’automatisation | High Resolution LED Backlit Touch Screen |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 10 in. |
| Certifications/Conformité | CE and TUV marked. RoHS compliant. |
| Volume de lavage | 25 to 3000 μL/well |
| Type de plaques | 96- and 384-well, Low Profile and Standard, Solid and Filter Bottom (Option) Plates |
| Flacons | Optional (4 or 10 L) |
| Durée de trempage | Programmable in minutes and seconds, up to 60 min. |
| Cycles de lavage | 1 to 250 |
| Raccordements | USB (2) |
| Volume résiduel | ≤2 μL/well |
| Fréquence | 50/60 Hz |
| Type de fourniture de liquide | Internal positive displacement pump |
| Type | Microplate Washer |
| Hauteur (métrique) | 25.4 cm |
| Largeur (métrique) | 35.6 cm |
| Poids (impériale) | With internal buffer switching - 36 lb.; Without - 30 lb. |
| Profondeur (impériale) | 17 in. |
| Affichage | LED |
| Tension | 100/240 V |
| Largeur (impériale) | 14 in. |
| Volume distribué | 25 to 3000 μL/well (192-pin manifold); 50 to 3000 μL/well (96-pin manifold) |
| Profondeur (métrique) | 43.2 cm |
| Poids (métrique) | With internal buffer switching - 16.5 kg; Without - 13.5 kg |
Invitrogen™ Hand-Held Magnetic Plate Washer
Designed for use with the ProcartaPlex assay configured for magnetic separation. The handheld magnetic separator enables you to remove the liquid contents of the 96-well plate by simply decanting or flicking the contents into a sink and blotting off the remainder on a paper towel.