Seating
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Polyurethane ESD Chair Medium Bench Height Chrome Foot Ring, Adjustable Arms, and ESD Casters
Adjustable polyurethane ESD chair with medium back.
Fisherbrand™ Polyurethane ESD Chair High Bench Height with Medium Back, Foot Ring and ESD Stationary Glides
Adjustable polyurethane ESD chair with medium back and chrome foot ring.
Fisherbrand™ Erie Polyurethane ESD Chair Medium Bench Height with Casters
Black polyurethane medium bench height ESD chair.
Fisherbrand™ Medium Bench Height EKO Vinyl Chair with Seat Tilt, Black Foot Ring, and Non-brake Casters
Adjustable medium bench height EKO vinyl chair with seat tilt, black foot ring, and non-brake casters.
| Avec support lombaire | Yes |
|---|---|
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | Yes |
| Finition | Black |
| Avec roulettes | Yes |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| Type de roue | Casters |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 35 lb. |
| Hauteur de siège | 20.5 to 28 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Type de dossier | Standard |
| Réglable (hauteur) | 20.5 to 28 in. |
| Comprend | 18.25 in. Diameter Black Durable Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Polyurethane ESD Tractor Stool Chrome Desk Height with ESD Stationary Glides
Adjustable chrome polyurethane ESD tractor stool.
Fisherbrand™ Polyurethane ESD Chair Desk Height with Medium Back, Seat Tilt, Adjustable Arms, and ESD Stationary Glides
Adjustable polyurethane ESD chair with medium back.
Fisherbrand™ Medium Bench Height EKO Vinyl Chair with Seat Tilt, Adjustable Arms, Black Foot Ring, and Non-Brake Casters.
Adjustable medium bench height EKO vinyl chair with seat tilt, adjustable arms, black foot ring, and non-brake casters.
| Avec inclinaison | Yes |
|---|---|
| Avec support lombaire | Yes |
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | Yes |
| Finition | Black |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | Yes |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 45 lb. |
| Hauteur de siège | 20.5 to 28 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Type de dossier | Standard |
| Réglable (hauteur) | 20.5 to 28 in. |
| Comprend | 18.25 in. Diameter Black Durable Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ High Bench Height EKO Vinyl Chair with Seat Tilt, Chrome Foot Ring and Stationary Glides
Adjustable high bench chair EKO vinyl chair.
| Avec support lombaire | Yes |
|---|---|
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | Yes |
| Finition | Black |
| Avec roulettes | No |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| Type de roue | Stationary Glides |
| Type de siège | High Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 36 lb. |
| Hauteur de siège | 24.75 to 34.5 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Type de dossier | Standard |
| Réglable (hauteur) | 24.75 to 34.5 in. |
| Comprend | 20 in. Diameter Oval Tube Chrome Foot Ring with Internal Lock |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ High Bench Height EKO Vinyl Chair with Adjustable Arms, Black Foot Ring, Non-brake Casters
Adjustable high bench chair EKO vinyl chair with adjustable arms, black foot ring, and non-brake casters.
| Avec inclinaison | No |
|---|---|
| Avec support lombaire | Yes |
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | Yes |
| Finition | Black |
| Avec roulettes | Yes |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| Type de roue | Casters |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | Yes |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 45 lb. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Type de bras | 2-Way Adjustable Arms |
| Réglable | Yes |
| Type de dossier | Standard |
| Réglable (hauteur) | 24.75 to 34.5 in. |
| Comprend | 18.25 in. Diameter Black Durable Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ High Bench Height EKO Vinyl Chair with Black Foot Ring and Non-Brake Casters
Adjustable high bench chair EKO vinyl chair with black foot ring and non-brake casters.
| Avec inclinaison | No |
|---|---|
| Avec support lombaire | Yes |
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | Yes |
| Finition | Black |
| Avec roulettes | Yes |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| Type de roue | Casters |
| Type de siège | High Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 35 lb. |
| Hauteur de siège | 24.75 to 34.5 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Type de dossier | Standard |
| Réglable (hauteur) | 24.75 to 34.5 in. |
| Comprend | 18.25 in. Diameter Black Durable Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Medium Bench Height Vinyl Mini-Stool with Foot Ring and Casters
Adjustable chrome vinyl mini stool with chrome foot ring and casters.
| Avec inclinaison | No |
|---|---|
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Garniture | Yes |
| Finition | Chrome |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 250 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Chrome Cast Aluminum |
| Largeur (métrique) | 37 cm |
| Poids (impériale) | 18 lb. |
| Hauteur de siège | 20.75 to 27.75 in. |
| Matériau de la monture | Cast Aluminum |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 20.75 to 27.75 in. |
| Largeur (impériale) | 14.5 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Medium Bench Height EKO Vinyl Chair with Seat Tilt, Adjustable Arms, and Non-brake Casters
Adjustable medium bench height EKO vinyl chair with seat tilt, adjustable arms, and non-brake casters.
| Finition | Black |
|---|---|
| Avec roulettes | Yes |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | Yes |
| Hauteur de siège | 20.5 to 28 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Type de bras | 2-Way Adjustable Arms |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 20.5 to 28 in. |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Avec inclinaison | Yes |
| Avec support lombaire | Yes |
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | Yes |
| Repose-pieds | No |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Type de roue | Casters |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 44 lb. |
| Type de dossier | Standard |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Medium Bench Height EKO Vinyl Chair with Seat Tilt, Chrome Foot Ring, and Stationary Glides
Adjustable medium bench height EKO vinyl chair with seat tilt, chrome foot ring, and stationary glides.
| Avec support lombaire | Yes |
|---|---|
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | Yes |
| Finition | Black |
| Avec roulettes | No |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| Type de roue | Stationary Glides |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 35 lb. |
| Hauteur de siège | 20.5 to 28 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Type de dossier | Standard |
| Réglable (hauteur) | 20.5 to 28 in. |
| Comprend | 20 in. Diameter Oval Tube Chrome Foot Ring with Internal Lock |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Medium Bench Height EKO Vinyl Chair with Adjustable Arms, Chrome Foot Ring, and Stationary Glides
Adjustable medium bench height EKO vinyl chair with adjustable arms, chrome foot ring, and stationary glides.
| Finition | Black |
|---|---|
| Avec roulettes | No |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | Yes |
| Hauteur de siège | 20.5 to 28 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Type de bras | 2-Way Adjustable Arms |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 20.5 to 28 in. |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Avec inclinaison | No |
| Avec support lombaire | Yes |
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | Yes |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Type de roue | Stationary Glides |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 44 lb. |
| Type de dossier | Standard |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Standing Height Class 100 Clean Room Vinyl Sit-Stand with Chrome Foot Ring and Stationary Glides
Vinyl standing height sit-stand with chrome foot ring and stationary glides.
| Avec inclinaison | Yes |
|---|---|
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Avec accoudoir | No |
| Avec roulettes | No |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Controlled Environment Chair |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Type de siège | High Bench Height |