Workstation and Task Lighting
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (7)
- (4)
- (3)
- (3)
- (2)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Task Lighting
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies are to be used to illuminate workspace under a shelf or cabinet
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Montage | Magnetic Angle Mount |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | UL 153 and ETL Listed |
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| Durée de vie de l’éclairage | 50,000 hours |
| Type de produit | Task Lighting |
| Matériau | Aluminum |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies for Basic Work Bench
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies are to be used with Fisherbrand Basic Work Bench.
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Comprend | Task Light, Magnetic Angle Mount, Power Supply and White Cord |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
Fisherbrand™ Sealed Overhead LED Light Fixture and Frame For Workstations
Sealed overhead LED light and frame are ideal for 60 to 72 in. benches.
| Matériau du boîtier | Polycarbonate, Stainless Steel |
|---|---|
| Type de produit | Light Fixture and Frame |
| Ampérage | 6 A |
| Comprend | Switch and 6 A, 115 V power supply cord |
| Tension | 12 V |
| À utiliser avec (application) | Workstation lighting |
| Source lumineuse | LED |
Task Lighting for Fisherbrand™ Lab Workstations
Fisherbrand™ Task Lighting for Lab Workstations is made specifically for Fisherbrand™ Lab Workstations
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | UL 153 and ETL Listed |
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| Type de produit | Task Lighting |
| Matériau | Aluminum |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies for Mobile Lab Equipment Workstation
Fisherbrand™ Task Lighting Assemblies are to be used with Fisherbrand Mobile Lab Equipment Workstation.
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 5.1 cm |
| À utiliser avec (équipement) | Fisherbrand 48 in. Wide Lab Equipment Workstation |
| Profondeur (impériale) | 2 in. |
| Profondeur (métrique) | 5.1 cm |
United Scientific™ Miniature Lamp Bulbs
Miniature Lamp Bulbs ideal for use in various lab experiments.
| Type de produit | Miniature Lamp Bulbs |
|---|---|
| Poids (impériale) | 0.04 lb. |
| Quantité d’emballage | 1 Ea. |
| Poids (métrique) | 18.1 g |
| Source lumineuse | Incandescent |
Carson™ LightFlex™ Pro
An LED task light with a flexible neck. Carson LightFlex Pro has a fully adjustable neck that allows for direct light in the perfect viewing position.
GSC Go Science Crazy International Mini Lamp Bulbs
Mini Lamp Bulbs are an addition to any lab experiment involving electricity or replacements for other products such as lamp boards.
| Type de produit | Bulb Holder |
|---|---|
| Puissance | 0 W |
| Tension | 0/1 V |
| Source lumineuse | Incandescent |
Eisco™ Bulb Holder M.E.S.
The Bulb Holder M.E.S. is ideal for incorporation into simple electrical and electronic circuits.