Safety Cabinet Accessories
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (6)
- (1)
- (1)
- (1)
- (5)
- (1)
- (3)
- (2)
- (1)
- (5)
- (1)
- (2)
- (2)
- (3)
- (3)
- (10)
- (1)
- (9)
- (2)
- (1)
- (6)
- (2)
- (1)
- (3)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (2)
- (5)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (1)
- (3)
- (1)
Résultats de la recherche filtrée
Labconco™ Protector™ Acid and Standard Storage Cabinets Shelf Kits
Shelf Kits provide additional storage space in Labconco Protector Standard and Acid Base Cabinets.
| Type de produit | Shelf Kit |
|---|
Justrite™ SpillSlope™ Steel Shelf for 90 Gallon Safety Cabinet
Increase the efficiency and space of existing cabinetry. The Justrite™ SpillSlope™ Steel Shelf for 90 Gallon Safety Cabinet is a great way to add additional storage to facility cabinetry, expanding storage and spill protection.
Justrite Utili-Guard+ Door Aerosol Can Shelf Attachment
Designed for today's fast-paced workspaces, featuring advanced safety and customizable storage to boost productivity.
Justrite Utili-Guard+ Caulk Tube Shelf Attachment
Designed for today's fast-paced workspaces, featuring advanced safety and customizable storage to boost productivity.
Justrite™ Explosion-Proof Electrical Package w/Interior Light and Fan
For applications requiring lighting and forced ventilation
| Hauteur (métrique) extérieure | 51 mm |
|---|---|
| Type de produit | Two-tier locker shelves |
| Matériau | Galvanized Steel |
| Largeur (impériale) extérieure | 16 in. |
| Hauteur (impériale) extérieure | 2 in. |
| Comprend | Mounting brackets |
| Largeur (métrique) extérieure | 406 mm |
Justrite™ Rolling Cart for Safety Cabinets
Converts cabinet into mobile workstation to move materials to point-of-use
Justrite™ Steel Shelf for 30- and 90-Minute EN Cabinets
Customize cabinet storage capacity by adding additional shelves
| Couleur | Light Gray |
|---|---|
| Revêtement de surface | Powder-coated |
| Matériau | Steel |
| Capacité de charge | 75 kg |
Justrite™ Grounding Kit For Outdoor Safety Lockers
Used to ground locker and prevent electric discharges
| Hauteur (impériale) | 2 in. |
|---|---|
| Couleur | Yellow |
| Largeur (métrique) | 5.16 cm |
| Hauteur (métrique) | 5.08 cm |
| Matériau | Steel |
| Largeur (impériale) | 2.03 in. |