Chromatography Autosampler Vial Inserts
- (13)
- (18)
- (3)
- (8)
- (35)
- (2)
- (2)
- (1)
- (28)
- (25)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (3)
- (6)
- (3)
- (3)
- (2)
- (4)
- (7)
- (3)
- (3)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (8)
- (26)
- (1)
- (10)
- (10)
- (3)
- (5)
- (1)
- (1)
- (4)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ 300 μL PolySpring Autosampler Vial Inserts
Fisherbrand™ PolySpring inserts are available in glass or polypropylene and are compatible with 9 mm HPLC and GC autosampler vials.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Nb par paquet | 100 |
| Diamètre (métrique) externe | 6 mm |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Volume (métrique) | 300 μL |
DWK Life Sciences MicroLiter Glass Limited Volume Inserts for 11 mm Autosampler Vials, Untreated
MicroLiter limited volume inserts are made from Type 1 borosilicate glass or polypropylene and meet strict tolerances. Conical inserts, inserts with plastic springs, and flat bottom inserts are available to assist in consistent sampling of low-volume samples.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | 11 mm Autosampler Vials - MicroLiter |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Gamme de produits | MicroLiter |
DWK Life Sciences MicroLiter Limited Volume Inserts for 9mm and 11mm Autosampler Vials, Silanized
MicroLiter limited volume inserts are made from Type 1 borosilicate glass or polypropylene and meet strict tolerances. Conical inserts, inserts with plastic springs, and flat bottom inserts are available to assist in consistent sampling of low-volume samples.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inserts for 2 mL Large Opening Vials
Insert fits 12 x 32 mm vials with large opening (6 mm)
MilliporeSigma™ Supelco™ Inserts for 1545 mm Vials
Allow for maximum sample recovery and easier sample removal.
| À utiliser avec (équipement) | 4 mL Screw Cap Vial, 15 x 45 mm |
|---|
MilliporeSigma™ Supelco™ Insert for 2 mL Standard Opening Vial
Allow the use of smaller sample volumes with standard autosampler vials
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Diamètre (métrique) interne | 4.6 mm |
| Type de base | Conical |
Thermo Scientific™ SureSTART™ Glass Inserts (Level 3) for 2 mL HPLC and GC Vials
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Use SureSTART (Level 3) silanized Glass Inserts for small sample volumes with very polar analytes
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Couleur | Clear |
| À utiliser avec (équipement) | 2 mL Vials |
| Jetable | Single-use |
| Stérilité | Non-sterile |
| Diamètre (métrique) externe | 6 mm |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| À utiliser avec (application) | Micro Sampling |
DWK Life Sciences Wheaton™ Limited-Volume Insert for Standard-Opening Vials
The original design used in most autosamplers
Thermo Scientific™ SureSTART™ Polyspring Inserts (Level 1) for 2 mL HPLC and GC Vials
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Use SureSTART (Level 1) Polyspring Plastic Inserts when analyzing small sample sizes
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Type d’insert | Inserts with spring for HPLC and GC Vials |
| À utiliser avec (équipement) | 2 mL Vials |
| Type de produit | Polyspring Insert |
| Volume (Metric) Usable | 0.25 mL |
| Jetable | Single-use |
| Matériau | Polypropylene |
| Diamètre (métrique) interne | 6 mm |
| Type de base | Conical with Polyspring |
| Volume (métrique) résiduel | 2 μL |
| À utiliser avec (application) | Micro Sampling |
| Couleur | Clear |
| Hauteur (métrique) | 30 mm |
| Marking Spot | No |
| Stérilité | Non-sterile |
| Diamètre (métrique) externe | 6 mm |
| Volume (métrique) total | 0.325 mL |
| Gamme de produits | SureSTART Level 1 |
| Graduations | 0.1 mL |
DWK Life Sciences MicroLiter Polypropylene Limited Volume Inserts for 11 mm Autosampler Vials, Untreated
MicroLiter limited volume inserts are made from Type 1 borosilicate glass or polypropylene and meet strict tolerances. Conical inserts, inserts with plastic springs, and flat bottom inserts are available to assist in consistent sampling of low-volume samples.
Thermo Scientific™ 8 mm Autosampler Inserts
Clear glass or polypropylene inserts for 8mm HPLC and GC autosampler vials are available in a variety of configurations with usable volumes from 125μL to 200μL.
| Couleur | Clear |
|---|
DWK Life Sciences Kimble™ Limited Volume Vial Insert
Inserts are ideal for limited and micro volume applications. Options are available for both standard and wide opening 12x32 autosampler type vials.
| Quantité | 100 Pk. |
|---|---|
| À utiliser avec (application) | limited and micro volume applications |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inserts for 2 mL Large Opening Vials
Insert fits 12 x 32 mm vials with large opening (6 mm)
| À utiliser avec (équipement) | 12 x 32 mm Vials with Large Opening (6 mm) |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 6 mm |
Thermo Scientific™ Inserts for 4 mL HPLC and GC Vials
Use Clear Glass Inserts with 4 mL HPLC and GC Vials
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Quantité | 100 |
MilliporeSigma™ Supelco™ Insert for Shell Vial
Allow for maximum sample recovery and easier sample removal