Chromatography Autosampler Vials Only
- (1)
- (1)
- (51)
- (1)
- (1)
- (70)
- (2)
- (67)
- (6)
- (2)
- (28)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (110)
- (5)
- (287)
- (1)
- (15)
- (1)
- (4)
- (11)
- (1)
- (8)
- (1)
- (121)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (195)
- (3)
- (3)
- (1)
- (40)
- (1)
- (9)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ 9 mm Glass Screw Thread Vials
Fisherbrand™ 9 mm screw thread vials feature a wide neck opening which allows for easy filling. Available with marking spot and graduation marks for convenient sample identification.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial |
| Volume (Metric) Usable | 1.5 mL |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Liquid Scintillation Vials
Wheaton 180 brand low-potassium glass yielding consistent low backgrounds and high UV transmission.
| Type de produit | Scintillation Vial |
|---|
MilliporeSigma™ Supelco™ Micro Reaction Vessels
Cone shaped inside for easy removal of small samples.
| Description | Crimp Top |
|---|---|
| Nb par paquet | 12 |
| Matériau | Clear Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 20 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Amber Screw Top Vials without Closures, 40 mL
Amber vials protect sensitive samples from harmful exposure to UV-light
| Couleur | Amber |
|---|---|
| Nb par paquet | 100 |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Glass |
| Marking Spot | No |
| Type de bouchon | Not Included |
| Diamètre (métrique) interne | 17 mm |
| Volume (métrique) | 40 mL |
| Volume (impérial) | 2 mL |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Description | Crimp top |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
Thermo Scientific™ Storage Vials
Store your samples in these vials to eliminate leaching of ions while maintaining a consistent pH for the life of your sample. Thermo Scientific™ National™ and Thermo Scientific™ Chromacol™ Sample Storage Screw Thread Vials are manufactured from superior quality 33 expansion borosilicate clear (Type 1, Class A) or 51A amber (Type 1, Class B) glass. Storage vials range from 2mL to 40mL.
MilliporeSigma™ Supelco™ Standard Screw-Thread Autosampler Vials
Constructed of borosilicate glass. Vials use 8 mm septa and screw-caps
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Quantité | 100 vials |
| Volume (métrique) | 2 mL |
ABC Vial™, Sold by MilliporeSigma™ Supelco™
Use with autosamplers that require 12 x 32 mm screw top or crimp top vials. 40% wider opening than standard screw cap vials. Superior thread design ensures a secure seal. Compatible with most GC autosamplers that accept crimp top. Can be used with robotic systems. VialsCaps and septa are not included.
| Volume (impérial) | 2 mL |
|---|---|
| Matériau | Glass |
MilliporeSigma™ Supelco™ Clear Serum Bottle, Crimp Top
Constructed of borosilicate glass, closures are not included
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Description | No Closure Included |
| Type de produit | Serum Bottle |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Autoclavable | Autoclavable |
MilliporeSigma™ Supelco™ Crimp Top Vials, 1.5 mL
A larger opening increases the target area for needle penetration. Vials require an 11 mm seal.
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
|---|---|
| Description | Large Opening |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 11.6 mm |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Diamètre (métrique) interne | 6 mm |
| Taille du bouchon | 11 mm |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
MilliporeSigma™ Supelco™ Liquid Scintillation Vials
Polyethylene with light-weight walls for increased counting efficiency.
| Type de produit | Screw Thread Vial |
|---|
MilliporeSigma™ Supelco™ Standard autosampler vials with cap and septa
Autoclavable, easy to maintain. A vial is used to store or as a closure type,in order to prevent contamination.
DWK Life Sciences Kimble™ ShellVial with N-51A Borosilicate Glass Plain Top
Available with or without closure
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Quantité | 144 Pk. |
| Modèle | Plain top |
Thermo Scientific™ 8mm Plastic Screw Thread Vials
Choose from these chemically inert polypropylene vials that are suitable for most chromatography applications.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Polypropylene |
| Marking Spot | No |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Diamètre (métrique) interne | 12 mm |
| Taille du bouchon | 8-425 |
| Diamètre (métrique) de l’ouverture | 8 mm |