Custom Labels
- (1)
- (6)
- (22)
- (2)
- (48)
- (3)
- (70)
- (3)
- (7)
- (8)
- (7)
- (4)
- (1)
- (62)
- (1)
- (15)
- (7)
- (4)
- (2)
- (9)
- (9)
- (1)
- (11)
- (452)
- (19)
- (8)
- (3)
- (1)
- (2)
- (7)
- (28)
- (6)
- (7)
- (1)
- (3)
- (81)
- (9)
- (23)
- (1)
- (13)
- (86)
- (2)
- (3)
- (3)
- (8)
- (8)
- (1)
- (4)
- (15)
- (2)
- (1)
- (37)
- (8)
- (59)
- (7)
- (9)
- (8)
- (2)
- (3)
- (1)
- (8)
- (12)
- (325)
- (3)
- (53)
- (22)
- (21)
- (4)
- (98)
- (1)
- (42)
- (840)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (125)
- (8)
- (8)
- (8)
- (1)
- (17)
- (8)
- (9)
- (4)
- (18)
- (29)
- (275)
- (5)
- (1)
- (1)
- (17)
- (266)
- (1)
- (20)
- (10)
- (2)
- (2)
- (8)
- (1)
- (20)
- (1)
- (1)
- (7)
- (7)
- (31)
- (4)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (12)
- (10)
- (65)
- (1)
- (4)
- (14)
- (177)
- (25)
- (3)
- (128)
- (7)
- (87)
- (2)
- (1)
- (21)
- (11)
- (803)
- (565)
- (1)
- (3)
- (38)
- (128)
- (140)
- (22)
- (8)
- (23)
- (4)
- (1)
- (10)
- (1)
- (861)
- (1)
- (11)
- (22)
- (4)
- (75)
- (270)
- (4)
- (1)
- (117)
- (20)
- (1)
- (8)
- (7)
- (123)
- (2)
- (348)
- (1)
- (6)
- (248)
- (165)
- (240)
- (13)
- (12)
- (1)
- (1)
- (2)
- (10)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (4)
- (14)
- (54)
- (3)
- (2)
- (8)
- (1)
- (13)
- (14)
- (1)
- (1)
- (1)
- (10)
- (1)
- (4)
- (1)
- (16)
- (86)
- (1)
- (7)
- (20)
- (38)
- (12)
- (5)
- (47)
- (13)
- (1)
- (12)
- (1)
- (1)
- (7)
- (3)
- (9)
- (2)
- (1)
- (15)
- (156)
- (1)
- (8)
- (2)
- (1)
- (82)
- (3)
- (13)
- (1)
- (75)
- (1)
- (19)
- (1)
- (7)
- (1)
- (3)
- (13)
- (2)
- (2)
- (110)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (20)
- (2)
- (1)
- (2)
- (4)
- (12)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (61)
- (3)
- (1)
- (50)
- (3)
- (1)
- (1)
- (23)
- (1)
- (1)
- (1)
- (15)
- (2)
- (1)
- (6)
- (3)
- (1)
- (5)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
| Finition | Matte |
|---|---|
| Couleur | White |
| Type d’adhésif | Acrylic,Removable |
| Certifications/Conformité | RoHS 2002/95/EC |
| Durée de vie | 2 Years |
| À utiliser avec (équipement) | Thermal transfer printer |
| Format | Label |
| Résistance à la traction | 24 lb./in. |
| Matériau | Polypropylene |
| Épaisseur (impériale) | 0.0044 in. |
| À utiliser avec (application) | For barcoding, bottles, component ID, dishes, equipment ID, flasks, general lab ID, general purpose ID, laboratory identification |
Fisherbrand™ Square Microscope Slide Labels
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Intended to be used to label microscope slides. Designed to be individually fed into a laser or ink jet printer.
Thermo Scientific™ Cryoware Labels
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Easily and permanently identify samples and storage boxes with Thermo Scientific™ Cryoware Labels.
MilliporeSigma™ MilliSentials™ Lab Adaptable Labels
The MilliSentials™ Lab Adaptable labels have been custom designed and optimized for use throughout the laboratory, withstanding temperatures from -196°C (liquid nitrogen) to 100°C (boiling water).
Brady™ Cabinet Labels: AUTHORIZED PERSONNEL ONLY
Clearly identify location of chemicals, safety equipment, and other supplies in cabinets and storage areas. Brady™ Cabinet Labels are designed for any size cabinet, including single door cabinets and low capacity cabinets.
| Couleur | Blue,Red,White |
|---|---|
| Type d’adhésif | Acrylic,Permanent,Cold-temperature |
| Matériau | Self-adhesive Polyester (B-302) |
| Épaisseur (impériale) | 0.01 in. |
| Quantité | 1 Ea. |
| Texte affiché | AUTHORIZED PERSONNEL ONLY |
| Aperçu général | Laminated |
| Forme | Rectangle |
Brady™ BBP™33 Series WorkHorse™ Permanent Polyester Labels - Clear
Clear Polyester (B-430) labels are designed for applications that use barcodes, alphanumerics, graphic symbols and logos and require nameplate-like quality.
Brady™ Bradylite™ Ultra Reflective Letter: O
Ideal for low light or dark areas. Brady™ Bradylite™ Ultra Reflective Letter labels are made from Engineering Grade B-997 material and display text in Yellow on Black.
Brady™ Accident Prevention Tags - DANGER - DO NOT OPERATE
Economy polyester accident prevention tags notify employees of potential electrical hazards
Brady™ PowerMark™ BBP™ Vinyl Tape
For facility and safety identification such as 5S labels, pipe markers, safety and warning labels, equipment and panel labels, arc flash labels, chemical labeling and more
Brady™ BBP™ Printable Magnetic Tape
Magnetic supply ideal for applications that require frequent repositioning, such as 5S and lean inventory labels
| Longueur (métrique) | 7.62 m |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 25 ft. |
| Type d’adhésif | Non-adhesive |
| Durée de vie | 3 to 5 Years |
| À utiliser avec (équipement) | BBP30, BBP31, BBP33, BBP35, and BBP37 printers |
| Matériau | Polyester |
| Épaisseur (impériale) | 0.018 in. |
| Plage de températures (métrique) | -18°C to +70°C |
| Quantité | 1 Roll |
| Lustre | 60 to 70 Gardner Units |
| Plage de températures (impériale) | 0 to 158°F |
| À utiliser avec (application) | For applications that require frequent repositioning, such as 5S and lean inventory labels |
Brady™ Repositionable Multi-Purpose Vinyl Labels
Repositionable vinyl film (B-581) is a durable, flexible, high-gloss material ideal for indoor marking where frequent repositioning is required.
| Longueur (impériale) | 50 ft. |
|---|---|
| Finition | Gloss |
| Type d’adhésif | Repositionable,Acrylic |
| Format | Roll |
| Matériau | Vinyl |
| Stérilité | Non-sterile |
| Technologie d’impression | Thermal Transfer |
Brady™ RTK Pictogram Labels, Gloves
Effectively convey personal protection instructions and special precautionary information. Brady™ RTK Pictogram Labels are made from premium grade B-946 vinyl and are sized to fit standard blank write-on right-to-know labels.
| Couleur | White,Blue |
|---|---|
| Type d’adhésif | Acrylic,Permanent,Cold-temperature |
| Matériau | Pressure-sensitive Vinyl (B-946) |
| Épaisseur (impériale) | 0.004 in. |
| Texte affiché | Gloves |
Brady™ Container Label: GASOLINE
Identify the contents of various containers with easy visibility. Brady™ Container Labels are made from laminated polyester and display text in red on yellow.
Brady™ Container Label: FUEL OIL
Identify the contents of various containers with easy visibility. Brady™ Container Labels are made from laminated polyester and display text in red on yellow.
Brady™ BradyGlo™ BBP™85 and PowerMark™ High-Intensity Phosphorescent Tapes
Extended illumination tape that glows in darkness for 10 hours
| Longueur (métrique) | 10 m |
|---|---|
| Longueur (impériale) | 33 ft. |
| Couleur | Green |
| À utiliser avec (équipement) | BBP85, PowerMark label printer |
| Matériau | Phosphorescent Tape (B-526) |
| Quantité | 1 Ea. |