Protein Purification Reagents and Kits
- (2)
- (24)
- (21)
- (2)
- (2)
- (12)
- (2)
- (1)
- (6)
- (11)
- (10)
- (50)
- (4)
- (4)
- (44)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (8)
- (11)
- (2)
- (3)
- (4)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (37)
- (2)
- (3)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (27)
- (13)
- (6)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (4)
- (7)
- (1)
- (8)
- (148)
- (2)
- (2)
- (3)
- (2)
- (3)
- (27)
- (1)
- (1)
- (2)
- (27)
- (66)
- (1)
- (1)
- (5)
- (10)
- (4)
- (2)
- (12)
- (3)
- (3)
- (8)
- (91)
- (50)
- (2)
- (1)
- (4)
- (7)
- (16)
- (9)
- (4)
- (4)
- (32)
- (12)
- (22)
- (6)
- (3)
- (4)
- (3)
- (33)
- (5)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (10)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (14)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (3)
- (1)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (6)
- (2)
- (4)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
Résultats de la recherche filtrée
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ AAT-XL Ligand Leakage ELISA
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ AAT-XL Ligand Leakage ELISA is designed to detect possible leached ligand of alpha-1 anti-trypsin (AAT) purified using CaptureSelect AAT-XL Affinity Matrix.
| Type | ELISA Kit |
|---|---|
| Cible | Target-specific ELISA reagents |
| Gamme de produits | CaptureSelect |
| Conditions d’expédition | Dry Ice |
| À utiliser avec (application) | Ligand Leakage ELISA assay |
| Forme | Frozen Liquid |
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ IgE Ligand Leakage ELISA
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ IgE Ligand Leakage ELISA is designed to detect possible leached ligand of IgE purified using CaptureSelect IgE Affinity Matrix.
| Type | ELISA Kit |
|---|---|
| Gamme de produits | CaptureSelect |
| Forme | Reagent Solution |
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ Biotin Anti-CD9 Conjugate
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ Biotin Anti-CD9 Conjugate consists of a 12–15 kDa recombinant single domain antibody fragment (VHH affinity ligand) that specifically binds with high affinity and selectivity to the tetraspanin marker CD9.
| Type de ligand | Recombinant single-domain antibody fragment (VHH ligand) |
|---|---|
| Cible | Tetraspanin CD9 |
| Gamme de produits | CaptureSelect |
| Type de produit final | Biotin Conjugate |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Réactivité | Anti-tetraspanin CD9 |
| Formule | Phosphate-buffered saline (pH 7.4) |
| Conditions d’expédition | Dry Ice |
| Marqueur ou colorant | Biotin |
| Forme | Frozen Liquid |
| Contenu et stockage | Store in freezer (–5 to –30°C). |
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ Biotin Anti-IgG-CH1 Conjugate
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ Biotin Anti-IgG-CH1 Conjugate consists of a 14 kDa recombinant single domain antibody fragment (VHH affinity ligand) that specifically binds to the CH1 domain of all four human IgG subclasses.
| Type | Conjugate |
|---|---|
| Type de ligand | Antibody |
| Cible | IgG-CH1 |
| Gamme de produits | CaptureSelect |
| Marqueur ou colorant | Biotin & Other Haptens |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Store at -5°C to -30°C. |
| CAS | 9003-70-7 |
|---|
Thermo Scientific™ HisPur™ Cobalt Resin
Gently purify His-tagged recombinant fusion proteins using cobalt (Co2+) immobilized metal chelate affinity (IMAC) beads, spin columns and plates.
| Type | Resin |
|---|---|
| Format | Bottle |
| Cible | His-Tagged Protein |
| Forme protéique | Recombinant |
| Gamme de produits | HisPur |
| Type de colonne | Affinity, Agarose Resin |
| Phase stationnaire | Metal Chelate, Divalent Cobalt |
| Forme | Liquid Suspension |
| Contenu et stockage | Store at 4°C |
Thermo Scientific™ Pierce™ Anti-DYKDDDDK Affinity Resin
Pierce Anti-DYKDDDDK Spin Columns provide a fast, convenient method for purification of DYKDDDDK-tagged proteins expressed in in vitro protein expression systems, bacteria, yeast, and mammalian cells.
| Type de produit | Affinity Resin |
|---|---|
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
| Phase stationnaire | Anti-DYKDDDDK monoclonal antibodies |
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ VIII Select Leakage ELISA
Produit Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Ce produit offre un ou plusieurs avantages environnementaux détaillés dans les Guides Verts du FTC aux États-Unis.
Découvrez le programme Greener Choice
Thermo Scientific™ CaptureSelect™ VIIISelect Leakage ELISA is designed to detect possible leached ligand of B domain-depleted recombinant Factor VIII purified using VIIISelect affinity resin (Cytiva).
| Type | ELISA Kit |
|---|---|
| Format | Kit |
| À utiliser avec (équipement) | Microplate Reader |
| Cible | VIIISelect Affinity Ligand |
| Doser | ELISA |
| Gamme de produits | CaptureSelect |
| Contenu et stockage | Store at -5°C to -30°C. |
Thermo Scientific™ HisPur™ Cobalt Spin Columns, 1mL
Gently purify His-tagged recombinant fusion proteins using cobalt (Co2+) immobilized metal chelate affinity (IMAC) beads, spin columns and plates.
MilliporeSigma™ D-Tube™ Dialyzer Mega, 15mL, MWCO 3.5 kDa
Used for dialysis and electroelution of proteins, RNA, DNA, and oligonucleotides from polyacrylamide or agarose gels
| Type de produit | D-Tube Dialyzer Mega, 15mL, MWCO 3.5 kDa |
|---|---|
| Comprend | 10 or 50 tubes and one or 5 floating racks to hold one D-Tube Mega in the exchange buffer |
| Contenu et stockage | +15°C to +30°C |
Sartorius Vivapure™ LentiSELECT 40 Purification and Concentration Kit
Fast purification of up to 8 x 108 viral particles
MilliporeSigma™ D-Tube™ Dialyzer Midi, MWCO 3.5 kDa
Used for dialysis and electroelution of proteins, RNA, DNA, and oligonucleotides from polyacrylamide or agarose gels
Thermo Scientific™ Pierce™ HA-Tag IP/Co-IP Kit
Anti-HA antibody agarose beads and complete reagent set to easily co-immunoprecipitate protein interactions involving HA-tagged fusion proteins.
Thermo Scientific™ Pierce™ Glutathione Chromatography Cartridges
Purify GST-tagged recombinant fusion proteins from cell lysates using glutathione (GSH) beaded agarose affinity purification resins, spin columns and plates.
| Type | Chromatography Cartridge |
|---|---|
| Cible | GST-Tagged Protein |
| Forme protéique | Recombinant |
| Gamme de produits | Pierce |
| Type de colonne | Affinity, Agarose Resin |
| Phase stationnaire | Glutathione |
| Forme | Liquid |
| Contenu et stockage | Upon receipt store at 4–8°C. Do not freeze. |