Seating
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Polyurethane ESD Serpent Sit-Stand Stool Chrome Medium Bench Height with Chrome Foot Ring and ESD Stationary Glides
Adjustable chrome ESD serpent stool.
Fisherbrand™ Medium Bench Height Polyurethane Serpent Stool with Stationary Glides
Adjustable chrome serpent stool with stationary glides.
| Avec inclinaison | No |
|---|---|
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Garniture | No |
| Finition | Chrome |
| Avec roulettes | No |
| Repose-pieds | No |
| Matériau | Polyurethane |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift |
| Type de roue | Stationary Glides |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Chrome Cast Aluminum |
| Largeur (métrique) | 34.5 cm |
| Poids (impériale) | 26 lb. |
| Matériau de la monture | Cast Aluminum |
| Réglable | Yes |
| Largeur (impériale) | 13.5 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Avec inclinaison | Yes |
|---|---|
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Garniture | No |
| Finition | Chrome |
| Avec roulettes | No |
| Repose-pieds | No |
| Matériau | Polyurethane |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift |
| Type de roue | Stationary Glides |
| Type de siège | High Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Chrome Cast Aluminum |
| Largeur (métrique) | 34.5 cm |
| Poids (impériale) | 27 lb. |
| Hauteur de siège | 23 to 33.5 in. |
| Matériau de la monture | Cast Aluminum |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 23 to 33.5 in. |
| Largeur (impériale) | 13.5 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Polyurethane ESD Ray Stool Chrome Medium Bench Height with Chrome Foot Ring and ESD Casters
Adjustable chrome polyurethane ESD ray stool.
Fisherbrand™ Medium Bench Height Vinyl Mini-Stool with Foot Ring and Casters
Adjustable chrome vinyl mini stool with chrome foot ring and casters.
| Avec inclinaison | No |
|---|---|
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Garniture | Yes |
| Finition | Chrome |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 250 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Chrome Cast Aluminum |
| Largeur (métrique) | 37 cm |
| Poids (impériale) | 18 lb. |
| Hauteur de siège | 20.75 to 27.75 in. |
| Matériau de la monture | Cast Aluminum |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 20.75 to 27.75 in. |
| Largeur (impériale) | 14.5 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Medium Bench Height Polyurethane Ray Sit-Stand Stool with Chrome Foot Ring and Casters
Adjustable chrome polyurethane ray stool.
| Finition | Chrome |
|---|---|
| Avec roulettes | Yes |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Hauteur de siège | 20 to 28 in. |
| Matériau de la monture | Cast Aluminum |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 20 to 28 in. |
| Largeur (impériale) | 16.5 in. |
| Avec inclinaison | Yes |
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Garniture | No |
| Repose-pieds | Yes |
| Matériau | Polyurethane |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Type de roue | Chrome Casters |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| Type de cadre | Chrome Cast Aluminum |
| Largeur (métrique) | 42 cm |
| Poids (impériale) | 28 lb. |
| Comprend | 18 in. Diameter Round Tube Chrome Foot Ring with Knob Lock |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Medium Bench Height Polypropylene Shell Chair with Black Foot Ring and Casters
Adjustable polypropylene shell chair with black foot ring and casters.
| Avec inclinaison | No |
|---|---|
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | Yes |
| Finition | Black |
| Avec roulettes | Yes |
| Repose-pieds | Yes |
| Matériau | Polypropylene |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift |
| Type de roue | Casters |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Largeur (métrique) | 41 cm |
| Poids (impériale) | 27 lb. |
| Hauteur de siège | 18.5 to 26 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Type de dossier | Standard |
| Réglable (hauteur) | 18.5 to 26 in. |
| Comprend | 18.25 in. Diameter Black Durable Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (impériale) | 16 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Medium Bench Height Polyurethane Ray Sit-Stand Stool with Chrome Foot Ring and Casters
Adjustable ray sit-stand stool with chrome foot ring and chrome casters.
| Avec inclinaison | Yes |
|---|---|
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Garniture | No |
| Finition | Black |
| Avec roulettes | Yes |
| Repose-pieds | Yes |
| Matériau | Polyurethane |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift |
| Type de roue | Casters |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 42 cm |
| Poids (impériale) | 28 lb. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Comprend | 18 in. Diameter Round Tube Chrome Foot Ring with Knob Lock |
| Largeur (impériale) | 16.5 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Medium Bench Height Polyurethane Ray Stool with Chrome Foot Ring and Casters
Adjustable ray sit-stand stool with chrome foot ring and chrome casters.
