Bottle Racks and Carriers
- (7)
- (1)
- (7)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (2)
- (3)
- (3)
- (21)
- (6)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (10)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (3)
- (1)
- (3)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (14)
- (15)
- (1)
- (13)
- (1)
- (1)
- (3)
- (9)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (4)
- (18)
- (4)
- (13)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (8)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Spherical Dewar Flask Fiberglass Caddie
Safe method for carrying and decanting liquids on premises
| Longueur (métrique) | 36.8 cm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 6.25 in. |
| Longueur (impériale) | 14.5 in. |
| Couleur | White |
| Largeur (métrique) | 19.1 cm |
| Type de produit | Bottle Carrier |
| Matériau | HDPE |
| Largeur (impériale) | 7.5 in. |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Empilables | No |
Fisherbrand™ Safety Bottle Carrier
The Safety Bottle Carrier provides a safe and reliable way to transport a variety of bottled reagents in your lab.
| Gamme de température (métrique) | -20 to 60°C |
|---|---|
| Type de produit | Bottle Holder |
| Matériau | Polypropylene |
| Capacité | Bottles |
| À utiliser avec (application) | Transportation of bottled regeants |
| Forme | Cylindrical |
| Array | 1 x 1 |
| Étagères | None |
| Stérilité | Non-sterile |
| Positions | 1 |
| Comprend | 1 Safety Bottle Carrier vessel and attachable handle |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Poids (métrique) | .25 kg |
| Empilables | No |
DWK Life Sciences™ Bottle Carrying System for DURAN™ GL-45 Laboratory Bottles
For easy and safe carrying and pouring of GL 45 laboratory glass bottles.
| Format | GL 45 |
|---|---|
| Quantité | 1 Ea. |
| Autoclavable | Autoclavable |
DWK Life Sciences™ Wheaton™ PVC-Coated Wire Rack for 300mL BOD Bottles
This rugged wire rack holds up to (12) 300mL bottles for drying or storage.
DWK Life Sciences™ Wheaton™ PVC-Coated Wire Rack for 60mL BOD Bottles
This rugged wire rack holds up to (20) 60mL bottles for drying or storage.
Thermo Scientific™ Nalgene™ Multi-Bottle Rack
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Hold up to eight 500mL round or square bottles securely using Thermo Scientific™ Nalgene™ Multi-Bottle Rack.
Thermo Scientific™ Nalgene™ 4-in-1 EZ Tote™ Bottle Carrier
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Transport bottles and other lab essentials safely and easily using the Thermo ScientificTM NalgeneTM 4-in-1 EZ ToteTM Bottle Carrier.
Thermo Scientific™ Nalgene™ LDPE Safety Bottle Carriers
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Safely and easily hold 2.5L and 4L chemical bottles, with or without finger loops, using these LDPE safety bottle carriers.
| Couleur | White |
|---|---|
| Type de produit | Bottle Carrier |
| Matériau | LDPE |
| Forme | Square |
Thermo Scientific™ Nalgene™ 500mL LLDPE Safety Bottle Carrier
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Secure bottles and reduce chance of bumping, cracking or chipping with this safety bottle carrier.
Thermo Scientific™ Nalgene™ Lab Carrier
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Reduce breakage and spillage when transporting glass and plastic bottles by using Thermo Scientific™ Nalgene™ Lab Carriers.