Chromatography Port Injection Liners
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (16)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (17)
- (2)
- (2)
- (9)
- (3)
- (1)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (2)
- (10)
- (15)
- (45)
- (3)
- (37)
- (5)
- (17)
- (8)
- (2)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Split/Splitless Type, Straight Design (Wool Packed)
Compatible liners are available for a wide selection of injectors
| Désactivation | Silanized |
|---|---|
| Description | Split/Splitless Type, Straight Design |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Product Type Specs | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | Wool |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Split Type, Cup Design
Limits sample degradation, improves vaporization, and assists with correct positioning of the syringe needle
| Longueur (métrique) | 78.5 mm |
|---|---|
| Désactivation | Silanized |
| À utiliser avec (équipement) | Agilent (5890, 6890, and 7890), Finnigan (9001 GCQ), and Varian (CP-1177 Injector) |
| Description | Split Type, Cup Design |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 6.3 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 4 mm |
| Product Type Specs | Inlet Liner |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Splitless Type, Straight Design (Unpacked)
Splitless injection involves complete introduction of the sample into the column. Compatible liners are available for a wide selection of injectors.
| Désactivation | Silanized |
|---|---|
| Description | Splitless Type, Straight Design |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Product Type Specs | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | None |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Split/Splitless Type, Straight FocusLiner™ Design (Wool Packed)
Compatible liners are available for a wide selection of injectors
| Désactivation | Silanized |
|---|---|
| Description | Split/Splitless Type, Straight FocusLiner™ Design |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Product Type Specs | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | Wool |
GC Liner Sealing Rings for Thermo Scientific™ and Agilent Instruments
Match the best sealing ring with the injection port liner used in your Thermo Scientific™ or Agilent GC system.
MilliporeSigma™ Supelco™ Deactivated (Silanized) Glass Inlet Liner, Unpacked
For Packed Injection Ports
| Désactivation | Silanized |
|---|---|
| Product Type Specs | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | None |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
Thermo Scientific™ Liner sealing Ring for TRACE PTV Injector
Match the best sealing ring with the injection port liner used in your Thermo Scientific™ or Agilent GC system.
GC Injection Port Base Seals for Thermo Scientific™ and Agilent Instruments
Ensure optimal GC analysis by using the exceptional sealing and inert properties of Thermo Scientific™ GC Injection Port Base Seals.
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner, Straight Design (Unpacked)
For use with Agilent (5890, 6890, and 7890), Finnigan (9001GCQ), and Varian (CP-1177 Injector)
| Longueur (métrique) | 78.5 mm |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Agilent (5890, 6890, and 7890), Finnigan (9001 GCQ), and Varian (CP-1177 Injector) |
| Description | Straight Design |
| Product Type Specs | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | None |
| À utiliser avec (application) | Solid Phase Microextraction (SPME) |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Split/Splitless Type, Straight Fast FocusLiner™ Design (Wool Packed)
For Capillary Injection Ports
| Désactivation | Silanized |
|---|---|
| Description | Split/Splitless Type, Straight Fast FocusLiner™ Design |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 6.3 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 2.3 mm |
| Product Type Specs | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | Wool |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Splitless Type, Dual-Taper Design (Unpacked)
Allows for complete introduction of the sample into the column
| Longueur (métrique) | 78.5 mm |
|---|---|
| Désactivation | Silanized |
| À utiliser avec (équipement) | Agilent (5890, 6890, and 7890), Finnigan (9001 GCQ), and Varian (CP-1177 Injector) |
| Description | Splitless Type, Dual-Taper Design |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 6.5 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 4 mm |
| Product Type Specs | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | None |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner, Split/Splitless Type, Straight Design (wool packed)
Deactivated (silanized) glass inlet liner for capillary injection ports. Fits Shimadzu (17A) [with SPL-17 Injector]
| Longueur (métrique) | 95 mm |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 5 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 3 mm |
MilliporeSigma™ Supelco™ Inlet Liner: Splitless Type, Single Taper Design (Unpacked)
Compatible liners are available for a wide selection of injectors
| Désactivation | Silanized |
|---|---|
| Description | Splitless Type, Single Taper Design |
| Matériau de revêtement | Glass |
| Product Type Specs | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | None |
MilliporeSigma™ Supelco™ Deactivated (Silanized) Glass Inlet Liner, Wool Packed
For Packed Injection Ports
| Longueur (métrique) | 112 mm |
|---|---|
| Désactivation | Silanized |
| À utiliser avec (équipement) | PerkinElmer AutoSystem |
| Diamètre (métrique) externe | 6 mm |
| Diamètre (métrique) interne | 3 mm |
| Product Type Specs | Inlet Liner |
| Matériau de remplissage | Wool |
| À utiliser avec (application) | Gas Chromatography (GC) |
Thermo Scientific™ Injection Port Liners for GC Instruments
Use these standard deactivated injection port liners to optimize performance of Thermo Scientific and Agilent GC instruments.
| Longueur (métrique) | 78.5 mm |
|---|---|
| Diamètre (métrique) externe | 6.3 mm |