Lockout Tagout Tags
- (3)
- (5)
- (1)
- (8)
- (6)
- (1)
- (5)
- (1)
- (21)
- (5)
- (10)
- (14)
- (1)
- (1)
- (1)
- (4)
- (1)
- (19)
- (2)
- (1)
- (2)
- (40)
- (4)
- (2)
- (1)
- (1)
- (8)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (38)
- (1)
- (2)
- (1)
- (2)
Résultats de la recherche filtrée
Brady™ Lockout Tagout Tags: DO NOT OPERATE I certify that the following tasks have been performed to lockout this equipment REV A
Write-On Paper Cardstock: Surface printed Cardstock (B-853) tags provide an economical, yet durable material option for temporary tagging in a non harsh environment.
| Hauteur (impériale) | 5.75 in. |
|---|---|
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
| Couleur | Black/Red on White |
| Dimensions (L x P) | 5.75 x 3 in. |
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Lockout Tagout Tags: DO NOT START This lock/tag may only be removed by REV B
Write-On Paper Cardstock: Surface printed Cardstock (B-853) tags provide an economical, yet durable material option for temporary tagging in a non harsh environment.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |
Brady™ Perforated Lockout Tags - Two-Part Tag, Economy Polyester
Brady™ Perforated Lockout Tags - Two-Part Tag, Economy Polyester: Two-part tags enhance operational control and record-keeping by enabling workers to keep the stubs after attaching the tags, then later give them to managers for verification.
Brady™ DANGER EQUIPMENT LOCKED OUT Perforated Lockout Tags - Two-Part Tag with Detachable Key Stub
Brady™ Perforated Lockout Tags - Two-Part Tag with Detachable Key Stub, Write-On Paper Cardstock: Two-part tags enhance operational control and record-keeping by enabling workers to keep the stubs after attaching the tags, then later give them to managers for verification.
Brady™ Do Not Start / Do Not Start This Machine Tags
Do Not Start / Do Not Start This Machine economy polyester (B-851) tags are perfect for marking on-the-spot warnings of dangerous conditions.
| Épaisseur | 0.25 mm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 5.75 in. |
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.145 |
| Dimensions (L x P) | 5.75 x 3 in. |
| Matériau | Polyester |
| Type de produit | Self Laminating Tag |
| À utiliser avec (application) | Marking on the spot warning of dangerous conditions |
| Couleur | Black/Red on White |
| Largeur (métrique) | 76 mm |
| Hauteur (métrique) | 146 mm |
| Plage de températures (métrique) | −40° to +100°C |
| Durabilité | 3 to 5 Years |
| Largeur (impériale) | 3 in. |
| Plage de températures (impériale) | −40° to +212°F |
Brady™ Lock Labels
Lock Labels B-674 clear overlaminate protects existing lock labels from dirt and grease.
Brady™ Production Status Tags
Production Status Tags help you effectively monitor and control production and equipment maintenance.
Brady™ Right-to-Know Accident Lockout Tags
Right-to-Know economy polyester (B-851) accident lockout tags are perfect for marking on-the-spot warnings of dangerous conditions.
| Épaisseur | 0.25 mm |
|---|---|
| Hauteur (impériale) | 5.75 in. |
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.145 |
| Dimensions (L x P) | 5.75 x 3 in. |
| Matériau | Polyester |
| Type de produit | Right-to-Know Accident Prevention Tag |
| À utiliser avec (application) | Marking on the spot warning of dangerous conditions |
| Couleur | Black/Red/Blue/Yellow on White |
| Largeur (métrique) | 76 mm |
| Hauteur (métrique) | 146 mm |
| Plage de températures (métrique) | −40° to +100°C |
| Durabilité | 3 to 5 Years |
| Texte affiché | Front Target Organs Affected (NFPA Diamond)....ETC |
| Largeur (impériale) | 3 in. |
| Plage de températures (impériale) | −40° to +212°F |
Brady™ Tamper-Evident Fire Extinguisher Seal
Deter pranksters from tampering. The Brady™ Tamper-Evident Fire Extinguisher Seal indicates tampering at a glance, yet easily breaks away upon activation.
Brady™ DANGER DO NOT OPERATE Perforated Lockout Tags - Two-Part Tag with Detachable Key Stub
Brady™ Perforated Lockout Tags - Two-Part Tag with Detachable Key Stub, Write-On Paper Cardstock: Two-part tags enhance operational control and record-keeping by enabling workers to keep the stubs after attaching the tags, then later give them to managers for verification.
Brady™ Do Not Operate Tags
Do Not Operate tags are perfect for marking on-the-spot warnings of dangerous conditions.
| Certifications/Conformité | OSHA 1910.145 |
|---|---|
| Couleur | Black/Red on White |
| Dimensions (L x P) | 5.75 x 3 in. |
| Largeur (métrique) | 76 mm |
| Largeur (impériale) | 3 in. |
Brady™ Red Striped Do Not Operate Lockout Tags
Red Striped Do Not Operate economy polyester (B-851) lockout tags are perfect for marking on-the-spot warnings of dangerous conditions.
Brady™ Red Striped Do Not Operate Lockout Tags
Red Striped Do Not Operate economy polyester (B-851) lockout tags are perfect for marking on-the-spot warnings of dangerous conditions.
Brady™ EQUIPMENT LOCKED OUT Padlock Label
Attach padlock tags to padlock shackles to ensure that lock ownership and critical messages are noticed.
Brady™ Lockout Tagout Tags: NO HACER FUNCIONAR DO NOT START This lock/tag may only be removed by
Heavy Duty Polyester (B-837) plastic tags are encapsulated in matte polyester laminate for superior durability during lockout and tagout situations.
| Certifications/Conformité | ANSI Z53.1-1967; ANSI Z535-2006; OSHA 1910.145; OSHA 1910.147 |
|---|---|
| Type de produit | Tag |
| Quantité | 25 Pk. |