Chromatography Autosampler Vials Only
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (13)
- (12)
- (48)
- (5)
- (1)
- (3)
- (11)
- (185)
- (51)
- (1)
- (1)
- (2)
- (67)
- (70)
- (11)
- (2)
- (1)
- (110)
- (6)
- (2)
- (28)
- (1)
- (2)
- (1)
- (6)
- (1)
- (16)
- (3)
- (2)
- (3)
- (1)
- (25)
- (7)
- (22)
- (37)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (153)
- (19)
- (1)
- (1)
- (51)
- (2)
- (8)
- (1)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (2)
- (9)
- (2)
- (1)
- (14)
- (33)
- (4)
- (1)
- (10)
- (7)
- (1)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (8)
- (1)
- (1)
- (7)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (110)
- (4)
- (11)
- (5)
- (1)
- (1)
- (11)
- (1)
- (285)
- (5)
- (1)
- (17)
- (38)
- (1)
- (3)
- (121)
- (1)
- (99)
- (14)
- (3)
- (40)
- (1)
- (1)
- (1)
- (8)
- (2)
- (3)
- (10)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (4)
- (6)
- (23)
- (2)
- (194)
- (3)
- (3)
- (1)
- (40)
- (1)
- (9)
- (5)
- (16)
- (3)
- (21)
- (7)
- (3)
- (1)
- (8)
- (39)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (4)
- (7)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (21)
Résultats de la recherche filtrée
Thermo Scientific™ SureSTART™ 10 mL Glass Screw Top Headspace Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 10 mL Glass Screw Top Headspace Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 46 mm |
| Type de produit | Screw Thread Headspace Vial |
| Niveau | Level 2 |
| Zone de marquage | Yes |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 10 mL |
| Volume (métrique) utilisable | 8 mL |
| Type de base | Round Bottom |
| Dimensions (métrique) d’ouverture | 18 mm |
| Gamme de produit | SureSTART Level 2 |
| Volume (métrique) résiduel | 0.8 mL |
| Volume (métrique) | 10 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 1 Everyday Analysis
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 1, for everyday HPLC or GC analyses. They are Specification Certified and meet Pharmacopia requirements.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| À utiliser avec (équipement) | 9 mm Screw Caps and Septa |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Niveau | Level 1 |
| Zone de marquage | Yes |
| Type de bouchon | Short Thread Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Volume (métrique) utilisable | 1.5 mL |
| Type de base | Flat Bottom |
| Dimensions (métrique) d’ouverture | 9 mm |
| Volume (métrique) résiduel | 170 μL |
Fisherbrand™ 9 mm Glass Screw Thread Vials
Fisherbrand™ 9 mm screw thread vials feature a wide neck opening which allows for easy filling. Available with marking spot and graduation marks for convenient sample identification.
| Taille de bouchon | 9 mm |
|---|---|
| Nb par paquet | 100 |
| Type de produit | Screw Thread Autosampler Vial |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Volume (métrique) utilisable | 1.5 mL |
| Type de base | Flat Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | < 170 μL |
| Volume (métrique) | 1.5 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Dimensions (métrique) d’ouverture | 9 mm |
| Gamme de produit | Fisherbrand |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput applications.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Niveau | Level 2 |
| Zone de marquage | Yes |
| Type de bouchon | Short Thread Screw Cap |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Volume (métrique) utilisable | 1.5 mL |
| Type de base | Flat Base |
| Dimensions (métrique) d’ouverture | 9 mm |
| Gamme de produit | SureSTART Level 2 |
| Volume (métrique) résiduel | 170 μL |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Level 3 High Performance Applications
Use SureSTART™ 2 mL Glass Screw Top Vials, Performance Level 3, for high performance GC-MS and LC-MS applications.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Niveau | Level 3 |
| Zone de marquage | Yes |
| Volume (métrique) total | 2 mL |
| Volume (métrique) utilisable | 1.5 mL |
| Type de base | Flat Base |
| Dimensions (métrique) d’ouverture | 9 mm |
| Gamme de produit | SureSTART Level 3 |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ Glass Crimp Top Headspace Vials, Level 3 High Performance Applications
Use these 6, 10, and 20 mL SureSTART™ Glass Crimp Top Headspace Vials, Performance Level 3, for your volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Type de produit | Crimp Top Headspace Vial |
| Matériau | Clear Glass |
| Niveau | Level 3 |
| Zone de marquage | Yes |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Dimensions (métrique) d’ouverture | 20 mm |
| Gamme de produit | SureSTART Level 3 |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 20 mL Glass Crimp Top Headspace Vials, Level 2 High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 20 mL Glass Crimp Top Headspace Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput volatile gas analyses.
