Lockout Tagout Tags
- (3)
- (14)
- (5)
- (5)
- (10)
- (1)
- (6)
- (8)
- (1)
- (21)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (19)
- (8)
- (2)
- (2)
- (4)
- (40)
- (3)
- (1)
- (1)
- (38)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Brady™ Red Striped Do Not Operate Lockout Tags
Red Striped Do Not Operate economy polyester (B-851) lockout tags are perfect for marking on-the-spot warnings of dangerous conditions.
Brady™ DO NOT OPERATE Padlock Label
Attach padlock tags to padlock shackles to ensure that lock ownership and critical messages are noticed.
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR LOCKED OUT DO NOT OPERATE This lock/tag may only be removed by
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR LOCKED OUT DO NOT ENERGIZE This lock/tag may only be removed by
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Lockout Tagout Tags: DO NOT OPERATE Do not remove this lock. It is here to protect my life
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
Brady™ Do Not Operate Tags
Do Not Operate tags are perfect for marking on-the-spot warnings of dangerous conditions.
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.145 |
|---|---|
| Couleur | Black/Red on White |
| Largeur (métrique) | 76 mm |
| Dimensions (L x l) | 5.75 x 3 in. |
| Largeur (impériale) | 3 in. |
Brady™ Do Not Open / Do Not Open Valve Tags
Do Not Open / Do Not Open Valve accident prevention tags are perfect for marking on-the-spot warnings of dangerous conditions.
| Épaisseur | 0.25 mm |
|---|---|
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.145 |
| Matériau | Polyester |
| Type de produit | Accident Prevention Tag |
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR DO NOT OPERATE Production
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Tags DO NOT OPERATE Plastic
Clearly identify items that are under maintenance with these lockout tags.
Brady™ DO NOT OPERATE Lockout Tag
Encapsulated graphics withstands moisture, grease, chemicals and extreme temperatures
Brady™ DANGER DO NOT OPERATE Perforated Lockout Tags - Two-Part Tag with Detachable Key Stub
Brady™ Perforated Lockout Tags - Two-Part Tag with Detachable Key Stub, Write-On Paper Cardstock: Two-part tags enhance operational control and record-keeping by enabling workers to keep the stubs after attaching the tags, then later give them to managers for verification.
Brady™ Lockout Tagout Tags - Heavy Duty Polyester
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
Brady™ Lockout Tags: DANGER - DO NOT OPERATE This lock/tag may only be removed by..
Use these lockout tags to communicate safety and lockout information at the point of need
| Épaisseur | 0.51 to 0.64 mm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 5.5 in. |
| Finition | Matte |
| Certifications/Conformité | OSHA |
| Matériau | Heavy-duty Polyester |
| Type de produit | Lockout Tag |
| À utiliser avec (application) | Lockout and tagout identification |
| Couleur | Black/Red on White |
| Largeur (métrique) | 7.6 cm |
| Hauteur (métrique) | 14 cm |
| Plage de températures (métrique) | −40° to +80°C |
| Durabilité | 2 Years |
| Largeur (impériale) | 3 in. |
| Plage de températures (impériale) | −40° to +175°F |
Brady™ Do Not Operate This Switch Tags
Do Not Operate This Switch Tags are made of Economy Polyester (B-851) and are perfect for marking on-the-spot warnings of dangerous conditions.
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR DO NOT OPERATE Maintenance Department
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |