Tactical Equipment Cases
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (14)
- (1)
- (1)
- (30)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (7)
- (1)
- (1)
- (13)
- (1)
- (4)
- (3)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Transport Boxes
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
For transporting biological and clinical samples, as well as instruments and products that you want to keep clean and dry under testing environmental conditions. Fisherbrand™ Transport box is made of polycarbonate and available in three colors for user/owner identification.
| Matériau | Polycarbonate |
|---|
DWK Life Sciences™ KIMBLE™ KEM-KIT™ Replacement Case and Foam Insert Set For KEM-KIT™
The case and Foam Insert Set are replacement parts for KIMBLE™ KEM-KIT™ Standard Taper 14/20 Kit.
Brady™ Bradylite™ Utility Kit Compartment Replacement Case - 36 Kit
Bradylite™ Numbers and Letters are easily transported to and from the job site using Bradylite™ Utility Kits
Brady™ PowerMark™ Carrying Case
PowerMark™ Carrying Case keeps the device and accessories in one convenient case for portability.
Synthware™ Black Storage Case
Plastic Storage Case for use with Organic Chemistry Kits K161922 and K161420.
Brady™ Universal Rolling Case
Universal Rolling Case fits multiple Brady industrial benchtop printers.
| Matériau | Polycarbonate |
|---|---|
| Type de produit | Transport Case |
| Dimensions (L x l x H) | 15 x 7.7 x 6.3 in. |
| Capacité | Rope, L x dia.: 15.2 m x 1.57 cm (50 ft. x 0.62) |
|---|---|
| Matériau | Nylon |
| Type de produit | Carry Bag |
| Quantité | 1 Ea. |
Ergodyne™ Arsenal™ 5020 Standard Polyester Gear Duffel Bag
Arsenal™ 5020 Standard Gear Duffel Bag is designed to store, organize, and easily carry everything you need for the workday or weekend.
| Matériau | 600D Polyester |
|---|---|
| Quantité | 1 Ea. |
| À utiliser avec (application) | Fire and Rescue, EMTs, Construction, General Purpose |
Pelican™ 1400 Small Case
Small cases are lightweight but extremely strong, compact, and fully capable. Ideal for for valuable gear like hand tools and small to medium electronic components, hand held GPS systems, and DSLR cameras.
| Longueur (métrique) | 33.97 cm |
|---|---|
| Largeur (impériale) intérieure | 8.87 in. |
| Type d’insert | Pick N' Pluck |
| Dimensions (L x l) | 13.37 x 11.6 in. (33.97 x 29.5 cm) |
| Profondeur (impériale) intérieure | 5.18 in. |
| Matériau | Polypropylene, Polyurethane Foam |
| Type de produit | Watertight Equipment Case |
| Longueur (impériale) intérieure | 12 in. |
| Modèle | 1400 |
| Longueur (impériale) | 13.37 in. |
| Largeur (métrique) | 29.5 cm |
| Longueur (métrique) intérieure | 30.4 cm |
| Poids (impériale) | 3.97 lb. |
| Profondeur (impériale) | 6 in. |
| Largeur (métrique) intérieure | 22.5 cm |
| Profondeur (métrique) intérieure | 22.5 cm |
| Largeur (impériale) | 11.6 in. |
| Profondeur (métrique) | 15.2 cm |
| Poids (métrique) | 1.8 kg |
Ergodyne™ Arsenal™ 5216 Responder Gear Bag
Arsenal™ 5216 Responder Gear Bag provides convenient and organized access to medical supplies.