| Certifications/Conformité | Specification Certified |
|---|---|
| Type de produit | Crimp Top Headspace Vial |
| Matériau | Glass |
| Niveau | Level 2 |
| Zone de marquage | Yes |
| Type de bouchon | Crimp Cap |
| Volume (métrique) utilisable | 18 mL |
| Type de base | Round Bottom |
| Volume (métrique) résiduel | 0.8 mL |
| Volume (métrique) | 20 mL |
| Hauteur (métrique) | 75 mm |
| Volume (métrique) total | 20 mL |
| Dimensions (métrique) d’ouverture | 20 mm |
| Gamme de produit | SureSTART Level 2 |
WHEATON™ μL MicroLiter™ 9-425 Screw Thread, 12 x 32 mm Vial, Polypropylene, Natural Color, Approved For LC Only, Non-Silanized
Ideal for PFAS testing due to chemical resistance and contamination-free design.
| Taille de bouchon | 9 mm |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | 9 mm Screw Thread Caps - MicroLiter |
| Nb par paquet | 100 |
| Type de produit | Vial |
| Matériau | Polypropylene |
| Zone de marquage | No |
| Conservateur | None |
| Couleur | Natural |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Stérilité | Non-sterile |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Quantité | 100/Pk. |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Gamme de produit | Wheaton |
MilliporeSigma™ Supelco™ Amber Screw Top Vials, No Closures
Vials are suitable to inject samples from an autosampler. Available in a variety of volumes and thread sizes.
| Couleur | Amber |
|---|---|
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Glass |
MilliporeSigma™ Supelco™ Glass Vials, Pre-cleaned and Assembled
Available in amber or clear glass. All vials are pre-cleaned according to US EPA Protocol B.
| Certifications/Conformité | Pre-cleaned According to US EPA Protocol B |
|---|---|
| Nb par paquet | 100/Pk. |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Glass |
| Type de bouchon | Open Top Cap |
| Septum | PTFE, Silicone |
| Couleur de bouchon | Black |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Autoclavable | Autoclavable |
| Type d’emballage | Shrink Wrapped |
DWK Life Sciences Wheaton™ V Vial™ with Screw Cap Finish; no Closures
Ideal for small scale reactions, centrifugation, storage, packaging and shipping of vital samples.
| Certifications/Conformité | ASTM Type I, Class A, USP Type I |
|---|---|
| Couleur | Amber |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Quantité | 12 Cs. |
| Graduée | No |
| Modèle | Conical V |
| Nb par boîte | 12 |
| À utiliser avec (application) | For small scale reactions, centrifugation, storage, and shipping |
DWK Life Sciences MicroLiter 20 mm Crimp Top Headspace Vials, 23 mm Outer Diameter
Every 20 mm Crimp Top headspace glass vial is precleaned and packaged in an ISO Class 7 (Class 10,000) cleanroom, in a box bearing the Class 10K seal, resulting in a vial that exceeds most OEM requirements at no additional cost.
| Matériau (revêtement) | Untreated |
|---|---|
| Type d’insert | Curved Bottom |
| Taille de bouchon | 20 mm |
| Hauteur (métrique) | 75 mm |
| À utiliser avec (équipement) | PerkinElmer, Tekmar Autosamplers |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 23 mm |
| Zone de marquage | No |
| Gamme de produit | MicroLiter |
| Volume (métrique) | 20 mL |
Thermo Scientific™ SureSTART™ 16 mL EPA Certified Glass Screw Top Vials, Level 2 for High-Throughput Applications
Use SureSTART™ 16 mL EPA Certified Glass Screw Top Vials, Performance Level 2, to ensure high quality data with an uninterrupted workflow in high-throughput applications.
| Certifications/Conformité | EPA Certified |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 70 mm |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Zone de marquage | No |
| Volume (métrique) total | 16 mL |
| Volume (métrique) utilisable | 15 mL |
| Type de base | Flat Base |
| Dimensions (métrique) d’ouverture | 18 mm |
| Gamme de produit | SureSTART Level 2 |
| Volume (métrique) résiduel | 0.8 mL |
MilliporeSigma™ Supelco™ Clear Screw Top Vials, 4 mL
Suitable to inject samples from an autosampler. Closure not included, thread size 13-425.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 45 mm |
| Nb par paquet | 1000/Pk. |
| Type de produit | Screw Thread Vial |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 15 mm |
| Type de bouchon | Not Included |
| Diamètre (métrique) interne | 8 mm |
| Volume (métrique) | 4 mL |