Chromatography Autosampler Vial Inserts
- (2)
- (13)
- (1)
- (2)
- (53)
- (11)
- (53)
- (2)
- (1)
- (1)
- (4)
- (3)
- (6)
- (3)
- (3)
- (2)
- (4)
- (7)
- (3)
- (3)
- (2)
- (2)
- (2)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (8)
- (26)
- (1)
- (10)
- (10)
- (3)
- (5)
- (1)
- (1)
- (4)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ 200 μL Flat Bottom Insert
Fisherbrand™ spring vial inserts are compatible with 8 mm HPLC and GC autosampler vials.
Fisherbrand™ Glass Autosampler Vial Inserts
Fisherbrand™ glass autosampler vial inserts are available in precision point and flat bottom profiles and are compatible with 9 mm HPLC and GC autosampler vials.
MilliporeSigma™ Supelco™ Insert for 2 mL Standard Opening Vial
Allow the use of smaller sample volumes with standard autosampler vials
| Matériau | Glass |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 5 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 4.6 mm |
Thermo Scientific™ 11mm Autosampler Inserts
Made of clear glass or polypropylene, these 11mm inserts are available in a variety of configurations with usable volumes from 250μL to 450μL.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Quantité | 100 |
Thermo Scientific™ National Microvolume Inserts clear vial 0.35ml
Thermo Scientific™ National Microvolume Inserts are available in pulled point or precision point design to suit various application needs.
DWK Life Sciences MicroLiter Glass Limited Volume Inserts for 11 mm Autosampler Vials, Untreated
MicroLiter limited volume inserts are made from Type 1 borosilicate glass or polypropylene and meet strict tolerances. Conical inserts, inserts with plastic springs, and flat bottom inserts are available to assist in consistent sampling of low-volume samples.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | 11 mm Autosampler Vials - MicroLiter |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Gamme de produits | MicroLiter |
DWK Life Sciences MicroLiter Limited Volume Inserts for 9mm and 11mm Autosampler Vials, Silanized
MicroLiter limited volume inserts are made from Type 1 borosilicate glass or polypropylene and meet strict tolerances. Conical inserts, inserts with plastic springs, and flat bottom inserts are available to assist in consistent sampling of low-volume samples.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inserts for 2 mL Large Opening Vials
Insert fits 12 x 32 mm vials with large opening (6 mm)
MilliporeSigma™ Supelco™ Inserts for 1545 mm Vials
Allow for maximum sample recovery and easier sample removal.
| À utiliser avec (équipement) | 4 mL Screw Cap Vial, 15 x 45 mm |
|---|
MilliporeSigma™ Supelco™ Insert for 2 mL Standard Opening Vial
Allow the use of smaller sample volumes with standard autosampler vials
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Diamètre (métrique) interne | 4.6 mm |
| Type de base | Conical |
DWK Life Sciences MicroLiter Glass Limited Volume Inserts for 9 mm Autosampler Vials, Untreated
MicroLiter limited volume inserts are made from Type 1 borosilicate glass or polypropylene and meet strict tolerances. Conical inserts, inserts with plastic springs, and flat bottom inserts are available to assist in consistent sampling of low-volume samples.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | 9 mm Autosampler Vials - MicroLiter |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Type de base | Conical with Pulled Point |
| Volume (métrique) de l’insert | 350 μL |
MilliporeSigma™ Supelco™ Certified glass inserts Large Opening Vials
Micro volume vial inserts, when used in conjunction with autosampler vials, allow for maximum sample recovery and easier sample removal.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Diamètre (métrique) de l’ouverture | 6 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inserts for 2 mL Large Opening Vials
Insert fits 12 x 32 mm vials with large opening (6 mm)
| À utiliser avec (équipement) | 12 x 32 mm Vials with Large Opening (6 mm) |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 6 mm |
Fisherbrand™ 150 μL Spring Insert
Fisherbrand™ spring vial inserts are compatible with 8 mm HPLC and GC autosampler vials.
MilliporeSigma™ Supelco™ Inserts for 1.5 mL Large Opening Vials
Allow the use of smaller sample volumes with standard autosampler vials.
| Volume (métrique) | 0.1 mL |
|---|