| Finition | Black |
|---|---|
| Avec roulettes | Yes |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Hauteur de siège | 19 to 26.5 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 19 to 26.5 in. |
| Largeur (impériale) | 16.5 in. |
| Avec inclinaison | No |
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Garniture | No |
| Repose-pieds | Yes |
| Matériau | Polyurethane |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Type de roue | Casters |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 42 cm |
| Poids (impériale) | 27 lb. |
| Comprend | 18 in. Diameter Round Tube Chrome Foot Ring with Knob Lock |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Medium Bench Height Polyurethane Ray Stool with Black Foot Ring and Stationary Glides
Adjustable ray sit-stand stool with black foot ring and stationary glides.
| Finition | Black |
|---|---|
| Avec roulettes | No |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Hauteur de siège | 19 to 26.5 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 19 to 26.5 in. |
| Largeur (impériale) | 16.5 in. |
| Avec inclinaison | No |
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Garniture | No |
| Repose-pieds | Yes |
| Matériau | Polyurethane |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Type de roue | Stationary Glides |
| Type de siège | Medium Bench Height |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 42 cm |
| Poids (impériale) | 27 lb. |
| Comprend | 18.25 in. Diameter Black Durable Nylon Reinforced Fiberglass |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Polyurethane ESD Chair Medium Bench Height Seat Tilt, Adjustable Arms, and ESD Stationary Glides
Adjustable polyurethane ESD chair with medium back.
Fisherbrand™ High Bench Height EKO Vinyl Chair with Seat Tilt and Stationary Glides
Adjustable high bench chair EKO vinyl chair with seat tilt, adjustable arms, black foot ring, and stationary glides.
| Finition | Black |
|---|---|
| Avec roulettes | No |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | Yes |
| Hauteur de siège | 24.75 to 34.5 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Type de bras | 2-Way Adjustable Arms |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 24.75 to 34.5 in. |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Avec inclinaison | Yes |
| Avec support lombaire | Yes |
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | Yes |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Type de roue | Stationary Glides |
| Type de siège | High Bench Height |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 46 lb. |
| Type de dossier | Standard |
| Comprend | 18.25 in. Diameter Black Durable Nylon Reinforced Fiberglass |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
Fisherbrand™ Polyurethane ESD Serpent Stool Chrome Desk Height with ESD Casters
Adjustable chrome ESD serpent stool.
Fisherbrand™ Standing Height Vinyl Sit-Stand with Foot Ring and Stationary Glides
Adjustable vinyl sit-stand with black foot ring and stationary glides.
| Avec inclinaison | Yes |
|---|---|
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | No |
| Garniture | Yes |
| Finition | Black |
| Avec roulettes | No |
| Repose-pieds | Yes |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift, 5 Year on Upholstery |
| Type de roue | Stationary Glides |
| Type de siège | High Bench Height |
| À utiliser avec (application) | Laboratory Seating |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Black Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 23 lb. |
| Hauteur de siège | 21 to 31 in. |
| Matériau de la monture | Nylon Reinforced Fiberglass |
| Réglable | Yes |
| Réglable (hauteur) | 21 to 31 in. |
| Comprend | 18.25 in. Diameter Black Durable Nylon Reinforced Fiberglass |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |
| Avec inclinaison | No |
|---|---|
| Avec support lombaire | No |
| Avec dossier | Yes |
| Garniture | No |
| Finition | Chrome |
| Repose-pieds | No |
| Matériau | Polyurethane |
| Type de produit | Laboratory Seat |
| Capacité | 300 lb. |
| Garantie | 15 Year Parts, Lifetime on Pneumatic Lift |
| Type de siège | Desk Height |
| À utiliser avec (application) | Controlled Environment |
| Couleur | Black |
| Avec accoudoir | No |
| Type de cadre | Chrome Cast Aluminum |
| Largeur (métrique) | 46 cm |
| Poids (impériale) | 31 lb. |
| Hauteur de siège | 16.5 to 21.75 in. |
| Matériau de la monture | Cast Aluminum |
| Réglable | Yes |
| Type de dossier | Standard |
| Réglable (hauteur) | 16.5 to 21.75 in. |
| Largeur (impériale) | 18 in. |
| Type de levage | Pneumatic |
| Autoclavable | Not Autoclavable |