Acrylamide Gel Electrophoresis Systems
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (16)
- (15)
- (1)
- (1)
- (5)
- (9)
- (10)
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (18)
- (1)
- (44)
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (14)
- (1)
- (16)
- (1)
- (1)
- (4)
- (6)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (8)
- (8)
Résultats de la recherche filtrée
| Largeur (métrique) | 12.95 cm |
|---|---|
| Garantie | 3 Years |
| Largeur (impériale) | 5.1 in. |
Thermo Scientific™ Owl™ JGC Gel Casting Systems
Cast polyacrylamide gels faster with Thermo Scientific™ Owl™ JGC Gel Casting Systems, vertical protein gel casters that offer a unique casting method.
| Type | Gel Caster |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Owl JGC Gel Casting System |
| Gamme de produits | Owl |
| À utiliser avec (application) | Gel Electrophoresis |
Invitrogen™ Novex™ WedgeWell™ Tris-Glycine Welcome Pack and Mini Blot Modules, 4–20%
The Novex Tris-Glycine Welcome Pack and Mini Blot Modules provide all of the necessary Novex gels and buffers needed to begin using the Mini Gel Tank plus two Mini Blot Modules for wet transfer. Each Mini Gel Tank can accommodate up to two gels per run or up to two Mini Blot Modules for wet transfer.
| À utiliser avec (équipement) | Mini Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 20 to 200 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine |
| Mode de séparation | Denaturing |
| Quantité | 1 kit |
| Dimensions de gel | Mini |
| Pourcentage de gel | 4 to 20% |
Invitrogen™ SureLock Retrofit Kit for XCell II™ Mini-Cell
Converts an XCell II™ Mini-Cell into an XCell SureLock™ Mini-Cell
Invitrogen™ Platinum Wire for the XCell SureLock™ apparatus (12 inch x 2)
For the XCell SureLock Mini Blot Module
Invitrogen™ Novex™ Empty Gel Cassette Combs, Mini
Compatible with mini-size Empty Gel Cassettes of the same thickness (NC2010, 1.0mm; NC2015, 1.5mm)
Invitrogen™ Empty Gel Cassette Combs, mini, 1.0 mm, 12 well
Compatible with mini-size Empty Gel Cassettes of the same thickness (NC2010, 1.0mm; NC2015, 1.5mm)
Invitrogen™ Bolt™ Bis-Tris Plus Welcome Pack and Mini Blot Modules, 4–12%
The Bolt Bis-Tris Plus Welcome Pack and Mini Blot Modules provide all of the necessary Bolt gels and buffers needed to begin using the Mini Gel Tank plus two Mini Blot Modules for wet transfer. Each Mini Gel Tank can accommodate up to two gels per run or up to two Mini Blot Modules for wet transfer.
| À utiliser avec (équipement) | Mini Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 3.5 to 260 kDa |
| Type de gel | Bis-Tris |
| Mode de séparation | Denaturing |
| Quantité | 1 kit |
| Dimensions de gel | Mini |
| Pourcentage de gel | 4 to 12% |
| Type | Drying Solution |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | DryEase™ Mini-Gel Drying System |
| Gamme de produits | Novex |
| Dimensions de gel | Mini |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |
| Tampon | Drying Solutions |
| Contenu et stockage | Store at room temperature. |
Invitrogen™ Empty Gel Cassette Combs, mini, 1.0 mm, 15 well
Compatible with mini-size Empty Gel Cassettes of the same thickness (NC2010, 1.0mm; NC2015, 1.5mm)
MilliporeSigma mPAGE™ Mini Gel Tank
Tank for electrophoresis of precast gels or hand cast polyacrylamide gels
| Type | Gel Tank |
|---|---|
| Tension max. | 300 V |
| À utiliser avec (équipement) | Gels cast with mPage™, Gel Caster Other precast gels with cassette dimension 8 x 10 cm mPAGE™, Bis-Tris Precast Gels mPAGE™, Mini Wet Transfer System |
| À utiliser avec (application) | Gel Electrophoresis |
Invitrogen™ NuPAGE™ WedgeWell™ Midi Bis-Tris Welcome Pack, 10%
The NuPAGE Bis-Tris Midi Welcome Pack, WedgeWell format provides all the necessary NuPAGE gels, buffers, and reagents needed to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 3.5 to 260 kDa |
| Type de gel | Bis-Tris |
| Gamme de produits | NuPAGE |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 10% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Approved for shipment at room temperature and wet ice |
Invitrogen™ WedgeWell™ Empty Gel Cassettes with Combs, midi
These WedgeWell empty gel cassettes are pre-assembled, single-use, plastic cassettes with combs that allow you to pour your own midi-size gels. The gels can be run in the SureLock Tandem Midi Gel Tank (STM1001) or XCell4 SureLock Midi-Cell (WR0100).
| Type | Empty Gel Cassette |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 13 cm |
| À utiliser avec (équipement) | XCell4 SureLock Midi-Cell |
| Longueur (métrique) globale | 8 cm |
| Dimensions de fonctionnement | Vertical |
| Quantité | 1 pack |
| Dimensions de gel | Midi |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |
Invitrogen™ Novex™ WedgeWell™ Midi Tris-Glycine Plus Welcome Pack, 4 to 20%
The Novex Tris-Glycine Plus Midi Welcome Pack, Wedgewell format provides all the necessary Novex Tris-Glycine Plus Midi gels, buffers, and reagents you need to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 20 to 200 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Gamme de produits | Novex |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 4 to 20% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |