Chromatography Autosampler Vial and Closure Kits
- (68)
- (3)
- (1)
- (1)
- (30)
- (2)
- (1)
- (240)
- (9)
- (9)
- (11)
- (1)
- (13)
- (2)
- (16)
- (17)
- (3)
- (1)
- (2)
- (5)
- (6)
- (1)
- (1)
- (18)
- (1)
- (1)
- (21)
- (1)
- (1)
- (134)
- (121)
- (49)
- (105)
- (2)
- (2)
- (30)
- (1)
- (1)
- (1)
- (17)
- (2)
- (2)
- (4)
- (1)
- (5)
- (15)
- (2)
- (8)
- (1)
- (32)
- (3)
- (1)
- (19)
- (100)
- (2)
- (3)
- (7)
- (3)
- (217)
- (4)
- (7)
- (2)
- (13)
- (1)
- (17)
- (14)
- (2)
- (6)
- (3)
- (118)
- (11)
- (22)
- (231)
- (5)
- (2)
- (18)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (5)
- (4)
- (126)
- (229)
Résultats de la recherche filtrée
DWK Life Sciences MicroLiter 76 Series™ 9 mm Vial, Cap and Septa Assembled Kits with PTFE/Silicone/PTFE Septa
Save time and money with vial, cap, and septa kits that arrive conveniently packaged and preassembled.
| Pré-fendu | No |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Septum | PTFE, Silicone, PTFE |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Thermo Scientific™ SUN-SRi™ Assembled 15 x 45mm Screw Thread Vial Kits
Reduce possible contamination of the vial
| Hauteur (impériale) | 1.7 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 45 mm |
| Matériau | Silica Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 15 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Couleur de bouchon | Black |
| Taille du bouchon | 13-425 |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Diamètre (impériale) externe | 0.5 in. |
| Volume (métrique) | 4 mL |
DWK Life Sciences Wheaton™ LVI Amber Vial Convenience Packs
Borosilicate glass 12 x 32mm vial with 300μL glass limited volume insert
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Marking Spot | Yes |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Matériau (doublure) | PTFE/Silicone |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Diamètre (impériale) externe | 0.47 in. |
| Volume (métrique) | 300 μL |
Fisherbrand™ Autosampler Shell Vial Kits
Shell vials are an economical choice for many routine HPLC applications. Available in many sizes, sold as kits with caps to assure proper fit and function.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Type de produit | Shell Autosampler Vial Convenince Kit |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Type de bouchon | Snap Cap |
| Gamme de produits | Fisherbrand |
| Couleur de bouchon | Natural |
| Matériau du bouchon | Polyethylene |
DWK Life Sciences Wheaton™ 12 x 32 mm LVI Clear Vial Convenience Pack with Screw Top Finish and Marking Patch
LVI™ Vial with a sealed-in 300 μL glass limited volume insert, fused to vial to prevent needle damage. Made of Type I borosilicate glass with white ceramic write-on patch.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Volume (impérial) | 0.3 mL |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Type de filetage | Screw |
| Matériau | Borosilicate Glass |
| Marking Spot | Yes |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 0.3 mL |
DWK Life Sciences MicroLiter 76 Series™ 9 mm Clear Glass Vial, Cap and Septa Assembled Kits with PTFE/Silicone Septa
Save time and money with vial, cap, and septa kits that arrive conveniently packaged and preassembled.
| Couleur | Clear |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |
DWK Life Sciences MicroLiter 9mm Screwthread Autosampler Vial, Cap and Septa Unassembled Component Kits with PTFE/Silicone/PTFE Septa
Unassembled component kits offer the convenience of one product number for the vial, cap, and septa. Components are packaged to work with the unique MicroLiter Dispenser.
| Pré-fendu | No |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Matériau (doublure) | PTFE/Silicone/PTFE |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Septum | PTFE/Silicone/PTFE |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |
Certified Screw Top Vial Kits with Pico Pure Plus+™ Caps, Sold by MilliporeSigma™ Supelco™
Developed for the LC/MS market. It is a one-piece septumless closure system and does not have the contamination issues that is found is other closures.
| Nb par paquet | 100 |
|---|---|
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Volume (métrique) | 2 mL |
DWK Life Sciences MicroLiter 76 Series™ 9 mm Vial, Cap and Septa Assembled Kits with PTFE Septa
Save time and money with vial, cap, and septa kits that arrive conveniently packaged and preassembled.
| Pré-fendu | No |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Borosilicate Glass (Type 1) |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Gamme de produits | MicroLiter |
| Septum | PTFE |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Volume (métrique) | 1.8 mL |
DWK Life Sciences Wheaton™ 12 x 32mm Vial Convenience Pack with ABC™ 9mm Screw Thread Finish and Amber Vial
Features PTFE/Silicone liner
| Hauteur (impériale) | 1.25 in. |
|---|---|
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Screw Cap |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| À utiliser avec (application) | GC/MS applications |
| Volume (métrique) | 1.8 mL |
Thermo Scientific™ 9mm MS Certified Amber Screw Thread Kits
Use certified clean, low particle, low background vials for you high sensitivity LC/MS and GC/MS applications. They are fully lot-tested for 15 critical parameters.
| Couleur | Amber |
|---|---|
| Nb par paquet | 100 |
| Matériau | Glass,PTFE,Silicone |
| Marking Spot | Yes |
Thermo Scientific™ SureSTART™ MSCERT+ Screw Vial and Cap Kits, Level 3 High Performance Applications
Meet your certification and documentation needs with our Level 3 Thermo Scientific™ SureSTART™ MSCERT+ Screw Vial and Cap Kits.
| Certifications/Conformité | MSCERT+ |
|---|---|
| Type de produit | MSCERT+ Vial and Cap Kit, Level 3 |
| Diamètre (métrique) interne | 12 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
| Septa Size (Metric) | 9 mm |
| Marking Spot | Yes |
| Dureté | 55 Shore |
| Gamme de produits | SureSTART Level 3 |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Taille (métrique) de l’ouverture | 9 mm |
| Comprend | 100 Vials and Caps |
| Diamètre (métrique) de l’ouverture | 6 mm |
| Épaisseur (métrique) | 1 mm |
DWK Life Sciences MicroLiter 76 Series™ 9 mm Glass Autosampler Vial, Cap and Septa Unassembled Component Kits with Bonded PTFE/Silicone Septa
Unassembled component kits offer the convenience of one product number for the vial, cap, and septa. Components are packaged to work with the unique MicroLiter Dispenser.
R.A.M.™ Convenience Kit with Closures and Septa, 9 mm, Sold by MilliporeSigma™ Supelco™
Includes 2 mL glass vials with polypropylene hole caps, and septa in various materials.
| Hauteur (métrique) | 32 mm |
|---|---|
| Description | Convenience Kit with Closures and Septa (Unassembled) |
| Nb par paquet | 100/Pk. |
| Matériau | Glass |
| Diamètre (métrique) externe | 12 mm |
| Type de bouchon | Open Top Cap |
| Gamme de produits | R.A.M. |
| Diamètre (métrique) interne | 6 mm |
| Couleur de bouchon | Black |
| Taille du bouchon | 9 mm |
| Matériau du bouchon | Polypropylene |
| Volume (métrique) | 2 mL |