Washer and Cleaner Accessories
- (1)
- (1)
- (2)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (21)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (13)
- (2)
- (4)
- (7)
- (1)
- (2)
- (2)
- (11)
- (3)
- (1)
- (1)
- (2)
- (4)
- (1)
- (65)
- (20)
- (2)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (2)
- (5)
- (5)
- (5)
- (3)
- (4)
- (4)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (17)
- (4)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (20)
- (5)
- (1)
- (5)
- (1)
- (5)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Fisherbrand™ Ultrasonic Cleaner Perforated Pans
Supports easy removal of items from ultrasonic cleaners.
| Type | Perforated Pan |
|---|
Fisherbrand™ Ultrasonic Cleaners Beaker Rings
Provides for use of small beakers within larger beakers.
| Type | Beaker Ring |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Ultrasonic Cleaner Beaker |
Fisherbrand™ Erlenmeyer Flask Clamps for Ultrasonic Units
Safely and securely attach Erlenmeyer flasks to Fisherbrand™ ultrasonic cleaning units. Fisherbrand™ Erlenmeyer Flask Clamps are manufactured using strong and durable stainless steel for superior stability.
| Type | Flask Clamp |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Ultrasonic Cleaner |
Covers for Fisherbrand™ Ultrasonic Cleaners
A practical cover to complete your S-Line Ultrasonic Cleaning Unit. Fisherbrand™ Covers for S-Line Ultrasonic Cleaning Units are manufactured from durable blue plastic.
| Type | Lid |
|---|
Fisherbrand™ Immersion Basket with Handle
Facilitates complete immersion within S-line Ultrasonic Cleaner baths. Fisherbrand™ Immersion Baskets with Handle are manufactured from stainless steel.
Fisherbrand™ Test Tube Holder for Ultrasonic Units
Use this Fisherbrand™ Test Tube Holder with Fisherbrand™ 112xx Series Dual Frequency Ultrasonic Cleaners. Easily support and handle test tubes within the ultrasonic cleaner.
Fisherbrand™ Tool Holder for Ultrasonic Units
Use this Fisherbrand™ Tool Holder with Fisherbrand™ 112xx Series Dual Frequency Ultrasonic Cleaners. Easily support and handle tools within the ultrasonic cleaner.
Fisherbrand™ Stainless Steel Covers for Ultrasonic Units
For use with Fisherbrand 112xx Series Dual Frequency Ultrasonic Cleaners,
| Type | Lid |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | FB11211 Ultrasonic Cleaning Unit |
| Matériau | Stainless Steel |
Fisherbrand™ Acid Resistant Plastic Tubs for Ultrasonic Cleaners
Provide additional tank protection when using harsh chemical cleaning solutions in the ultrasonic cleaner.
| Type | Acid Resistant Tub |
|---|---|
| Matériau | Plastic |
| Comprend | Plastic cover |
Fisherbrand™ Ultrasonic Units Cooling Coils
The Fisherbrand™ Ultrasonic Unit Cooling Coil is designed specifically for use with the Fisherbrand™ 112xx Series of dual frequency ultrasonic cleaners. Maintaining a stabile liquid temperature is critical in ultrasonic cleaning.
| Type | Cooling Coil |
|---|---|
| Matériau | Stainless Steel |
| Diamètre (métrique) interne | 6 mm |
| Diamètre (métrique) | 8 mm |
| À utiliser avec (équipement) | FlaskScrubber™, FlaskScrubber™ Vantage series, SteamScrubber™ glassware washer |
|---|---|
| Type de produit | Pipet Insert |
| Matériau | Stainless Steel (304) |
| Quantité | Each |
| À utiliser avec (application) | Used for direct injection cleaning of pipets |
Labconco™ FlaskScrubber™ Glassware Holders
Glassware Holders for use with Labconco FlaskScrubber Glassware Washers.
| Couleur | Gray |
|---|---|
| Revêtement | Vinyl |
| Poids (métrique) à l’expédition | 0.18 kg |
| À utiliser avec (équipement) | FlaskScrubber™, SteamScrubber™ glassware washer |
| Poids (impériale) emballé | 0.4 lb. |
| Capacité | 1 erlenmeyer flask or wide mouth beaker |
| Type de produit | Glassware Holder |
| Matériau | Stainless Steel (304) |
| Quantité | Each |
| À utiliser avec (application) | Used to grip glassware over spindles |
Labconco™ Culture Tube Insert Retainer Top
Type 304 stainless steel top for use with Labconco Culture Tube Inserts.
| Matériau | Stainless Steel (304) |
|---|---|
| Quantité | Each |
Labconco™ FlaskScrubber™ Adjustable-Height Top Rack
Use to expand the capacity of FlaskScrubber units for wide-mouth glassware
Labconco™ SteamScrubber Microbiology Kit
Outfit a SteamScrubber to produce contaminate-free labware for microbiology.