Acrylamide Gel Electrophoresis Systems
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (16)
- (15)
- (1)
- (1)
- (5)
- (9)
- (10)
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (18)
- (1)
- (44)
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (14)
- (1)
- (16)
- (1)
- (1)
- (4)
- (6)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (8)
- (8)
Résultats de la recherche filtrée
| Largeur (métrique) | 12.95 cm |
|---|---|
| Garantie | 3 Years |
| Largeur (impériale) | 5.1 in. |
Thermo Scientific™ Owl™ JGC Gel Casting Systems
Cast polyacrylamide gels faster with Thermo Scientific™ Owl™ JGC Gel Casting Systems, vertical protein gel casters that offer a unique casting method.
| Type | Gel Caster |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | Owl JGC Gel Casting System |
| Gamme de produits | Owl |
| À utiliser avec (application) | Gel Electrophoresis |
Invitrogen™ Platinum Wire for the XCell SureLock™ apparatus (12 inch x 2)
For the XCell SureLock Mini Blot Module
Thermo Scientific™ Owl™ Dual-Gel Vertical Electrophoresis Systems
Quickly and easily cast and run one or two gels in the same device with these Thermo Scientific™ Owl™ Dual-Gel Vertical Electrophoresis Systems.
| Gamme de produits | Owl |
|---|
Invitrogen™ NuPAGE™ WedgeWell™ Midi Tris-Acetate Welcome Pack, 3 to 8%
The NuPAGE Tris-Acetate Midi Welcome Pack, Wedgewell format provides all the necessary NuPAGE gels, buffers, and reagents needed to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 40 to 500 kDa |
| Type de gel | Tris-Acetate |
| Gamme de produits | NuPAGE |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 3 to 8% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Approved for shipment at room temperature and wet ice |
Invitrogen™ Buffer Core w/ Electrodes for XCell SureLock™ & XCell II™ Blot Module
For the XCell SureLock Mini Blot Module
Invitrogen™ NuPAGE™ Tris-Acetate Welcome Pack and Mini Blot Modules, 3–8%
The NuPAGE Tris-Acetate Welcome Pack and Mini Blot Modules provide all of the necessary NuPAGE gels and buffers needed to begin using the Mini Gel Tank plus two Mini Blot Modules for wet transfer. Each Mini Gel Tank can accommodate up to two gels per run or up to two Mini Blot Modules for wet transfer.
| À utiliser avec (équipement) | Mini Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 40 to 500 kDa |
| Type de gel | Tris-Acetate |
| Mode de séparation | Denaturing |
| Quantité | 1 kit |
| Dimensions de gel | Mini |
| Pourcentage de gel | 3 to 8% |
MilliporeSigma mPAGE™ Mini Gel Tank
Tank for electrophoresis of precast gels or hand cast polyacrylamide gels
| Type | Gel Tank |
|---|---|
| Tension max. | 300 V |
| À utiliser avec (équipement) | Gels cast with mPage™, Gel Caster Other precast gels with cassette dimension 8 x 10 cm mPAGE™, Bis-Tris Precast Gels mPAGE™, Mini Wet Transfer System |
| À utiliser avec (application) | Gel Electrophoresis |
Invitrogen™ Novex™ WedgeWell™ Midi Tris-Glycine Plus Welcome Pack, 4 to 12%
The Novex Tris-Glycine Plus Midi Welcome Pack, Wedgewell format provides all the necessary Novex Tris-Glycine Plus Midi gels, buffers, and reagents you will need to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 20 to 250 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Gamme de produits | Novex |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 4 to 12% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
Invitrogen™ Novex™ WedgeWell™ Tris-Glycine Welcome Pack and Mini Blot Modules, 4–20%
The Novex Tris-Glycine Welcome Pack and Mini Blot Modules provide all of the necessary Novex gels and buffers needed to begin using the Mini Gel Tank plus two Mini Blot Modules for wet transfer. Each Mini Gel Tank can accommodate up to two gels per run or up to two Mini Blot Modules for wet transfer.
| À utiliser avec (équipement) | Mini Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 20 to 200 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine |
| Mode de séparation | Denaturing |
| Quantité | 1 kit |
| Dimensions de gel | Mini |
| Pourcentage de gel | 4 to 20% |
Invitrogen™ SureLock Retrofit Kit for XCell II™ Mini-Cell
Converts an XCell II™ Mini-Cell into an XCell SureLock™ Mini-Cell
Invitrogen™ Novex™ WedgeWell™ Midi Tris-Glycine Plus Welcome Pack, 10%
The Novex Tris-Glycine Plus Midi Welcome Pack, Wedgewell format provides all the necessary Novex Tris-Glycine Plus Midi gels, buffers, and reagents you will need to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 30 to 250 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine Plus |
| Gamme de produits | Novex |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Dimensions de gel | Midi |
| Pourcentage de gel | 10% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Wet Ice |
Invitrogen™ NuPAGE™ WedgeWell™ Tris-Acetate Welcome Pack, 3 to 8%
The NuPAGE Tris-Acetate Welcome Pack, WedgeWell format provides all the necessary NuPAGE Tris-Acetate gels, buffers, and reagents you will need to begin using the Mini Gel Tank.
| À utiliser avec (équipement) | XCell SureLock Mini-Cell |
|---|---|
| Plage de séparation | 40 to 500 kDa |
| Type de gel | Tris-Acetate |
| Gamme de produits | NuPAGE |
| Quantité | 1 Welcome Pk. kit |
| Dimensions de gel | Mini |
| Pourcentage de gel | 3 to 8% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Approved for shipment at room temperature and wet ice |
Invitrogen™ NuPAGE™ WedgeWell™ Tris-Acetate Welcome Pack and Mini Blot Modules, 3 to 8%
The NuPAGE Tris-Acetate Welcome Pack and Mini Blot Modules provide all the necessary NuPAGE gels and buffers needed to begin using the Mini Gel Tank plus two Mini Blot modules for wet transfer.
| À utiliser avec (équipement) | XCell SureLock Mini-Cell |
|---|---|
| Plage de séparation | 40 to 500 kDa |
| Type de gel | Tris-Acetate |
| Gamme de produits | NuPAGE |
| Quantité | 1 Welcome Pk. kit |
| Dimensions de gel | Mini |
| Pourcentage de gel | 3 to 8% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Approved for shipment at room temperature and wet ice |
Invitrogen™ WedgeWell™ Empty Gel Cassettes with Combs, midi
These WedgeWell empty gel cassettes are pre-assembled, single-use, plastic cassettes with combs that allow you to pour your own midi-size gels. The gels can be run in the SureLock Tandem Midi Gel Tank (STM1001) or XCell4 SureLock Midi-Cell (WR0100).
| Type | Empty Gel Cassette |
|---|---|
| Largeur (métrique) | 13 cm |
| À utiliser avec (équipement) | XCell4 SureLock Midi-Cell |
| Longueur (métrique) globale | 8 cm |
| Dimensions de fonctionnement | Vertical |
| Quantité | 1 pack |
| Dimensions de gel | Midi |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Conditions d’expédition | Room Temperature |