Acrylamide Gel Electrophoresis Systems
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (2)
- (1)
- (2)
- (15)
- (16)
- (1)
- (1)
- (5)
- (9)
- (10)
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (18)
- (1)
- (44)
- (3)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (14)
- (1)
- (16)
- (1)
- (1)
- (4)
- (6)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
- (8)
- (8)
Résultats de la recherche filtrée
| Largeur (métrique) | 12.95 cm |
|---|---|
| Garantie | 3 Years |
| Largeur (impériale) | 5.1 in. |
Invitrogen™ Platinum Wire for the XCell SureLock™ apparatus (12 inch x 2)
For the XCell SureLock Mini Blot Module
Thermo Scientific™ Owl™ JGC Gel Casting Systems
Cast polyacrylamide gels faster with Thermo Scientific™ Owl™ JGC Gel Casting Systems, vertical protein gel casters that offer a unique casting method.
| À utiliser avec (équipement) | Owl JGC Gel Casting System |
|---|---|
| Catégorie | Gel Caster |
| Gamme de produit | Owl |
| À utiliser avec (application) | Gel Electrophoresis |
Thermo Scientific™ Owl™ Dual-Gel Vertical Electrophoresis Systems
Quickly and easily cast and run one or two gels in the same device with these Thermo Scientific™ Owl™ Dual-Gel Vertical Electrophoresis Systems.
| Gamme de produit | Owl |
|---|
Invitrogen™ NuPAGE™ WedgeWell™ Midi Tris-Acetate Welcome Pack, 3 to 8%
The NuPAGE Tris-Acetate Midi Welcome Pack, Wedgewell format provides all the necessary NuPAGE gels, buffers, and reagents needed to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| Shipping condition (Condition d'expédition) | Approved for shipment at room temperature and wet ice |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
| Plage de séparation | 40 to 500 kDa |
| Type de gel | Tris-Acetate |
| Dimensions du gel | Midi |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Pourcentage de gel | 3 to 8% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Gamme de produit | NuPAGE |
Invitrogen™ SureLock Retrofit Kit for XCell II™ Mini-Cell
Converts an XCell II™ Mini-Cell into an XCell SureLock™ Mini-Cell
Invitrogen™ Novex™ WedgeWell™ Tris-Glycine Welcome Pack and Mini Blot Modules, 4–20%
The Novex Tris-Glycine Welcome Pack and Mini Blot Modules provide all of the necessary Novex gels and buffers needed to begin using the Mini Gel Tank plus two Mini Blot Modules for wet transfer. Each Mini Gel Tank can accommodate up to two gels per run or up to two Mini Blot Modules for wet transfer.
| À utiliser avec (équipement) | Mini Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 20 to 200 kDa |
| Type de gel | Tris-Glycine |
| Mode de séparation | Denaturing |
| Dimensions du gel | Mini |
| Quantité | 1 kit |
| Pourcentage de gel | 4 to 20% |
Invitrogen™ Buffer Core Repair Kit for XCell SureLock™ Mini-Cell
For the XCell SureLock™ Mini-Cell Blot Module
Thermo Scientific™ Owl™ P82 Dual-Gel Electrophoresis Double Sided Vertical System, 8-10 x 10cm gel, 150-300mL buffer volume
Produce flat, even banding and crisp resolution with the easy-to-use Thermo Scientific™ Owl™ P82 Dual-Gel Electrophoresis System.
Invitrogen™ Novex™ Tricine Welcome Pack and Mini Blot Modules, 10–20%
The Novex Tricine Welcome Pack and Mini Blot Modules provide all of the necessary Novex gels and buffers needed to begin using the Mini Gel Tank plus two Mini Blot Modules for wet transfer. Each Mini Gel Tank can accommodate up to two gels per run or up to two Mini Blot Modules for wet transfer.
| À utiliser avec (équipement) | Mini Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 2.5 to 200 kDa |
| Type de gel | Tricine |
| Mode de séparation | Denaturing |
| Dimensions du gel | Mini |
| Quantité | 1 kit |
| Pourcentage de gel | 10 to 20% |
Thermo Scientific™ Owl™ P81 Single-Sided Vertical Electrophoresis System, 10 x 10cm gel size, 150mL buffer volume
Perform quick protein runs with the economical and simple, yet rugged Thermo Scientific™ Owl™ P81 Single-Sided Vertical Electrophoresis System.
Invitrogen™ NuPAGE™ Bis-Tris Welcome Pack and Mini Blot Modules, 4–12%
The NuPAGE Bis-Tris Welcome Pack and Mini Blot Modules provide all of the necessary NuPAGE gels and buffers needed to begin using the Mini Gel Tank plus two Mini Blot Modules for wet transfer. Each Mini Gel Tank can accommodate up to two gels per run or up to two Mini Blot Modules for wet transfer.
| À utiliser avec (équipement) | Mini Gel Tank |
|---|---|
| Plage de séparation | 3.5 to 260 kDa |
| Type de gel | Bis-Tris |
| Mode de séparation | Denaturing |
| Dimensions du gel | Mini |
| Quantité | 1 kit |
| Pourcentage de gel | 4 to 12% |
Invitrogen™ NuPAGE™ WedgeWell™ Midi Bis-Tris Welcome Pack, 4 to 12%
The NuPAGE Bis-Tris Midi Welcome Pack, WedgeWell format provides all the necessary NuPAGE gels, buffers, and reagents needed to begin using the SureLock Tandem Midi Gel Tank.
| Shipping condition (Condition d'expédition) | Approved for shipment at room temperature and wet ice |
|---|---|
| À utiliser avec (équipement) | SureLock Tandem Midi Gel Tank |
| Plage de séparation | 3.5 to 260 kDa |
| Type de gel | Bis-Tris |
| Dimensions du gel | Midi |
| Quantité | 1 Welcome Pk. |
| Pourcentage de gel | 4 to 12% |
| Épaisseur (métrique) | 1.0 mm |
| Gamme de produit | NuPAGE |